Patch 12.2.2

 Valdi91 Młody aktywista

Postów: 297
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.01.2012
Skąd: Wejherowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.05.2012, 19:21    #1
Witam panowie.

Mój problem zaczął się w momencie update'u FM'a z wersji czystej (tj. 12.0) na 12.1 i kolejne. Otóż, na standardowej wersji FM'a tworzone przeze mnie taktyki przeważnie odnosiły sukces, czasem nawet większy, niż się spodziewałem. Lecz te cholerne patch'e wszystko mi popieprzyły. Moje złote taktyki są totalnie do kitu, rozmowy motywacyjne nie zdają egzaminu, gra stała się koszmarem. Zaczęło się do patcha 12.1, kiedy przestały działać rozmowy. Lecz jako, że lubię grać z doświadczeniem 'niedzielnego piłkarza', potrafiłem to zrozumieć, pomyślałem: "Po prostu zwiększyli nacisk na doświadczenie, i tyle. Żeby zaczęli mnie słuchać będę musiał coś wygrać.". I rzeczywiście, tak to było. Większym problemem była taktyka. Moja super wypasiona taksa, którą grałem wszędzie i wygrywałem wszystko (dobra, przesadziłem, wygrywałem sporo) zaczęła szwankować. Grając nią cieszyłem się jak gwizdek, ponieważ grałem tak jak lubię i zdobywałem trofea. Gdybym zostawił to jak było, zginąłbym marnie, więc musiałem wprowadzić korekty, które niekoniecznie odpowiadały moim upodobaniom taktycznym. Jednak z kolejnymi aktualizacjami było tylko gorzej. Obecnie - przyznam się szczerze i bez bicia - nie potrafię stworzyć skutecznej taktyki. Od pierwszego update'u stworzyłem milion pięćset taktyk, jednak żadna się nie sprawdziła, niezależnie od założeń w niej zawartych. Pozostał mi jedynie powrót do korzeni.

Tutaj proszę Was o rady - jakie założenia ze sobą powiązane najlepiej skutkują? Chodzi mi o to, że np. kiedy podania są krótkie, gra się wolno i szeroko, bądź szybko i wąsko. Kiedy się atakuje, ustawia się łagodny pressing, kiedy się broni - intensywny. Chodzi mi o takie bajery, jak to wszystko połączyliście, że odnosicie sukcesy. Ja próbowałem wielu rozwiązań, bez skutku. Widocznie moja taktyka z początków gry w FM12 była zrobiona na farcie, bo teraz za cholerę nie mogę rozgryźć tego sytemu. Kiedy wygram, to 1:0, i to po słabej grze. Częste remisy i wpadki w meczach z outsiderami - norma. Dodam, że zawsze miałem 2 taktyki - u siebie kontrola, na wyjazdach kontra. Czasem miałem przygotowaną superofensywną taktykę, by w ostatnich minutach spróbować wyrównać, bądź znów wyjść na prowadzenie, w przypadku zaskakująco słabego rezultatu. Teraz nie działa żadna z nich.

Tak więc skorzystam ze wszystkiego, co możecie mi zaoferować :D Od razu mówię, że nie interesują mnie całe taktyki ściągnięte z neta. Dla mnie esencją gry w FM'a jest osiąganie sukcesów grając własnym wytworem. Wykorzystując cudzą taktyką nie odczuwam przyjemności z gry. Sęk w tym, że nie potrafię zrobić własnej... Cóż, zwracam się o pomoc do ludzi dobrego serca, spróbuję wykorzystać Wasze rady, i z tych, które najbardziej będą odpowiadać moim upodobaniom postaram się stworzyć nową, śmiercionośną broń :)

 elnino Partyzant

Postów: 72
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.12.2007
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.05.2012 13:46    #2
Ja właśnie kończę grać ósmy sezon(wszystkie rozegrane na 12.2.2) Southampton i muszę stwierdzić, że od początku gram jedną i tą samą taktyką, którą ewentualnie zmieniałem na mecz z lepszymi od siebie. Zdecydowałem się na typową dla Barcelony taktykę 4-1-2-2-1. Może spróbuje Ci opisać jak grają poszczególne formacje. Co ciekawe w drugim sezonie zająłem Southampton 4 miejsce z 68 pkt w Premieship.

Bramkarz - zadecydowałem, że to będzie libero, z zawsze ustawionymi podaniami do ofensywnego obrońcy.
Obrońcy - można powiedzieć, że zerznąłem nieco od Pepa i w obronie stawiam na jednego z bocznych obrońców usposobionego do ataku(+ wysoki pressing i agresywny odbiór), a pozostała trójka ma zajmować się wyłącznie obroną.
Pomocnicy: Tutaj gram z ryglem defensywy ( odbiór agresywny, pressing maksymalnie na własnej połowie(ale nie pole karne) tak aby zabezpieczał tyły) oraz Długodystansowcem(odbiór agresywny u pressing na średnim poziomie) i wysuniętym pomocnikiem(pressing całe boisko, odbór agresywny, nastawianienie ofensywne, jednak minusem jest szybkie męczenie tego zawodnika i zmiany około 70/75 minucie).
Napastnicy - to dwóch bocznych schodzących do środka z pressingiem i agresywnym odbiorem oraz wysunięty napastnik.

Jeśli chodzi o ogólniki to gram krótkimi podaniami, szybko oraz szeroko. Ustawiony mam kontratak. Przy defensywnych rożnych zawsze cofam wszystkich zawodników pod moje pole karne(minimalizuje to stratę bramki oraz pozwala skrzydłowym wyprowadzać zabójcze kontry - czego sam się nie spodziewałem). Wagę również przykładam do autów. Jeżeli np. aut jest z lewej strony to rzuca go lewy obrońca(ustawione mam na szybie auty) natomiast w defensywie zostaje trójka obrońców, co minimalizuje ryzyko stary bramki.

Próbowałem podobnych ustawień w różnych taktykach i też mi się sprawdzało(chociaż nie aż z takim sukcesem). Nie chciałem tutaj robić całego opisu taktyki ale może coś wykorzystasz do tej śmiercionośnej taktyki ;D a jak źle napisałem to nie czytaj usunę ;/ ;D

 repus Młody aktywista

Postów: 448
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.12.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
24.05.2012 19:07    #3
Ja zawsze gram ze skrzydłowymi, nieważne jaka by była taktyka i tak nie będę odnosił sukcesów jeśli nie będę miał skrzydłowych.
Czy może mi ktoś wyjaśnić tą różnicę ?
Cudze błędy mamy przed oczyma, własne za plecami.

 Valdi91 Młody aktywista

Postów: 297
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.01.2012
Skąd: Wejherowo
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.05.2012 15:21    #4
@elnino

Niezły pomysł, by grać tylko 1 skrzydłem. Próbowałem tego kiedyś w Tottenham'ie i było całkiem nieźle. Spróbuję coś skleić z tego, co napisałeś, dodam coś od siebie i dam znać jak poszło.

@ repus

Środkiem trudniej się przebić, ze względu na większe zagęszcznie. Kiedyś próbowałem taktyki z 3 środkowymi pomocnikami i 1 ofensywnego przed nimi, ale szło mi co najwyżej średnio, więc zrezygnowałem. Jest mnóstwo fajnych taktyk ze skrzydłowymi, na pewno coś znajdziesz. Jeśli masz tylko 1 dobrego winger'a, możesz skorzystać z rady elnino i wykorzystać tylko jego stronę.

@topic

Może opiszę, co ja tworzyłem, to będzie łatwiej wychwycić błąd.

#1 - Kontrola.

Ustawienie: 4 - 1 - 1 - 3 - 1.

Opis ustawienia: Bramkarz-libero z funkcją 'obrona'. Dwóch wysuniętych bocznych obrońców z funkcją 'wsparcie', dwóch środkowych obrońców z funkcją 'stoper', przed nimi rygiel defensywy z funkcją 'obrona', wyżej, lekko z lewej wysunięty rozgrywający z funkcją 'atak'. Dwóch skrzydłowych z funkcją 'atak', między nimi ofensywny pomocnik/klasyczna 10 z funkcją 'atak'. Z przodu wysunięty napastnik z funkcją 'atak'.

Strategia: Styl płynny, nastawienie kontrola, krótkie, wolne podania, łagodny pressing, ściślejsza dyscyplina, wąskie pole gry. Linia obrony norma (7), ataki oboma skrzydłami. Strzały z dystansu wszystkim zredukowane do 'rzadko', jedynie ofensywny pomocnik ma 'czasami', o ile jest dobry (mocny klub, w słabych nie strzelam z dystansu, bo w ich wykonaiu to bezsensowna strata piłki). Dośrodkowania ostre, wszycy grają na odgrywającego.

Chciałem by mój zespół utrzymywał się przy piłce, pomału przesuwał akcję do przodu, wyczekał przeciwnika i skończył akcję 1 podaniem do napastnika. No i nie da się tym grać, przeważnie jest tak, że szybo tracę bramkę, a potem mój zespół choć bardzo się stara nie może nic strzelić, a jak mam pecha to przy kolejnym ataku nadzieją się na kontrę i kolejny gol w dupę.

#2 - Kontra:

Ustawienie: FM'owe 4-5-1

Opis ustawienia: Bramkarz (obrona), 2x boczny obrońca (wsparcie), 2x środkowy obrońca (stoper), rygiel defensywny (obrona), pomocnik odbierający piłkę (obrona), cofnięty rozgrywający (wsparcie), 2x schodzący napastnik/skrzydłowy (atak), odgrywający (atak)

Strategia: Styl zrównoważony, nastawienie kontratak. Podania szybkie, bezpośrenie, szerokie pole gry, ściślesza dyscyplina. Linia obrony cofnięta, ataki oboma skrzydłami, dośrodkowania ostre, na odgrywającego. Strzały z dystansu na 'rzadko'.

Również się nie sprawdza.

To mniej więcej ogólny zarays moich taktyk, gdyby ktoś chciał je przetestować mogę udostępnić.

 Bolson Minister ds. Nagłych

Postów: 4270
Grupa: Moderator
Dołączył: 14.01.2010
Skąd: Lubin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.05.2012 15:40    #5
4-3-3, wszystkie Twoje problemy zostaną rozwiązane, polecam i pozdrawiam, Piotr Fronczewski
Frankly, I don't give a damn.
OH YEAH https://www.youtu(...)RVTTntoI
CREAM OF THE CROP https://www.youtu(...)Bjl3MWWs

 repus Młody aktywista

Postów: 448
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.12.2011
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.05.2012 17:32    #6
Ja zazwyczaj gram 4-1-1-3-2 ze wysuniętymi skrzydłowymi, strategia zrównoważona, styl standardowy.
2 bocznych obrońców z zadaniami bardziej defensywnymi, przy szybkich kontrach wychodzą max do połowy by zrobić miejsce skrzydłowym którzy pierw prześcigają obrońce bocznego czy kto tam jest, zazwyczaj schodzą do środka i podanie do napadziora który ładuję prostopadłą do kolegi, lub schodzą jak najbliżej 16 niezbyt szeroko i ostre dośrodkowanie.
Cudze błędy mamy przed oczyma, własne za plecami.

 wojtekldp Partyzant

Postów: 24
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.01.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.05.2012 10:14    #7
Witam, czy ma ktoś godną polecenia taktykę 4-3-3 do fm12? Zawsze grałem 4-3-3 we wszystkich poprzednich częściach i zawsze miażdżyłem. Jednak w fm12 nie mogę ułożyć żadnej dobrej taktyki opartej na 4-3-3. Proszę o pomoc, byłbym wdzięczny. Pozdrawiam :)

 afromen86 Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 15.11.2011
Skąd: Zawiercie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
28.05.2012 16:49    #8
...Gram Pogonią Szczecin, więc zacząłłem w 1 lidze, wygrałem Puchar Polski i po awansie do Esktraklasy od razu awans do ligi europejskiej gdzie po wyjściu z grupu pokonał mnie OM, który doszedł do finału i w finale, który oglądalem na żywo pokonał Real Madryt, czyli odpadłem ze zwycięzcą pucharu a i tak tylko 1:0 w dwumeczu.
Wygrałem ekstraklasę jako beniaminek dodatkowo niekpoonany z dorobkiem 69pkt i znów wygrałem PP pokonując w finale Legię 4:1;
Młodzi zawodnicy mej drużyny są powoływani do dorosłej rprezentacji przez Smude ale Kuszczaka pominął już przy ostatnich 10 zgrupowaniach...
właśnie zagrałem 3 mecze 2 drugim sezonie, dwa remisy i wygrana w lidze póki co ale wystawiam rezerwy bo gram o awans do grupy ligi mistrzów z BATE :) Jak ja to robię? Mianowicie zmieniam taktyke co mecz, rnajwiięcej zmieniam między 4-1-2-1-2 gdzie często defensywwny pomocnik gra jako rygiel defensywny - obrona, a środkowi pomocnicy jako cofnięty bądź wysunięty rozgrywający- atak i pomocnik odbierający piłkę ( tu często drugi defensywny pomocnik) - wpsarcie, dalej ofensywny pomocnik wsparcie oraz lis pola karnego atak i kompletny napastnik atak, bądź też odejmuje defensywnego i ofensywnego pomocnika a dodaję skrzydła, czasem zostawiam def. pomocnika kosztem 1 napastnika ale wtedy na skrzydłąch grają schodzący napastnicy, sporadycznie gram ultra defensywnie na 4-3-2-2, lub z dodatkowym wysuniętym obrońcą przed bocznym obroncą po tej stronie gdzie np biega Messi gdy akurat gra się u siebie z Barceloną, często wchodzi w życie reguła by nie przegrac trzeba atakowac, przewaga liczebna w pierwszych 15 minutach meczu albo na ostatnie 5 minut pierwszej połowy może zdziałac cuda, gdy prowadzisz nie zapomnij 10 minut przed końcem zmieniac na powstrzymywanie i gre piłką, często stosuje podania do nogi lub na dobieg oraz agresywny odbiór piłki przeciwko lepszym rywalom, czasami nawet gram z konrataku lub defensywnie u siebie, nie ma się co okłamywac przeciwko zespołok klasy Legi , Wisły czy Lecha bardzo rzadko wygrywa się więcej niż 0-1, zawsze ustawiam swój zespół na nich defensywnie a swoim zawodnikom każe się wyluzowac, dodatkowo indywidualnie motywuje najlepszych zawodników,a młodym w debiucie mówie by zagrali na luzie, czasem motywuje bramkarza ale nie zawsze, najlepiej miec zmotywowanego zawodnika w każdej formacji.
Oglądam mecze rywali, swych ulubionych drużyn i finały bądź szlagiery pucharów, odpowiednio dobrany sztab szkoleniowy to połowa sukcesu potem trzeba poprzydielac trenerów oraz treningi indywidualnie, dodatkowo swój skład obieram na szybkości, młodości i pracowitości oraz współpracy wspartej doświadczeniem 2-4 zawodników reszta to młodzi reprezentanci swych krajów, przed sezonem organizuje i oglądam mecz kandydatów, zawsze znajdę jakiś talent czasem mimo słąbych statystyk zawodnik nadrabia swą postawą na boisku, moja najbardziej udana kariera to 2lata Lechem potem 2 lata Borussią Dortmund potem rok w Interze i na koniec 2 lata w Realu Madryt gdzie niie grałem co prawda jedynie w Angli ale nie lubię grac botami a na rynku większośc moich ulubionych pikarzy się poprostu zestarzała, n auczyłęm się też nie rządac wysokiej pensji by nie zajmowac dużej części budżetu płacowego i podpisywac kontrakty z klubami na rok, oraz nie wyrażac zainteresowania innymi posadami przed wzięciem urlpou :)
Polscy scouci nie są na zbyt imponującym poziomie więc by jak najszybciej zwiększyc ich atrybuty wysyłam ich do jak najmniejszych krajów by przescautowali ich jak najwięcej w ciągu roku, ale efekty będą widoczne dopiero po 2 latach, nie podpisuje trenerów 1 zespołu tylko trenerów aby też młodzież trenowali, dobrze dobieram asystenta i też proszę każdego scouta o raport przedmeczowy gdyż mają odmienny punkt widzenia, kiedyś w Lechu bronił mi Jerzy Dudek na którego polowałem parę lat a obecnie w Pogoni broni mi nie kto inny jak Tomasz Kuszczak, o mały włos nie podpisałem Majewskiego...
Wiadomo że to nie żaden Messi czy ronaldo ale jak na ekstraklase to chyba nieźle, co??? Spoko
Dodatkowo nie zapominaj podpisywac tylko samych tzw. free agents czyli poprostu wolnych agentów bądź też zawodników przychodzących do klubu na zasadzie wolnego transferu a cały bdżet transferowy przelewac na budżet płacowy oraz wyznaczac sobie jak największe cele w rozgrywkach ale również jak najwyższe premie dla piłkarzy...
PS. taktyka na Barce to od lat odpowiednio dobrane 4-3-3 :)

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 28.05.2012 o godz. 17:03

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.