Marketing

 elsiete92 Partyzant

Postów: 24
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.02.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.06.2011, 11:42    Pytanie
W rzeczywistości kluby zarabiają krocie na sprzedaży koszulek, pamiątek czy możliwości zwiedzania klubowej gabloty. W FM co prawda dostaję wiadomości po głośnym transferze, że sprzedaż koszulek gwałtownie wzrosła ale nic z tym faktem się nie dzieje, przynajmniej ja nie mam nad tym kontroli.

Bynajmniej moim zdaniem dobrze byłoby mieć kontrolę nad strefą marketingu, mieć podgląd na sprzedaż koszulek (może podobnie jak z informacją o sprzedaży karnetów, tylko dostawalibyśmy wiadomość, powiedzmy raz na miesiąc z informacją o sprzedaż: ile, kogo koszulki najlepiej idą, kogo koszulki zaczynają się gorzej sprzedawać oraz pamiątki itd.). Takie informacje dawałby do myślenia w kwestii transferów ponadto widzielibyśmy kto jest naszą żyłką złota.

Podobna opcja jest w Fifa Manager, z tym, że tam mamy możliwość samodzielnego kupowania produktów, budowania fanshopów, negocjacji ze sponsorami czy budowanie akademii w innych krajach. Jedyna, rzecz która mi się spodobała w Fifie i chciałbym aby twórcy FM'a poszli trochę w tą drogę.

Ja to widzę tak: aktualnie w informacjach o klubie mamy dane o sprzedaży karnetów, a także ich koszt oraz koszt biletów. Dla mnie jest to kwestia czysto finansowa, dlatego też twórcy mogliby stworzyć nowy podrozdział w finansach gdzie byłby informacje odnośnie kosztów karnetów, biletów, koszulek, pamiątek itd. Może także dane o sprzedaży. Wszystko to uwieńczyć wyżej wspomnianymi wiadomościami..

Co roku są jakieś zmiany w grze więc może w tym roku przyjdzie pora na marketing, a może ktoś już coś słyszał o tej kwestii w FM? I co wy o tym sądzicie? :)

 piter150 Partyzant

Postów: 95
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.06.2011 18:00    #1
Mi się taka opcja bardzo podoba, fakt, ten dział jest zaniedbany, przydałoby się to zmienić. Może napisz SI, bo to moim zdaniem bardzo dobry pomysł. Fajny pomysł z akademią, bo można by wyłapać talenty z innych krajów, ale wszystkie opcje uważam za potrzebne i bardzo by pomogły. Mówię napisz do SI.

 Enzo Partyzant

Postów: 141
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.11.2010
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
23.06.2011 19:09    #2
Nikt z SI nie będą kopiować pomysłów z FIFA Manager, bo im po prostu nie o to chodzi. Poszli zupełnie inną drogą i, gdyby chcieli wprowadzać takie zmiany w grze, to by to zrobili 5-6 lat temu, a w tym momencie to wydaje mi się, że jeśli chcecie się pobawić w stawianie domków, zajmowanie się koszulkami, to można odpalić Fifa Manger i tyle.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.