Granie słabymi drużynami

 mr_bungle Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.09.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.01.2012, 10:04    Pytanie
Witam,

To mój pierwszy post na forum. Jestem zwolennikiem grania mniejszymi drużynami i chciałbym zapytać was jak radzicie sobie z typowi problemami słabych klubów. Najważniejsza kwestia to frekwencja - jest jakiś skuteczny sposób żeby ją zwiększyć? Czy grając małym klubem i zdobywać mistrzostwo kraju będzie ona rosła cały czas? do jakiego poziomu? Mam za sobą grę m.in. Ruchem Radzionków, którym zdobyłem 3-krotnie mistrzostwo kraju, wyszedłem z grupy LM a mimo to na mecze przychodziły po 3 tyś osób.

Aktualnie zacząłem grę Chorwackim HNK Gorica z uwagi na to, że fm scout pokazuje wysoki wskaźnik "maksymalnej frekwencji" (10000 - to sporo jak na ligę chorwacką). Po wygraniu 2 ligi z 15pkt przewagą, frekwencja w pierwszej lidze jest na poziomie 500. Czy wie ktoś co tak faktycznie oznacza wskaznik maksymalnej frekwencji fm scout? jest to najwiekszy mozliwy (potencjalny) poziom średniej frekwencji czy wskaźnik mówiący o tym ile może przyjść kibiców jeśli do Goricy przyjedzie Barcelona?

Druga kwestia to reputacja. Co oprócz wyników wypływa na reputację i jak ją zwiększać?

Obecnie poszukuje jakiegoś mniejszego klubu z potencjałem z nie najlepszej ligi ale myślę, że znalezienie takiego jest chyba niemożliwe. Przeglądając statystyki fm scouta można wziąć pod uwagę grająca w 2 lidze Hertę berlin ale to dosyć mocna liga. Znacie jakieś "małe kluby z potencjałem", które można rozwinąć w chociaż taką firmę jak Porto czy Ajax?

 Kleyo Ekspert

Postów: 1842
Grupa: Moderator
Dołączył: 18.04.2007
Skąd: Brenna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.01.2012 11:36    #1
Maksymalna frekwencja oznacza ilu kibiców przyjdzie na mecz danej drużyny z PRZECIĘTNYM rywalem w okresie gdy drużyna gra dobrze.

Czyli na przykładzie polskiej ligi i np. Ruchu Chorzów maksymalna frekwencja oznacza ilu widzów przyjdzie na mecz z takim GKS Bełchatów w okresie gdy drużyna walczy o mistrzostwo Polski.
"Błędów nie popełnie tylko ten, kto nic nie robi" - Theodo­re Roose­velt

 Wojtek514 Młody aktywista

Postów: 60
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2011
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.01.2012 12:41    #2
Niestety, ale FM jest bardzo niedopracowany jeśli chodzi o grę słabymi/małymi drużynami.
Zaczynając od tego, że zawsze są problemy z rozbudowaniem siatki wyszukiwania juniorów, co ma przecież największe znaczenie dla umiejętności naszych wychowanków. Dalej - umowy sponsorskie. Jeśli przejmujesz klub, który miał tylko jedną umowę, to nawet jak wygrasz LM, dalej będziesz miał tylko jedną umowę sponsorską... Dalej ceny biletów. Twórcy FM'a poszli na łatwiznę i uzależnili ją od reputacji, co zdecydowanie nie jest dobrym rozwiązaniem. A wystarczyło dać taką opcję w interakcji z zarządem, żeby podnieść/obniżyć ceny biletów. No i ta nieszczęsna frekwencja. Powiedzieć, że rośnie ona w żółwim tempie, to chyba mało powiedziane.

No i zapomniałem o reputacji klubu, którą dotyka podobny problem co frekwencję...

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.01.2012 o godz. 12:45

 ilargate Partyzant

Postów: 23
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.01.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.01.2012 13:04    #3
W fma2008 grałem Dynamem Mińsk i zdecydowanie mogę Ci ten klub polecić, talenty świetne, szkółka od początku najnowocześniejsza, stadion na 40tys, początkowo na meczach miałem max 2 tys ale po ok 20 sezonach liga była już zdominowana miałem komplet i zarząd rozbudował stadion do 50tys. Najważniejsze są wyniki, kiedy powoli wchodziłem do LM, po każdym zwycięstwie kibiców było coraz więcej. Moje panowanie w Mińsku skończyło się bodajże w 2046 roku po wygraniu LM z Realem i stadionie na ponad 60tys miejsc.

 loswariatos Młody aktywista

Postów: 444
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.02.2006
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.01.2012 14:34    #4
Ja po krótkiej przygodzie w Serbii gram akurat Dynamem Mińsk i popieram kolegę wyżej. Doskonała baza treningowa+doskonały system szkolenia młodzieży i baaardzo stabilnie pod względem finansów. Zmieniła się tylko sprawa stadionu, bo wygląda na to, że opuścili narodowy 40tysięcznik i aktualnie grają na mającym 3905 pojemności.
meglio fascista che frocio

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.