Reforma Polskich Rozgrywek - kto się podejmie?

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.06.2012, 11:35    Pytanie
Witam,

Zdaje się, że wpadłem na dobry pomysł jak podnieść poziom polskiej piłki ligowej i chciałbym przetestować ową ideę w FMie. NIestety nie mam zielonego pojęcia o obsłudze edytora, dlatego kilka prób wprowadzenia zmian skończyło się fiaskiem.:(

Wiem, że na tym forum jest wiele osób znacznie bardziej obytych z edytorem niż ja, więc stąd moja gorąca prośba o pomoc w utworzeniu nowego systemu rozgrywek w Polsce do wszystkich tych, którzy lubują się w naszym polskim grajdołku i chcieliby stawiać polską ekstraklasę na równi z premiership, bundesligą, czy ligą hiszpańską. Zatem...

Jeśli kochasz polską piłkę, oglądasz co weekend mecze ekstraklasy, chciałbyś widzieć polskie zespoły w lidze mistrzów, a polską ligę na pierwszych stronach gazet zagranicznych, to podejmij wyzwanie i stwórz w edytorze FM nowy system rozgrywkowy w Polsce, którego koncepcję zaraz przedstawię!

Zarys Rozgrywek:

1.Ekstraklasa

Polska Ekstraklasa składa się z 12 drużyn grających ze sobą 4 razy(44 mecze). Drużyny z miejsc 12 i 11 spadają automatycznie do niższej klasy rozgrywkowej, drużyna z miejsca 10 gra w barażach o awans\utrzymanie(opis poniżej).

Każda drużyna musi mieć w wyjściowej 11 co najmniej 3 zawodników U-23 szkolonych w kraju, oraz 2 zawodników U-21 w 18 meczowej(1 szkolony w kraju, 1 szkolony w klubie). 1 zawodnik może spełniać jednocześnie tylko jeden warunek. Narodowość nie ma znaczenia.
Każda drużyna może mieć max 5 obcokrajowców w 18 meczowej, którzy nie posiadają statusu wychowanka polskich klubów.

2. 1 liga

Polska 1 liga składa się z 2 grup po 12 drużyn grających ze sobą 4 razy(44 mecze). Mistrzowie każdej z grup uzyskują bezpośredni awans do Ekstraklasy, drużyny z mniejsc 2-3 z każdej z grup kwalifikują się do barażów o awans\utrzymanie(opis poniżej). Drużyny z miejsc 12 i 11 z każdej z grup spadają automatycznie do niższej klasy rozgrywkowej, drużyny z miejsca 10 gra w barażach o awans\utrzymanie(opis poniżej).

Każda drużyna musi mieć w 18 meczowej 4 zawodników U-23 szkolonych w kraju(w tym 3 w wyjściowej 11) oraz 3 zawodników U-21(2 szkolony w kraju, 1 szkolony w klubie). 1 zawodnik może spełniać jednocześnie tylko jeden warunek. Narodowość nie ma znaczenia.
Każda drużyna może mieć max 4 obcokrajowców w 18 meczowej, którzy nie posiadają statusu wychowanka polskich klubów.

3. 2 liga

Polska 2 liga składa się z 4 grup po 12 zespołów grających ze sobą 4 razy(44 mecze). Mistrzowie każdej z grup uzyskują bezpośredni awans do 1 ligi, drużyny z mniejsc 2-3 z każdej z grup kwalifikują się do barażów o awans\utrzymanie(opis poniżej). Drużyny z miejsc 12 i 11 z każdej z grup spadają automatycznie do niższej klasy rozgrywkowej, drużyny z miejsca 10 gra w barażach o awans\utrzymanie(opis poniżej).

Każda drużyna musi mieć w wyjściowej 11 co najmniej 4 zawodników U-23 szkolonych w kraju, oraz 4 zawodników U-21 w 18 meczowej(2szkolony w kraju, 2 szkolony w klubie). 1 zawodnik może spełniać jednocześnie tylko jeden warunek. Narodowość nie ma znaczenia.
Każda drużyna może mieć max 3 obcokrajowców w 18 meczowej, którzy nie posiadają statusu wychowanka polskich klubów.

4. Baraże

W barażach uczestniczy 5 zespołów(1 z 10 miejsca - wyższa klasa rozgrywkowa, 4(po 2 z każdej grupy) z miejsc 2-3 - niższa klasa rozgrywkowa)
Baraże rozgrywane są w systemie grupowym. Każda drużyna gra 1 mecz z pozostałymi drużynami(łącznie 4 mecze). Awans/utrzymanie uzyskuje najlepsza drużyna w grupie.

To chyba tyle tytułem ogółu. Jeżeli o czymś zapomniałem, proszę pytać:P

Pozdrawiam,
tts0
"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

 Szemek Ekspert

Postów: 2024
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.10.2007
Skąd: Boguszów- Gorce
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.06.2012 13:19    #1
"To tylko Internet k*rwa."

 tts0 Partyzant

Postów: 568
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.10.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.06.2012 16:37    #2
Dzięki za link do poradnika. Bardzo mi pomógł, gdyż stworzyłem polskie rozgrywki od nowa mniej więcej tak jak chciałem. Niestety pojawił się problem, z którym nie mogę sobie poradzić nawet przy pomocy poradnika.Otóż...

mam w ekstraklasie 12 zespołów; 2 ostatnie drużyny spadają bezpośrednio, a drużyna z 10 miejsca gra w barażach z 4 drużynami z 1 ligi(po 2 z grupy). Baraż odbywa się w systemie ligowym. Wszystko jest w porządku, do momentu końca baraży. Drużyna, która wygra baraże otrzymuje prawo do gry w pucharach europejskich, a przecież to baraże o utrzymanie! Do tego mam problem z drużyną rezerw w 1 lidze. Otóż liga składa się z 24 zespołów dzielonych na grupy automatycznie, co daje 12 zespołow w grupie, które grają ze sobą 4 razy. Niestety liga rezerw sklada sie z 24 zespołów bez podziału na grupy, a też grają 4 razy ze sobą(czyli 96 razy)! Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić.

Jakieś rady?
"Jeszcze kiedyś powiesimy ostatniego d***kratę na kiszkach ostatniego socjalisty! "

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.