Korekta wysuniętego rozgrywającego

 repus Młody aktywista

Postów: 448
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.12.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2012, 19:37    #1
Witam , od dawna grałem taktyką 4-4-2 z wysuniętymi skrzydłowymi , ale teraz na potrzeby Arsenalu postanowiłem zmienić ją na 4-1-1-3-1 . Moim pierwotnym pomysłem było tworzenie akcji przez łącznika pomiędzy atakiem a obroną (CR) oraz miotanie prostopadłymi podaniami przed WR . Jednak tak nie jest , WR jest kompletnie poza grą , a jak mu dam w poleceniach by szukał gry to lata po całym boisku grając jednocześnie jako obrońca i skrzydłowy kiedy mi zależy na tym by to on był podającym .
Za to moi skrzydłowi grają tak jak chciałbym od WR . Czym to może być spowodowane ? Wrzucą screeny taktyki oraz poleceń dla paru graczy którzy mogą mieć też wpływ na WR . Wiem że w niektórych taktykach WR zaliczał po 20 asyst rocznie w lidze , lecz po raz pierwszy gram taką taktyką dlatego proszę pomoc

Taktyka
http:(...)314.png/
WR ( Wiem że eriksen to nie najlepszy produkt na WR ale tam gra nominalnie Rosicki , który zostanie zastąpiony niedługo )
http:(...)815.png/
Skrzydłowi
http:(...)795.png/
Łącznik pomiędzy atakiem i obroną
http:(...)887.png/
LPK
http:(...)440.png/

Liczę na porady :) Wersja Fm'a 2012
Cudze błędy mamy przed oczyma, własne za plecami.

 022 Partyzant

Postów: 28
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 18.07.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2012 20:40    #2
moze zaznacz go jako rozgrywajacego w poleceniach druzynowych

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 20.08.2012 o godz. 20:42

 repus Młody aktywista

Postów: 448
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.12.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2012 21:28    #3
A jak się u was spisują zawodnicy którzy w ulubionych zagraniach mają "Często wychodzi do przodu " i nie chodzi tu o bocznych obrońców .
Cudze błędy mamy przed oczyma, własne za plecami.

 kaseta1 Partyzant

Postów: 120
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.01.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2012 21:47    #4
Nawet powiedziałbym, że lepiej niż bez tego ulubionego zagrania. Z pewnością przydatne dla ofensywnych pomocników.

 Egomaniac Partyzant

Postów: 194
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.06.2012
Skąd: Węgrów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2012 22:14    #5
Jeśli dobrze wyczytałem to grasz z cofniętym i wysuniętym rozgrywającym. Z doświadczenia wiem, że taki układ nigdy się nie sprawdza, więc chyba jeden z zawodników musi dostać inną rolę. Ja bym spróbował z ofensywnym pomocnikiem (atak), który wbiega zza pleców osamotnionego napastnika. U mnie w FM 2011 Roger tak wbiegał zza M. Hanke i potrafił zdobyć 10 goli w sezonie.
`To co chciałbym umieć wyjaśnić, to gotowość, jaką mają piłkarze i jaką ja też miałem, żeby iść za nim aż na koniec świata` - Jorge Costa o Jose Mourinho

 repus Młody aktywista

Postów: 448
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.12.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.08.2012 22:52    #6
A ustawienie Goals Golleadore ? On też miał CR i WR a sprawdzało się świetnie . Po za tym zależy mi właśnie na tym by właśnie to WR grający na pozycji OPS rozgrywał piłkę bo to zawsze skrzydłowi byli nimi a tu będzie odmiana
Cudze błędy mamy przed oczyma, własne za plecami.

 repus Młody aktywista

Postów: 448
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.12.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.08.2012 12:16    #7
Czy jak ustawię gościa na OPS ( WR ) w ustawieniach drużynowych jako rozgrywającego to wpłynie to na ilość kilometrów przebiegniętych oraz aktywność w sektorach boiska w ciągu meczu ?

A zmienienia WR instrukcji "Gry szeroko " z "Norma " na "Wyjście na wolne pole " ?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 21.08.2012 o godz. 12:24

Cudze błędy mamy przed oczyma, własne za plecami.

 Egomaniac Partyzant

Postów: 194
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.06.2012
Skąd: Węgrów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.08.2012 14:20    #8
Powinno to poskutkować tym, że częściej będzie przy piłce, przynajmniej mi się tak wydaje.
`To co chciałbym umieć wyjaśnić, to gotowość, jaką mają piłkarze i jaką ja też miałem, żeby iść za nim aż na koniec świata` - Jorge Costa o Jose Mourinho

 coolos Partyzant

Postów: 38
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.03.2012
Skąd: Oborniki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.08.2012 14:32    #9
Jak dla mnie pozycja rozgrywającego powinna być jedna. U siebie preferuje wysuniętego rozgrywającego gdyż łatwiej na pozycji pś/opś znaleźć zawodnika o wysokim współczynniku błyskotliwości i kreatywności.

W Twoim ustawieniu stawiałbym na defensywnego pomocnika z poleceniem obrony, oraz pomocnika walczącego o piłkę z poleceniem obrony.

Osobiście nie lubię taktyki którą preferujesz, ale może to dlatego że lubię ligę włoską a tam ciężko o ataki skrzydłami ;-)

U mnie bardzo dobrze sprawdza się taktyka z cofniętym napastnikiem i 2 środkowymi ofensywnymi pomocnikami z poleceniem ataku.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.