Taktyka

 Czeris Partyzant

Postów: 49
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
26.07.2012, 19:41    Pytanie
W FM gram od niedawna. Próbuje swoich sił w różnych klubach, ale nie zawsze odnoszę sukcesy. Trudno mi skleić dobrą takse, czasem jakaś wyjdzie, mam pytanie jak skonstruować takse typowo pod zespół. Kierować się raportem na jakiej pozycji i z jaką rolą dany grajek czuje się najlepiej. Wiadomo takse w zależności od przeciwnika trzeba stosownie modyfikować. Często gram Wisłą i często gram w kratkę. Staram się wszystko robić powoli krok po kroku. Zazwyczaj wspomagam się różnymi poradnikami, chociażby z cmrev. Znacie jakiś poradnik ,który byłby w stanie choć trochę mi pomóc( jak stworzyć taktyke pod dany zespół, jak grać z zespołem silniejszym itp.). Jeszcze jedno pytanie, jako początkujący powinienem zacząć grę lepszym zespołem? Próbowałem swoich sił w Chelsea, jednak coś jak zwykle nie wyszło. Mógłbym znaleźć gotową takse na internecie pod dany zespół ale nie o to tutaj przecież chodzi. Proszę o porady linki, sprostowania, a w szególności o wyrozumiałość.

 stefan1984 Młody aktywista

Postów: 1353
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.09.2010
Skąd: Posiłów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.07.2012 07:55    #1
Najlepiej wybierz jakiś średni zespół, obojętnie czy to z ligi polskiej, czy z jakiejś silniejszej. W mocnej drużynie wcale nie gra się łatwo, bo tam zaraz trzeba wygrywać =) A co do różnych porad taktycznych - mnóstwo znajdziesz na tej stronie, wystarczy trochę posiedzieć. Jeśli nie chce Ci się brnąć przez tyle artykułów, odpal grę, wybierz jakieś nieskomplikowane ustawienie, jeśli asystent wymienia 442, to najlepiej właśnie to, i nie zmieniaj co chwilę składu ani taktyki, choćbyś zaczął nie najlepiej. No i z transferami nie przesadzaj =)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 27.07.2012 o godz. 07:58

 bartibis Partyzant

Postów: 165
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.08.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.07.2012 08:27    #2
Podstawowa zasada. Nie zmieniaj taktyki co mecz. Gracze nie nauczą się dobrze jednej a już mają następną. Zawsze staraj się dobrać taktykę pod zespół. Np. takim MU nie zagrasz bez skrzydeł (co by robili Nani, Valencia i Young?)

 belzebub666 Partyzant

Postów: 294
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.04.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.07.2012 09:11    #3
Na początku też miałem problem z taktyką. Pamiętam, jak grałem Atletico, nie mogłem nic ciekawego sklecić. Aż zdecydowałem się na desperacki krok. 4-3-3, trzech środkowych pomocników w jednej linii i trzech napastników w jednej. I jedna prosta zasada. Pomocnik dostaje piłkę, wszyscy napastnicy wybiegają na wolne pole. Zawsze było do kogo podać, wszystkie bramki padały z sytuacji sam na sam. 2 miejsce w lidze w 1 sezonie gry. Nie piszę tego po to, żeby się chwalić, po prostu- proste rozwiązania są często najlepsze. Ja mam kilka żelaznych zasad, których się zawsze trzymam. Np. odległości między formacjami nie za duże, i między obrońcami a pomocnikami jeden "łącznik", pomagający rozegrać piłkę w akcjach ofensywnych i wspomagający obronę w akcjach defensywnych. I dużo tego typu bajerów. Masz szybkich napastników? Wykorzystaj to. Taktyka nastawiona na wybieganie, prostopadłe piłki, dużo zamieniania pozycji. Masz na szpicy Rasiaka? Skrzydłowi robiący dużo szumu na skrzydłach, dużo dośrodkowań i co najmniej jeden pomocnik wbiegający z drugiej linii na dośrodkowania. Jak grasz zespołem z świetnymi zawodnikami i dużym budżetem, zadajesz sobie pytanie- jak chcę, by grali moi piłkarze? Ale jak klub jest słaby, a kasy mało, musisz zadać sobie pytanie-jak to wszystko poukładać, żeby dobrze grało? Polecam oglądanie meczów. Gołym okiem widać różnicę w grze np. Realu i Barcelony. Próbuj przerzucić to na FM. Obserwuj, jak gra Xavi, a przede wszystkim, jak ustawiają się partnerzy, kiedy Xavi jest przy piłce. Sukcesy Barcelony w ostatnich latach polegają na zgraniu zespołu. Gdy ktoś u nich jest przy piłce, od razu paru piłkarzy pokazuje mu się do gry. Nieustanne bieganie do podań. Tam nikt nie czeka na piłkę. To samo działa w FM, tylko trzeba się zastanowić, jak to przerzucić. Gdy robisz taktykę, samo ustawienie piłkarza nie da nic. Musisz patrzyć w przekroju każdego zawodnika. Zespół to kolektyw, pamiętaj o tym, a osiągnięcie sukcesu będzie prostsze niż myślisz.

Użytkownik uznał post za pomocny

 Czeris Partyzant

Postów: 49
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.03.2012
Poziom ostrzeżeń: 0
0
27.07.2012 09:20    #4
Dzięki wszystkim za porady :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.