Nieskuteczność w ataku

 volumer Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.11.2011
Skąd: lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2011, 02:40    Pytanie
Witam.
Problem dotyczy gry moich napastników i skrzydłowych, w sumie chodzi o całą formację ataku. Mianowicie zauważyłem rażącą nieskuteczność w sytuacjach sam na sam z bramkarzem. Gram Blackburn i w napadzie mam świetnych zawodników jak Neymar, Kalinić, Wilian, Carcela ale mam wrażenie, że tak samo jak oni radziłby sobie Paweł Brożek. W każdym meczu mam ok. 20 strzałów na bramkę, połowa to sytuacje sam na sam, a skuteczność tych stytuacji to jakieś 10% może mniej... Koszmar jakiś, też macie takie problemy w ataku? Gdyby nie stałe fragmenty gry (rożne) to zamiast 1 miejsca w lidze miałbym jakieś 10, bo te rzuty rożne to połowa tego co strzelam. Może znacie jakieś rozwiązanie tego problemu?

 Mysza1993 Partyzant

Postów: 70
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.02.2009
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2011 10:13    #1
Zatrudnij trenera z wysoką wartkością ataku (minimum +17)
Wejdź w trening, a później w zakładkę trenerzy i ustaw tego nowego trenera, aby zajmował się tylko strzałami.
Dodatkowo możesz wejść w piłkarza i ustawić mu indywidualny trening jakiejś wartości (w Twoim wypadku proponuje Opanowanie lub Wykończenie Akcji)
Pomogłem? Cyknij 'Pomógł' :)

Jeśli prezes zwalnia trenera, którego sam wcześniej zatrudnił, to powinien odejść wraz z nim.
Brian Clough

 Pucek Stachanowiec

Postów: 7239
Grupa: Moderator
Dołączył: 24.08.2007
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2011 11:34    #2
A może inne role i motywacja?
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

 volumer Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.11.2011
Skąd: lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2011 11:39    #3
trenera mam właśnie z 17 wartości ataku, ale trening strzałów ma 3 i pół gwiazdki - może troche za mało.

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2011 14:41    #4
Trener musi mieć jeszcze wysokie atrybuty: determinacja, dyscyplina i motywacja. Powinny być oczywiście jak najwyższe. One też wpływają na liczbę "gwiazdek"
Pozdrawiam:)

 volumer Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.11.2011
Skąd: lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2011 15:13    #5
Nie wiem czy trener rozwiąże problem, sprowadziłem lepszego treneiro gwiazdek w strzałach mam 4 i pół a ostatni mecz grałem z Chelsea: 23 strzałów z czego 15 na bramkę wynik 2:1. Chelsea 4 strzały na bramkę... Paranoja. Już ja bym więcej strzelił niż ci moi pożal się boże napastnicy :P może to jakiś błąd gry z tą skutecznością, czy tylko ja mam taki problem? Bo to nie pierwszy raz kiedy mam taką przewagę, a wygrywam ledwo ledwo :/

 majcherczyk Partyzant

Postów: 61
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.09.2007
Skąd: Żagań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2011 16:08    #6
Błąd gry - nie sądzę. Raczej błąd taktyki/motywacji.

Przede wszystkim - opieranie taktyki ofensywnej głównie na sytuacjach sam na sam jest dosyć poważnym błędem (a jeżeli jak mówisz połowa Twoich strzałów to takie właśnie sytuacje - popełniasz ten błąd :P). W 'prawdziwej' piłce statystyczna skuteczność w takich sytuacjach też wcale nie jest wysoka. Spróbuj grać więcej dośrodkowań (jeżeli nie masz skocznych napastników, to po prostu każ zawodnikom dośrodkowywać szybciej, z głębi pola, wtedy liczy się bardziej przyspieszenie/zwinność).

Co zrobić, żeby skuteczność była wyższa? Najważniejsze jest odpowiednie dobranie swobody taktycznej do zawodnika. Za wysoka będzie znaczyła, że grajek 'przekombinuje' większość sytuacji i zazwyczaj pośle piłkę gdzieś na trybuny. Za niska spowoduje strzały prosto w bramkarza, za słabe itd.
Poza swobodą ważne jest też tempo - za szybkie może sprawić, że zawodnik będzie chciał się odrazu pozbyć piłki, za wolne na odwrót :P
Obniżenie mentalności na trochę mniej ofensywną też może pomóc (wbrew pozorom w ten sposób Twoi zawodnicy mogą częściej znajdować bardziej dogodne sytuacje do strzału.)

Podsumowując - jest pierdyliard czynników wpływających na skuteczność. Spróbuj pokombinować trochę przy taktyce (ale bez przesady, za duże zmiany raczej zaszkodzą niż pomogą) i może motywuj inaczej zawodników a napewno przyniesie to jakieś efekty ;)

Użytkownik uznał post za pomocny

 volumer Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.11.2011
Skąd: lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2011 17:46    #7
majcherczyk

Chyba trafiłeś w sedno :) pozmieniałem troche swobodę taktyczną, nastawienie i ustawiłem trening strzałów na intensywny i zaczynam widzieć poprawę. Dzięki mam nadzieję, że to pomoże na stałe.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution