Kupno/sprzedaż zawodnika

 posluk1990 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2012
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.08.2012, 17:24    Pytanie
Mam pytanie ogólne. Co powoduje, że za moich zawodników rywale płacą minimalnie więcej niż są warci, np. grając BVB za Gotze proponują mi marne 20mln funtów, natomiast ja grając Man City dawałem 60 i spotkało się to z odrzuceniem oferty. Największe talenty, piłkarze zdobywający po 40 bramek w sezonie warci np 10mln mieliby odejść za 11-13mln? Obecnie grając Barca chciałem kupić Phila Jonesa z Man Utd: jest wart 16mln a ja tutaj już im proponuję 40, grając wczesniej BVB poszedł do realu za 17.25...

Dlaczego chcąc sprowadzić zawodnika i po sezonie sprzedać go za duże pieniadze nie mam takiej możliwości? Musiałby spędzic u mnie 4 sezony żeby móc go sprzedać za godziwe pieniadze, naturalnie inwestycja i tak sie nie zwraca: kupując 17-latka z profesjonalnym kontraktem musiałem wyrzucic z klubowej kasy 15mln funtów (M'Baye Niang), a gostka sprzedałem za 18 po 3 sezonach i odjać np opłate za kontrakt dla zawodnika i agenta, premie, pensję wyszedlem jakies -3mln ...

 buczek93 Młody aktywista

Postów: 923
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 03.06.2010
Skąd: Sosnowiec
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.08.2012 18:01    #1
FM bardzo łapczywie reaguje na wirtualną kasę. Grając City też mam straszne problemy z kupnem zawodnika choćby za kwotę, którą pokazuje Genie. Chyba działa to na tej zasadzie, że każdy klub z dobrym wujkiem (pierwszoplanowym, żeby nie było) jest traktowany jako kopania kasy. Nic na to nie poradzisz, tak się po prostu zachowuje gra. Często gdy widzi, że gracz i tak odejdzie, to będzie jeszcze rozpaczliwie podbijać cenę, by jak najwięcej zyskać i się "nachapać". Nie da się tego obejść, można wprawdzie pokazać faka mendom i szukać wzmocnień gdzie indziej, ale czasem się nie da i po prostu trzeba te x mln więcej niż rywale wyłożyć. Gotze chciałem kupić grając właśnie City - Borrusia zbłaźniła się, żądając...120 mln euro (!!!). A co do marnych ofert - gra sonduje, ile pieniędzy cię przekona - robi tak, bo pewnie nie ustawiłeś wartości oczekiwanej za gracza. Wciśnij Mario jakieś 100 mln euro - oferty powinny przychodzić rzadziej, a jeśli będą, to nie tak żałosne jak te za 15 mln.

 posluk1990 Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.08.2012
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.08.2012 18:15    #2
Spoko spoko, ale prowadząc Barce na samym początku korzystania z FM12 miałem podobną sytuacje. Dla sprawdzenia próbowałem składać oferty za poszczególnych grajków:
Gotze - 80 mln
Neymar - 63 mln
Lucas Moura - 75
Ganso - 42
Hazard - 52

Trochę się ta dobroć wujka nie sprawdza bo jak wiemy w Barcelonie nie ma takiego wujka :]

Denerwująca jest też chęć wymiany: dwóch zawodników, podobne CA i PA, kwota, niepotrzebny u mnie, ale cel transferowy innego klubu, proponuje wymianę zawodnik/zawodnik, 0funtów. Natomiast oferta zostaje odrzucona, podbijam kwote transferu i oferta zostaje zaakceptowana dopiero po dwukrotnym zwiększeniu kwoty transferu w porownaniu do wartosci rynkowej grajka... kompletny bezsens..

 Valdi91 Młody aktywista

Postów: 297
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.01.2012
Skąd: Wejherowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.08.2012 18:44    #3
Transfery w FM są trochę do bani. Chociaż z drugiej strony, czemu klub miałby chcieć sprzedawać swojego najlepszego grajka za jego 'cenę wywoławczą'? Buczek dobrze zauważył - są to wirtualne pieniądze, więc nie mają żadnej wartości, normalnie klub by się 5 razy zastanowił na ofertą załóżmy tych 30-40 mln funtów... Takich ofert się dziś nie odrzuca. W FM? Chciałem Wilshere'a i Krasić'a. Wilshere wyceniany na ok. 16 mln, Krasić na 8. Arsenal za swojego młodego pomocnika chciał skromne 98mln, a Juve za Krasić'a 64. W realu Arsenal jest znany z wyławiania świetnych talentów, ogrywania ich i sprzedawania zamiast zatrzymać, i mimo, że jest dzięki temu jednym z najbogatszych i najlepiej prosperujących marek futbolu, sukcesów brak. Ludzie śmieją się, że zawodnicy zaczynają wygrywać trofea dopiero po odejściu z The Gunners. Bo to prawa. A całkiem niedawno Juve o mało co nie było gotowe dopłacić, byleby tylko ktoś wziął Krasić'a. Teraz wielcy prezesi mogą sobie w mediach trąbić, że ich zawodnicy są warci 100mln i tylko za taką kwotę ich puszczą (przykłady to Cavani i Hulk), a koniec końców i tak nie pójdą za więcej niż trzydzieści pare, góra 40 milionów. Zachowanie FM'a można tłumaczyć tylko i wyłącznie tym, że każdy klub nastawiony jest na osiąganie sukcesów, a nie na robienie hajsu, więc w przypadku ofert za najlepszych graczy ustawia ceny zaporowe, na które jest mało prawdopodobieństwo przystania ludzkiego gracza. Oczywiście ceny można z botem targować, lecz finałowa kwota i tak będzie bardzo mocno przesadzona. Bot zabezpiecza się na wypadek utraty swojej gwiazdy. Opchnie ją za cenę, za którą kupi 2-3 innych solidnych grajków, tak jak koledzy wyżej napisali - od innego bota za rozsądną cenę.

// Edytowano 6 razy, ostatni raz 22.08.2012 o godz. 18:48

 repus Młody aktywista

Postów: 448
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.12.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.08.2012 19:31    #4
Ja też się temu dziwie. Ale np dlaczego jak w pierwszym sezonie chciałem kupić Ganso do Tottenhamu , to wołali 41 mln a jak w drugim sezonie kiedy jego cena się nie zmieniła chcieli już 32 mln a upchnąłem in 20 mln ? Nie byli w kłopotach żadnych .
Cudze błędy mamy przed oczyma, własne za plecami.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.