Zmiana statusu klubu a finanse

 ihuedge Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.08.2012, 12:54    Pytanie
Witam

Grę rozpocząłem 4 ligowym zespołem półzawodowym (liga polska), po 4 sezonach awansowałem do 2giej ligi i tutaj zaczęły się 'schody' jeżeli chodzi o finanse. Zaraz po awansie prezio klubu zmienił status klubu na zawodowy, a co za tym idzie oczekiwania płacowe wszystkich piłkarzy którym proponuje kontrakt wzrosły średnio 4/5-krotnie względem kontraktu PZA.

Finansowo dotychczas utrzymywałem się głównie z wyszukiwania i odsprzedawania młodych talentów oraz wygranych w pucharach, ze sponsoringu dostaje 60k pln/sezon za reklamę na koszulkach i właściwie na tym kończy się finansowanie mojej drużyny. Niestety sprowadzanie młodych talentów przestało być opłacalne bo koszty zatrudnienia wzrosły przynajmniej 7-krotnie a trochę trwa zanim znajdę im klub do którego mógłbym ich wypożyczyć/odsprzedać, wartości piłkarzy mimo wszystko nie wzrosły znacząco w porównaniu z tymi na kontraktach PZA.

Na płace miesięcznie wydaje ok 30-32k pln + premie (wszyscy na kontraktach PZA), do teraz wychodziłem mniej więcej na 0 po każdym sezonie, jednak za 2 lata kończą się kontrakty większości piłkarzy i wtedy będę zmuszony podpisać nowe kontrakty zawodowe, szacuje ze to zwiększy moje wydatki na płace do min. ~110k+ co przekracza mój obecny maksymalny budżet placowy (70k).

Czy ktoś z was ma doświadczenie ze zmianą statusu w podobnych klubach i jak poradziliście sobie finansowo z nowymi kontraktami?

 lukist Partyzant

Postów: 115
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.11.2007
Skąd: TP
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.08.2012 14:14    #1
Albo odejdź do innego zespołu albo może zakontraktuj już teraz nowych zawodników na następny sezon może ?

 ihuedge Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.08.2012 14:31    #2
Obecnie mam zakontraktowane 90% zawodników na 2 następne sezony na kontraktach PZA, więc przez 2 następne lata jakoś powinienem pociągnąć z małymi stratami (bez handlowania młodymi talentami). Rozważam też ofertę transferową za mojego najlepszego napastnika (830k), choć żal sprzedawać chłopa, bo od 4 sezonów regularnie strzela mi po 17-19 bramek w lidze na sezon.

 klimson Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.08.2012
Skąd: Siedlce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.08.2012 18:11    #3
a prosiłeś może zarząd o większą kasę na płace albo transfery? może dadzą więcej, zwykle jak sobie dobrze radzisz i pniesz się w górę to i kasa się znajdzie jakaś

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.