Potencjalna ocena.

 EnsiferuM Partyzant

Postów: 27
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.08.2010
Skąd: dd
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.10.2012, 20:46    #1
Witam.
W fm natknąłem sie w genie scout'cie na zjawisko "najlepszej potencjalnej oceny" wyrażanej w procentach.
Zastanawia mnie tylko od czego ona zalezy i czy mozna ja jakos podwyższyć?

 Chris_Berk Partyzant

Postów: 119
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2012
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.10.2012 20:51    #2
Chodzi Ci zapewne o najlepszą potencjalną ocenę gry piłkarza na danej pozycji. Wątpię, żeby dało radę coś w tej kwestii zdziałać,bo w bazie każdy potencjał jak i większość rzeczy jest odgórnie ustalona i możesz to zmienić jedynie sam w programach typu GS. Ewentualnie ustaw trening danej pozycji.Dawno już nie korzystałem z GS więc mogłem coś pomylić.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.10.2012 o godz. 20:52

 EnsiferuM Partyzant

Postów: 27
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.08.2010
Skąd: dd
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.10.2012 20:56    #3
Chyba myślimy o tym samym.
Np. Jedni zawodnicy maja 78% przy PA 181 a inny 79% przy PA 196.
Stąd moje rozważania jak mozna te wartość zmienić.

 chinczol Młody aktywista

Postów: 456
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.08.2011
Skąd: Kałęczynek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.10.2012 21:18    #4
[quote="EnsiferuM"]Witam.
W fm natknąłem sie w genie scout'cie na zjawisko "najlepszej potencjalnej oceny" wyrażanej w procentach.
Zastanawia mnie tylko od czego ona zalezy i czy mozna ja jakos podwyższyć?[/quote]

Potencjalna ocena wyrażona w procentach w Genie Scout, to nic innego jak prognozowane umięjętności gracza na danej pozycji. Mówiąc prościej. Każdy piłkarz ma swoją naturalną pozycje na boisku na której gra najlepiej (niektórzy mają kilka "naturalnych pozycji";) CA zawodnika jest ogólne, jednak dla danej pozycji na boisku ważniejsze są atrybuty kluczowe dla danej pozycji, można to sprawdzić w samej grze, wybierając opcje "najlepsze atrybuty dla danej pozycji" Nie zawsze zawodnik z wyższym CA będzie np. lepszym skrzydłowym od swojego rywala który ma niższe CA lecz atrybuty kluczowe dla pozycji skrzydłowego posiada lepsze, podczas gdy temu drugiemu rozłożone są bardziej równomiernie, a jak wiadomo każdy punkcik wyżej w atrybucie "zjada' CA, oczywiście są również pewne przeliczniki, które znają tylko research'erzy. Wracając do tematu. Genie Scout prognozuje w procentach, na podstawie kluczowych atrybutów, na jakiej pozycji zawodnik będzie grał najlepiej, , czyli w pełni wykorzystywał swoje umięjetności, kiedy osiągnie maximum swojego PA. W grze można spotkać wielu piłkarzy, np z naturalną pozycją OPŚ, a uzdolnioną SN, jednak gdy zobaczymy kluczowe atrybuty u danego piłkarza na pozycje SN, wychodzi na to, że jest on lepszym schodzącym napastnikiem (mimo iż to nie jest jego naturalna pozycja) niż ofensywnym pomocnikiem. GS właśnie na podstawie kluczowych atrybutów, wyraża najlepszą pozycje na piłkarza. Na zakończenie. Piłkarz na danej pozycji z potencjalną oceną np. 82% będzie lepszym piłkarzem niż piłkarz z oceną 78%, ale to wiadomo - logiczne. Pamiętaj, najważniejsze są kluczowe atrybuty, a nie CA/PA. A podwyższyć to możesz, trenując "kluczowe atrybuty na daną pozycje" zawodnikowi.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution