Gra defensywna.

 jarekao Partyzant

Postów: 52
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.01.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.09.2012, 12:42    #1
Czy grając defensywnie można odnieść sukces? Od kilku lat podoba mi się gra Grecji, która grając mądrze w obronie i wygrywając po 1-0 potrafiła zdobyć Mistrzostwo Europy w 2004. Na EURO 2012 też udało jej się wyjść z grupy. Chciałem zrobić w FM coś podobnego Egiptem i niestety nie udało się. Przegrywałem nawet z Namibią. Czy w tej grze preferowane jest nastawienie tylko ofensywne? Grając w pucharze z jakimiś ogórkami jak mam ustawione "kontrola" to zespół nie zdobywa bramek, po ustawieniu na "ofensywa" jest już lepiej. Jakie są Wasze odczucia? Graliście kiedyś cały sezon z nastawieniem "defensywa" lub "kontratak"? Sprawdza się to? Można w grze zrobić drugą Grecje?

 stefan1984 Młody aktywista

Postów: 1353
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2010
Skąd: Posiłów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.09.2012 14:00    #2
Całego sezonu nie grałem tak nigdy, ale pamiętam jak Wisłą ograłem u siebie chyba 3-2 Real Madryt, grając z nastawieniem "Defensywa"

 Giorgios Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.09.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.09.2012 14:21    #3
Grałem raz taktyką Kontrola mecz Francja-Luksemburg. Wygrałem 1-0, ale Luksemburczycy nawet w 89 minucie trafili mi w poprzeczkę. Następnie zmieniłem taktykę i wygrałem całe Euro.
Nigdy nie grałem całego sezonu jedną z wymienionych taktyk, ale radzę nie grać ze słabeuszami Kontrolą czy Defensywą.

 stefan1984 Młody aktywista

Postów: 1353
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2010
Skąd: Posiłów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.09.2012 14:30    #4
Najlepiej chyba zaczynać większość meczów z nastawieniem standardowym, i później zmieniać, w zależności od sytuacji na boisku. Najwyżej, aby uniknąć tych paru kliknięć, o których czasami zdarzy się zapomnieć, można na ciężkie mecze drugą taktykę opracować, gdzie zaczniemy już defensywnie. Na słabe drużyny nie przygotowuję nigdy specjalnej taktyki, tylko zaczynam standardowo, i za jakiś czas zmieniam na "kontrolę", ewentualnie ofensywę, gdy asystent podpowiada by grać szybciej, czy bezpośrednimi podaniami. Nie sztuka strzelić w jednym meczu 10 goli, a przed następnym kilku podstawowych zawodników mieć mocno wyeksploatowanych.

 Peps Partyzant

Postów: 79
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 02.11.2010
Skąd: Szczecin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.09.2012 13:24    #5
Grałem kontratakiem kilka sezonów w polskiej lidze i efekty były piorunujące. Z czasem, gdy drużyna się wzmacniała zmieniałem stopniowo taktykę na bardziej ofensywne warianty

 misiek993 Partyzant

Postów: 149
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.01.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.09.2012 16:40    #6
A ja dosyć często gram taktyką defensywną lub kontratakiem, zespołem East Stirlingshire z 4 ligi szkockiej w 4 sezony wskoczyłem do ekstraklasy, z marszu zajmując 4 miejsce. Na każdym poziomie rozgrywek byłem przez buków stawiany na ostatnim miejscu. Może to przez lekceważenie mnie(reputacja klubu nie zmieniała się zbyt szybko i była beznadziejna) ale jednak sukcesy odnosiłem. Obecnie Rosenborgiem gram kontrolę/ofensywę.

 coolos Partyzant

Postów: 38
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2012
Skąd: Oborniki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.09.2012 23:15    #7
grałem przez 4 lub 5 sezonów we włoskiej lidzie taktyką 3-3-1-2-1, udało mi się Rimi wyprowadzić do serie A (z serie c2 - czyli 4 ligi włoskiej). Wygrywałem skromnie chociaż czasami zdarzały się mecze w których wygrałem 4:0 przy 39% posiadaniu piłki. Niestety później taktyka zaczęła zawodzić i zmieniłem. Często grałem przy tym kontratakiem lub gdy byłem faworytem ustawieniem standardowym.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 26.09.2012 o godz. 23:18

 TheKrzychu Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.10.2012
Skąd: Więcbork/Bydgoszcz
Poziom ostrzeżeń: 0
0
04.10.2012 10:28    #8
Ja zawsze grałem kontratakiem, tylko wtedy kiedy wiedziałem, że mam niezłych skrzydłowych i znakomitego lisa pola karnego. Ale napiszę tak jak poprzednicy, że najlepiej zaczynać standardowo, a później zależnie od wydarzeń boiskowych zmienić taktykę.

 Macias Partyzant

Postów: 285
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.11.2012 14:56    #9
Nie zakładałem specjalnie nowego tematu, bo moje pytanie związane jest z grą defensywną. Postanowiłem podjąć walkę z tym silnikiem meczowym FM13 i kontynuować karierę. Udało się awansować Zawiszą do Ekstraklasy w pierwszym sezonie i pytanie... co dalej? Zespół został wzmocniony, ale wiadomo, że z zespołami Ekstraklasy nie mogę grać tak otwarcie jak w I lidze. W pierwszym meczu rozbiłem niespodziewanie Ruch Chorzów 6:2! Ale kolejne 6 spotkań to 6 porażek i ostatnie miejsce w tabeli... Czy ktoś potrafi coś poradzić? Chodzi mi o założenia gry, jakie stosować w meczu z silniejszymi rywalami, by zdobyć punkty? Pozdrawiam.

 kajn Partyzant

Postów: 216
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.11.2012 15:11    #10
Nie wiem jakie odniesienie będą miały moje doświadczenie z gry z Totenhamem ale największe sukcesy odnosiłem grą z kontry:

kontra + pułapki ofsajdowe + kontrataki + krycie strefowe + ścisła dyscyplina + płyny styl + szukaj gry + ostre dośrodkowania + podania mieszane

Myślę, że słabszym zespołem możesz bardziej przycisnąć zawodników - bez szukania gry, styl sztywny, możesz odpuścić pułapk ofsajdowe bo słabsi obrońcy mogą się gubić i będzie to prowadziło to prokurowania sytuacji dla przeciwnika.
Sporo pracy w obronie wykonywali dla mnie DP i POP ale to byli Sandro i Romulo, a nie Wiesław i Czesław więc nie wiem czy podziała. Przy obecnym silniku postawiłym na dwóch pomocników działających w destrukcji i ataki skrzydłami

Do tego polecenie rozegranie piłki po ziemi, żeby uniknąć zbędnej walki o piłkę w środku pola. Ewentualnie zagrania na skrzydła, żeby boczni obrońcy i skrzydłowi szybko wyprowadzali piłkę z własnej połowy.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.