Od czego faktycznie zależy wartość zawodnika?

 techniczny Młody aktywista

Postów: 331
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.11.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.05.2012, 09:23    Pytanie
No właśnie, jak w temacie. Wydawałoby się, że odpowiedź banalna - od formy i umiejętności. Ale chyba nie do końca. Gram Wisłą K. i wielokrotnie mam sytuację, że junior, który jest z naboru własnego i nie zagrał żadnego meczu w pierwszym zespole wart jest 1-1,5 mln ojro, czyli tyle, co gwiazdy zespołu. W ogóle trochę się dziwię automatycznemu systemowi nadawania wartości, bo gość który przez dwa sezony w 80 meczach strzelił 60 goli, zaliczył blisko 30 asyst i tyleż samo "man of the match", został najlepszym obcokrajowcem ligi, królem strzelców, jest reprezentantem kraju, ma 22 lata więc cała kariera przed nim, wart jest śmieszne 1,3 mln ojro. A gdy wejdę w rezerwy Legii czy Lecha to widzę 18- i 19-latków bez doświadczenia wartych 2 mln.

 magic10rm Partyzant

Postów: 110
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.11.2008
Skąd: Busko Zdrój
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.05.2012 09:30    #1
Zastanów sie ile warty byłby Cristiano wciaz grający w Sportingu a nie w Manchesterze. Czy Real dałby za niego wtedy te 100 baniek?
Prestiz klubu podnosi wartość piłkarza. W FM nie do końca rozwiązano to sprawiedliwie, co sam swietnie podsumowałeś. Niby osiągniete sukcesy, obecna forma i umiejetności też wpływają na cene zawodnika, ale nie aż tak bardzo jak w rzeczywistości.
Co do juniorów, dzieje się tak głównie w pierwszym sezonie kiedy junior dołączy do drużyny. I faktycznie, na początku jest in wart np. 1mln by po roku staniec o 80%.
Istotne dla gry w ocenie wartości piłkarza jest również długość jego kontraktu. Jezeli piłkarzowi zostanie mniej niz rok zazwyczaj jego wartość spada drastycznie a po przedłuzeniu/zmianie klubu - znów rośnie.

 techniczny Młody aktywista

Postów: 331
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.11.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.05.2012 09:36    #2
Wiem, że prestiż klubu w którym gra ma znaczenie, jak również prestiż ligi i nie wymagam by gwiazda ekstraklasy była warta 30 milionów. Mi chodziło o rozbieżność między juniorami, a graczami pierwszej jedenastki. Ale chyba już mi co nieco rozjaśniłeś. Trochę to dziwne, ale nic się na to nie poradzi.

 Credt Partyzant

Postów: 30
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.12.2008
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.05.2012 14:54    #3
Prawda to, że długość kontraktu ma ogromny wpływ na wartość zawodnika. Messi, którego kontrakt wygasał w przeciągu trzech miesięcy, był wart śmieszne 14 milionów. Kiedy przedłużył umowę o kolejne lata, wartość podskoczyła do mniej śmiesznych 58 mln...
A ta kwestia z juniorami jest rzeczywiście zaskakująca. Jednego z moich juniorów wyceniano na 8 tysięcy. Zgłaszały się po niego ogórkowe kluby, oferujące po 1,5 tys., ale odmawiałem. Kilka tygodni później jego cena wynosiła 100 razy tyle. Nim się obejrzałem (tydzień czasu?), wart był... 6 tysięcy. W przeciągu miesiąca cena skakała z 8k do 800k i z powrotem do 6k ojro. Dość dziwny system wyceny piłkarzy przyjął FM...

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.05.2012 15:01    #4
Na pewno od wielu czynników. Wiek, reputacja, długość kontraktu, wysokość zarobków i forma. Popatrzmy choćby na talenty, które na początku są po kilkadziesiąt tysięcy do wyjęcia... mija kilka lat i rywale zabijają się o nich rzucając walizki z milionami...
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.