Na kompie FM, a w `realu` .. ?

 Salim Partyzant

Postów: 237
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.03.2011
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.05.2011, 11:53    Pytanie
Witam :)
mam dosc nietypowe pytanie ;D
czy wie ktos...
jak zostac prawdziwym trenerem? ;D bo powiem szczerze ze niesamowicie mnie to ciagnie :) i moim marzeniem jest byc trenerem jakiegos zespolu (nie marze nawet o extraklasie

 Komich Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.04.2011
Skąd: Radom
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.05.2011 21:57    #10
Czarodziejski, ile płacisz za ten kurs? Jak w ogóle go rozpocząłeś?

 crstudent Partyzant

Postów: 6
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.06.2009
Skąd: LBN
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.05.2011 22:05    #11
No powiem, że dużo się zastanawiałem nad zrobieniem kursu trenerskiego ale to jest jednak na nie moje fundusze. Zrobiłem rok temu kurs sędziowski i póki co nie żałuję. U mnie w lubelskim związku kurs sam w sobie nic nei kosztował aby płaciło się za materiały takie jak książka gwizdek i jakieś inne bardzo podstawowe rzeczy. Po roku uważam, że jest to bardzo fajna przygoda a z drugiej strony ciężki kawałek chleba szczególnie na niższych klasach rozgrywkowych ;-)

 kondi192 Minister Kultury

Postów: 2259
Grupa: Moderator
Dołączył: 16.12.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.05.2011 22:16    #12
[quote=crstudent]No powiem, że dużo się zastanawiałem nad zrobieniem kursu trenerskiego ale to jest jednak na nie moje fundusze. Zrobiłem rok temu kurs sędziowski i póki co nie żałuję. U mnie w lubelskim związku kurs sam w sobie nic nei kosztował aby płaciło się za materiały takie jak książka gwizdek i jakieś inne bardzo podstawowe rzeczy. Po roku uważam, że jest to bardzo fajna przygoda a z drugiej strony ciężki kawałek chleba szczególnie na niższych klasach rozgrywkowych ;-)[/quote]

Słyszałem kiedyś opinie, że na największych wiochach po nie udanym sędziowaniu kibice potrafią gonić arbitra z widłami w dłoniach :D

 Taher Młody aktywista

Postów: 219
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.08.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.05.2011 19:05    #13
Jak długi musi być ten staż zawodniczy?
Rok,debiut czy może jeden tydzień?
Taki staż to chyba łatwo dostać. Pójdzie się do pierwszego lepszego zespołu( oczywiście A i B klasa) powie, że chce się zostać trenerem i chyba pozwolą figurować w kadrze

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.05.2011 o godz. 19:06

 machaj88 Młody aktywista

Postów: 647
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2008
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.05.2011 19:09    #14
[quote=Taher]Jak długi musi być ten staż zawodniczy?
Rok,debiut czy może jeden tydzień?
Taki staż to chyba łatwo dostać. Pójdzie się do pierwszego lepszego zespołu( oczywiście A i B klasa) powie, że chce się zostać trenerem i chyba pozwolą figurować w kadrze[/quote]
Chodzi o staż zawodniczy... Żeby figurować w kadrze jako trener to musisz mieć kurs ukończony ;D

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 07.05.2011 o godz. 19:09

 Taher Młody aktywista

Postów: 219
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 07.08.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.05.2011 19:16    #15
No właśnie o przeszłość zawodniczą mi chodzi, że pójdę i będę zawodnikiem, tylko jak długo

 GuMkAzMaJtEk Partyzant

Postów: 101
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.04.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.05.2011 12:32    #16
Wiedza musi kosztować, ale pytanie czy ta wiedza nie jest przypadkiem o kant dupy rozbić i za tą cenę nie kupuje się kilogramów makulatury z tzw. materiałami szkoleniowymi.

Wiceprezes ds. Szkoleniowych - Antoni Piechniczek:
[quote](...)I będę jeździł do klubu, do rodziców, do środowiska i przekonam chłopaka, ty musisz kierować się kodem 4-7-12. Wie pan, co oznacza? Cztery godziny dziennie, siedem dni w tygodniu, dwanaście miesięcy w roku. Jeśli chcesz zrobić karierę, to jest jedyna droga.
Aż tyle trenować?
Taka jest prawda, innego wyjścia nie ma.
Rozmawiałem niedawno z koordynatorem grup młodzieżowych w Barcelonie. Tam dzieciaki ćwiczą trzy razy w tygodniu po półtorej godziny. Ani minuty dłużej, klub bardzo o to dba. Dopiero z czasem przechodzą na cztery sesje - tak samo długie - w tygodniu.
Rzucam ten kod trochę prowokacyjnie, by rzecz zobrazować. Może to i przesada, niech będzie 3-7-12 albo 2-7-12. Generalnie pracy jest u nas za mało. Jak Barcelona powie, że trzy razy po 90 minut, to nie znaczy, że to jest świętość.[/quote]

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 08.05.2011 o godz. 12:34

 Kleyo Ekspert

Postów: 1842
Grupa: Moderator
Dołączył: 18.04.2007
Skąd: Brenna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.05.2011 14:43    #17
Wydaje mi się, że te zasady się trochę zmieniły, bo dałbym sobie rękę uciąć, że kilka lat temu wymagana była gra na szczeblu okręgowym, a teraz dowolnego szczebla. No to w sumie nawet bym się na taki kurs nadawał, ale to raczej jako takie hobby niż zawód z którego chce się wyżyć.
"Błędów nie popełnie tylko ten, kto nic nie robi" - Theodo­re Roose­velt

 Tobi18 Młody aktywista

Postów: 635
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.10.2009
Skąd: Sopot
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.05.2011 14:49    #18
A jeżeli zapisałem się do klubu, moja karta zawodnicza trafiła do PZPN'a, wszystkie te formalności zostały załatwione, ale nie zagrałem ani jednego meczu (nawet w juniorach) to czy mogę się ubiegać o licencję menedżera?
http://tobi18.cmrev.com/blog.html - zapraszam do śledzenia mojej kariery Interem Mediolan w FM16.

 Salim Partyzant

Postów: 237
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 19.03.2011
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.05.2011 14:56    #19
[quote=Kleyo]Wydaje mi się, że te zasady się trochę zmieniły, bo dałbym sobie rękę uciąć, że kilka lat temu wymagana była gra na szczeblu okręgowym, a teraz dowolnego szczebla. No to w sumie nawet bym się na taki kurs nadawał, ale to raczej jako takie hobby niż zawód z którego chce się wyżyć.[/quote]

Powiem Ci ze jak dla mnie to nawet moglbym trenowac juniorow w jakims klubie w moim miescie :) Lubie to i odkad tylko pamietam moim zyciem byla pilka ;) a zycie tak sie potoczylo (dzieki `wspanialym` lekarzom ktorzy nie zrobili NIC gdy mialem pozrywane sciegna i staw skokowy w stopie a mowilem ze jestem sportowcem..) ze sam zawodowo nie ma szans zebym gral.. ; /

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.