Dziwny system pensji

 Somebody Partyzant

Postów: 138
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.06.2011
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2012, 13:32    Pytanie
Witam po dłuższej przerwie.
Zdecydowałem się zacząć nową karierę zdegradowanym do 3 ligi Glasgow Rangers. Mam zakaz przeprowadzania transferów do klubu, jednak po kilkunastu dniach rozgrywki zostaje on zniesiony. Mając 600 funtów luzu w budżecie na pensje zdecydowałem się sprzedać 2 zawodników, żeby uzyskać kolejne 15 tysięcy. Po ich sprzedaży zabrałem się za kompletowanie składu. W tym miejscu właśnie spotkała mnie nieprzyjemna niespodzianka. NIEZALEŻNIE od klasy zawodnika (umiejętności, renoma itd.) mogę zaoferować mu śmieszne 90 funtów tygodniowo. To samo tyczy się narzuconych premii, które też są żenujące. Rozumiem obecność zarządu komisarycznego, ale jakim cudem mając ponad 15 tysięcy funtów na tygodniówki, mogę dać zawodnikowi maksymalnie 90 funciaków...
Czy wie ktoś jak można to obejść, ewentualnie coś doradzić? Rozegrałem kilkanaście dni próbnych, właśnie po to, żeby uniknąć takich kwiatków. Jeżeli nie da się nic z tym zrobić to taka gra nie ma sensu...
Pozdrawiam

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2012 13:42    #1
A powiedz mi kolego który klub w trzeciej lidze szkockiej płaci kilka tysięcy na pensję dla zawodnika? To że masz trochę "luzu" nie znaczy, że możesz od razu wszystko wykorzystać. Tam raczej liczy się reputacja ligi, a nie drużyny.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.08.2012 o godz. 13:43

 Somebody Partyzant

Postów: 138
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.06.2011
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2012 13:50    #2
Gdyby liczyła się tylko reputacja ligi, to raczej piłkarze w ogóle nie podchodziliby do rozmów ze mną. Tak też się zdarzało, ale nie we wszystkich przypadkach. Czasami zawodnicy negocjowali ze mną kontrakt, ale ZARZĄD ograniczał mi maksymalną pensję do 90 funtów, mimo 15 tysięcy zapasu w budżecie. Rozumiem jakbym negocjował z kopaczami, którzy żądaliby po 5/10 k funtów, ale 600 tygodniowo to chyba nie majątek....

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2012 14:02    #3
Piłkarze (raczej) podchodzą do rozmów na podstawie reputacji klubu, a na reputację ligi patrzą później. To, że ktoś nie przyjdzie do Lechii, nie oznacza, że odrzuci ofertę Legii.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.08.2012 o godz. 14:02

 Somebody Partyzant

Postów: 138
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.06.2011
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2012 14:14    #4
100% racji, ale przed chwilą sprawdziłem kilka pensji w innych klubach z mojej ligi. Jak się okazało pierwszy znaleziony okazał się amatorskim Mr. Green
W innym zaś znalazłem gościa z tygodniówką 650 (!) funtów, a także z pensjami rzędu 150-200, ale zdarzały się i wyższe (np. 400). Dodam, że najwyższą pensję znalazłem w klubie półzawodowym co już w ogóle jest paranoją, bo Rangers mają status klubu zawodowego. Nawet pozbywając się najlepiej opłacanych zawodników i tak nie mogę zaoferować nawet połowy tego co kluby półzawodowe...

 Mar1992 Przodownik pracy

Postów: 1637
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.12.2008
Skąd: Budzyń
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2012 14:17    #5
Czyli decyduje to, że jesteś na sporym minusie. Dziura w budżecie wielka jak uszy Jerzego Urbana.

 Somebody Partyzant

Postów: 138
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.06.2011
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2012 14:23    #6
Też tak myślę, ale skoro zniesiono mi zakaz transferów, to oznacza, że część musiała zostać spłacona (wydaje mi się, że dostałem taką wiadomość).

 Valdi91 Młody aktywista

Postów: 297
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.01.2012
Skąd: Wejherowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2012 16:50    #7
Weź looknij w finansach, jak tam wygląda kondycja finansowa Twojego klubu (jakie długi, na co idzie najwięcej kasy itp.). Dobrze zrobiłeś sprawdzając pensje w innych klubach. Skoro kluby amatorskie i półzawodowe płacą swoim kopaczom do 600 funtów tygodniowo, a Ty, jako klub zawodowy możesz dać śmieszne 90 funtów to coś jest nie halo. To, że 'kochany zarząd' w FM często uznaje solidnych graczy za piłkarzy trzeciorzędnych, i ogranicza nam pole manewru przy ich kontraktach, często gęsto zmuszając nas do rezygnacji z nich, jest sprawą powszechnie znaną. W Twoim wypadku (grasz na modyfikowanej bazie danych) wydaje mi się, iż winę ponoszą kijowo zrobione fundusze The Gers. Być może autor czytając o 30. milionowym zadłużeniu Rangers zbyt mocno obciął w edytorze ich finanse, co doprowadziło właśnie do takiej a nie innej sytuacji. Więc tak jak już pisałem wcześniej - jeśli kluby nieprofesjonalne mogą zawierać kontrakty 6x bardziej lukratywne niż klub profesjonalny, to tutaj nie gra ponosi winę, lecz baza danych. Myślę, iż nawet po degradacji pensje co niektórych piłkarzy czy członków sztabu liczy się w tysiącach, bo wątpię, by taki Ally McCoist chciał robić za jakieś 500 czy 900 funtów.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 24.08.2012 o godz. 16:51

 Somebody Partyzant

Postów: 138
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.06.2011
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.08.2012 17:07    #8
Najzabawniejsze w tym wszystkim jest to, że ja zarabiam... 90 funtów tygodniowo, a mój asystent 3000 ;)
Chyba powalczę z tym jeszcze trochę i zobaczę co da się zrobić.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.