Problem z napastnikami/taktyką

 raca Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.06.2007
Skąd: bruksela
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.09.2011, 13:31    Pytanie
Witam, mam pewien istotny problem. Chodzi o to, że gram z kolegą, tzw. "składem marzeń". Na ss'ach możecie zobaczyć o jaki skład chodzi (zrobiliśmy też siebie, jako 'młode gwiazdy';). Jestem przyzwyczajony do starych FM'ów gdzie nie trzeba było aż tyle kombinować z taktyką, więc chyba tutaj leży problem. Tą taktyką gram od kilku wersji FM'a i ZAWSZE się sprawdzała (jedyna zmiana do poprzednich wersji to strzałki przy bocznych pomocnikach, w poprzednich FM'ach je mieli, tutaj nie). Mecze z silniejszymi rywalami zazwyczaj przegrywam, a napastnicy marnują po 5 "setek". Próbowałem różnych napastników, z różnymi rolami i dalej to samo. Więc jeśli moglibyście pomóc przy doborze taktyki do tego składu, lub pomoc w ustawieniach indywidualnych przy tej taktyce byłbym bardzo wdzięczny.
Tracę również sporo bramek.
Rotacje są częste ze względu na mocny skład.
Trening mają TUG'a.
--
Tutaj macie SS'y
http://imageshack.us/g/163/ss6o.jpg/

Dziękuję za pomoc!

//Edytowano 2 razy, ostatni raz 03.09.2011, 13:35

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.09.2011 13:45    #1
Odradzam granie PL i PP. FM bardzo lubi OPP i OPL,jako schodzących. Choćby jeden, a drugi skrzydłowy.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 raca Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.06.2007
Skąd: bruksela
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.09.2011 16:02    #2
Ok, ale jednak ja bym chciał bardzo grać 2 napastnikami a chyba z OPL i OPP nie wypada, bo za dużo osób w tym ataku. Mówisz o schodzących czyli schodzący napastnik czy defensywny skrzydłowy? Zresztą, na pozycjach PL i PP Ci zawodnicy grają dobrze, często strzelają i zaliczają asysty. Jednak to napastnicy mnie rozczarowują.

 szfedo Przodownik pracy

Postów: 1111
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.09.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.09.2011 16:07    #3
Ja od FMa 09 gram 4-2-4 z OPP/OPL jako nominalni skrzydłowi i działa to zajebiście. Jak ustawiasz napadziorów? Najlepiej żeby jeden był zwinnym lisem coś a'la Franek z Jagi, a drugi masywnym siłaczem czyli coś w stylu Yaya Sanogo czy Khouma Babacar. Wtedy taki duet najlepiej działa.

 raca Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.06.2007
Skąd: bruksela
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.09.2011 17:09    #4
Tak, tylko który najlepiej pasuje? Bo już każdej roli z każdym napastnikiem próbowałem. Ibra, Torres, Rooney, Ronaldo i nic, dalej to samo. Torres coś strzelał, później kontuzja i nic nie strzela. Ibra 5 goli w lidze w 13 kolejkach z czego 3 ze Sportingiem .. W FM09 strzelał mi co najmniej 2 bramki na mecz :(

 szfedo Przodownik pracy

Postów: 1111
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.09.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
03.09.2011 19:47    #5
No nie wiem, ja mając takich napastników bym raczej nie miał problemu. U mnie Yaya Sanogo i Alberto Bueno robili postrach w lidze i zdobyli łącznie 40 bramek. Ustaw Ibrę na cofniętego, albo kompletnego na wsparciu, Rooneya czy Torresa na lisie i pograj kilka kolejek. Nie zmieniaj co sekunde ustawień bo piłkarze muszą się dostroić do danego polecenia. Jeśli raz każesz grać tak raz siak to wszystko jest nieprecyzyjne i piłkarze głupieją.

 raca Partyzant

Postów: 82
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 28.06.2007
Skąd: bruksela
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.09.2011 23:28    #6
Więc próbowałem zrobić jak mówiliście i nic z tego. Grali po parenaście spotkań z tą samą rolą i nic. Ciągle to samo - gram z silnym przeciwnikiem = nie tylko brak skuteczności ale również i tracę bramki :/

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.