Rozmowy motywacyjne w FM 2013 - porady, rady

 GloomyRaven Partyzant

Postów: 263
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2011
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.11.2012, 16:19    #1
Witam

Tak szukam i nie mogę nic znaleźć :/

Przydały by się jakieś pomoce związane z motywowaniem zawodników przed meczem i w przerwie. Wielu graczom (w tym mi) nadal sprawia to kłopot.
Przydało by się coś w tym stylu:
http://www.cmrev(...)jne.html
tyle że do FMa 2013 ew coś z 2012 bo tam nie ma słowa o tonie wypowiedzi (agresywny, żarliwy itd)

Nie mogę np rozszyfrować kiedy używać tonu spokojnego a kiedy ostrożnego... tyle tych opcji jest... Jak rozmawiać przed sparingiem i jak po meczu...

Proszę piszcie tu Wasze sprawdzone receptury lub podajcie ciekawe linki ;)

Nie jedna osoba z tego skorzysta ;)
Blue is the colour!

 sz4rlej Partyzant

Postów: 224
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.11.2012 16:42    #2
podbijam temat :)

 Ronnie19 Partyzant

Postów: 32
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.09.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.11.2012 17:00    #3
Asertywnie-Nie tracisz wiary,praktycznie zawsze wiekszosc zawodnikow reaguje u mnie pozytywnie,z negatywnymi skutkami sie jeszcze nie spotkalem

 durrr1b Partyzant

Postów: 45
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.11.2012
Skąd: Kielce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.11.2012 19:52    #4
Ja teraz kiedy mam morale wysokie przed spotkaniem nie daje rozmowy motywacyjnej.
W trakcje przerwy kiedy mecz sie nie układa do końca jak bym chciał w tedy prosze asystenta o rozmowę. I jak do tej pory w 2 sezonie( jestem mniej więcej na etapie 3 meczu w LM w fazie grupowej) nie miałem ani jednej reakcji negatywnej. Po meczu kiedy mecz jest wygrany wysoko i morale są bdb nie daje rozmowy motywacyjnej. Chyba że skończy sie spotkanie poniżej naszych oczekiwań w tedy prosze asystenta i też jak do tej pory mam 100% pozytywnych reakcji.

Ogólnie w 1 sezonie dawałem rozmowę przy każdej okazji i dość sporo było negatywnych reakcji, w ty sezonie zmieniłem podejście do tego tematu i puki co jest ok.

 Dervorin Partyzant

Postów: 23
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.08.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.11.2012 23:09    #5
Ja powiem tak. Jeżeli dopiero zaczyna się karierę to rozmowy mogą co najwyżej zaszkodzić. Nie liczyłbym na spektakularne efekty po rozmowie z drużyną. Olewanie rozmów też nie jest dobre. Maja rada jest następująca: ton głosu spokojny lub asertywny, gratulowanie po zwycięskich meczach, pocieszanie jeżeli przegraliśmy pechowo a to w pierwszym sezonie często się zdarza :). Krzyk tylko zaszkodzi. W każdym kolejnym sezonie będzie lepiej zwłaszcza jeżeli odnosi się sukcesy. Gram teraz czwarty sezon Legią i rozmowy wreszcie przynoszą skutek np. potrafię im powiedzieć w przerwie że słabo grają mimo że wygrywają np 1:0 po jakimś farcie. Efekt piorunujący zazwyczaj ładują dwie trzy bramki po przerwie. Bardzo często mówię, że grają dobrze ale stać ich na więcej. Dodatkowo po ogólnej rozmowie ten sam tekst do poszczególnych formacji tylko tak jak napisałem na początku w pierwszym sezonie rozmowy niewiele dają. Zresztą moje wyniki to potwierdzają 1 sezon mistrzostwo na dużym farcie zapewnione w ostatniej kolejce, drugi sezon to samo, trzeci sezon mistrzostwo trzy kolejki przed końcem. teraz gram czwarty sezon 20 kolejek za mną 13 pkt. przewagi nad drugim Górnikiem, a gram praktycznie samymi Polakami, a w składzie potrafię od początku wpuścić 4 16 - 17 latków :)

 McMoney Młody aktywista

Postów: 801
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.07.2007
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.11.2012 23:47    #6
Czy ja wiem czy to zależy od renomy? Ile było sytuacji w poprzednich wersjach, pierwszy sezon rozgrywki, do przerwy dwójka w plecy. Rugam ich jak dziwkę, i potrafili dojść na 2:2, nie raz kończyli 3:2. Moim zdaniem zależy o podejście do sytuacji. Jeśli grasz średniakiem, z topową drużyna i przegrasz 2:0 i zruganie ich, choćby bramki padły po błędach obrońców to sensu żadnego nie ma, więc jak ich zbyt mocno schrzanisz, to źle zareagują. Zazwyczaj po wygranym meczu daję dobra robota, a jeśli zmiażdzyli rywala, bądź odebrałem punkty jakiemuś mocarzowi mówię, że jestem zadowolony. Zresztą, kilka przypadków jest, jak ziomek reaguje negatywnie na rozmowę, a po przerwie dokłada bramkę i asystę. Moim zdaniem należy subiektywnie ich ocenić, a wszystko będzie cacy.
Glory, Glory MAN UNITED !!

 GloomyRaven Partyzant

Postów: 263
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2011
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2012 08:48    #7
może jeszcze kilka jakiś porad macie? :)
Blue is the colour!

 sCan Partyzant

Postów: 527
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.11.2005
Skąd: Brodnica
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.11.2012 09:20    #8
[quote="GloomyRaven"]może jeszcze kilka jakiś porad macie? :)[/quote]
a nie działa ten sposób z fm12??

''Team Talks:

Pre-Match: Against every single opponent : Aggressive- I expect a win
No individual team talk to any player regardless of whether they react negatively or are unresponsive

Half time: Unless 5+ goals clear (5-0/6-1/8-3) then select Aggressive---> Not happy with performance
If you are 5+ goals clear then select assistant to take the team talk
If a player with a half time rating above 7.2 reacts negatively or is unresponsive then passionately tell him you are happy with his performance
If a player with a half time rating below 7.2 reacts negatively or is unresponsive then passionately tell him that you have faith in him

Full time: Win: Passionately Well done/Happy with performance
Draw/Lose: Aggressively: Not happy with performance*Team meetings as soon as you lose a game or draw having played badly in order to stop a negative run of results.''

Jeśli nie działa, to lipa... [;

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.