jak sie nauczyc grac??

 dunk Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.05.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.05.2011, 18:16    Pytanie
czesc wszystkim. w oczekiwaniu na nowego kompa na ktorym pojda mi nowe football managery zainstalowalem sobie 08 zeby nauczyc sie grac.
nie idzie mi jednak kompletnie, probowalem juz grac newcastle, chelsea, hearts i jeszcze paroma i gdy liga rusza to jest porazka. na 10 meczy mam po 8-9 porazek i 1-2 remisy, wygrac to chyba nigdy mi sie nie udalo. sporo jest tez meczy, w ktorych potrafie nawet dostac 4 w plecy... nawet grajac chelsea spotkania z wba czy stoke byly czesto zawysoka poprzeczka. i tu nie chodzi wcale o to ze wyznaczam 11stke i heja. wlasnie przeciwnie, czytalem pelno poradnikow stad, poukladalem taktyke (gralem z reguly 4 obroncow-defensywny pomocnik-dwoch srodkowych pomocnikow-skrzydlowi-napastnik), poedytowalem trening oraz grupy treningowe naprawde staralem sie cos robic ale skutki byly oplakane. moj brat od wielu lat gra najpierw w championshipa teraz football managera i wiem ze on za duzo nie mieszal, nie zmienial grup treningowych, nie zmienial taktyki co chwile w czasie meczu i takie tam, a jednak potrafil wygrac ruchem chorzow puchar uefa, alaves doprowadzic do wielu mistrzostw hiszpanii i zdobyc wiele innych sukcesow... co robic jak mam sie nauczyc grac? zadam tez pytanie na ktore jest odpowiedni watek no ale juz odnosnie mojego tematu, jaki jest najlepszy klub do nauki gry? czolowy? z wielkim budzetem? a moze taki na ktorym nie ma za duzej presji?

 bugi42 Młody aktywista

Postów: 492
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 13.02.2010
Skąd: Tam, gdzie tysiące jezior...
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.05.2011 18:24    #1
Spróbuj najpierw wielkimi potęgami, nie poddawaj się od razu, mi też kompletnie nie szło z początku.
...

 PDrasta Młody aktywista

Postów: 335
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.03.2011
Skąd: Ostróda/Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.05.2011 18:27    #2
...nie zmienial taktyki co chwile w czasie meczu i takie tam.. jeżeli zmieniasz taktyke co chwila w meczu to się nie dziwie..

Najlepiej rozpocznij grę taktyką jaką chcesz, tak jak teraz masz 4-5-1 i reszte w poleceniach dla druzyny/pilkarzy zostaw, niech będzie standardowa i wszystko po rowno, ja tak czasem gram, nie jest zle. Po przegranym meczu nie zmieniaj taktyki, daj się zgrać swojemu zespołowi, często kupuję sporo zawodników nowych, mając słabszych wystawiam ich od razu no i wiadomo - są niezgrani, nawet, gdy rozegrają 10 sparingów, po 4-6 kolejkach już widać sukcesy.Trzymaj jedną taktykę przez 5-6 meczy i nie zmieniaj poleceń dla drużyny, oczywiście skład wybieraj nowy jak chcesz :) W rozmowie motywacyjnej nigdy nie narzucaj presji zawodnikom, nie dawaj 'oczekuję wygranej' tylko 'możecie wygrać'(w fm 11, w twoim będzie podobnie)
Jednych to razi, a innych zachwyca
miasto Ostróda to Mazur stolica!

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.05.2011 18:44    #3
Nie grzeb w treningu jeśli się na tym nie znasz. A tatyki zawodnicy muszą się nauczyć.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 dunk Partyzant

Postów: 2
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 01.05.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
01.05.2011 20:20    #4
wszystkie rzeczy jak grzebanie w treningu czy zmienianie taktyki (mialem na mysli nie zmiane ustawienia, tylko przechodzenie, gdy np przeciwnik zmieni z 4-5-1 na 4-4-2, z krycia bocznymi obroncami na strefowe z kazdy swego)

dobra, zaczynam od nowa (nie mam zadnego save'a z poprzednich gier), poki nie znam sie bede staral grac jak najprosciej. pytanie do wyjadaczy, jak wy sie uczyliscie takich rzeczy jak wlasnie grzebanie w treningu i inne? mozna grac lata i nic sie nie nauczyc, mozna tez pogrzebac cos na co sie wpadnie co moze tylko pogorszyc sprawe, no skads trzeba wiedziec co bedzie dobre i przyniesie dobre rezultaty...

pytanko tak dodatkowo sciagnalem loga do polskie ekstraklasy i 1 ligi. sa w moich dokumentach w folderze fm 08 stworzylem tam graphics i dalej logopacks tam wrzucilem folder "poland" i w srodku sa foldery "competitions", "ii liga" , "orange ekstraklasa", "others" niby wszystko ok. w grze daje zeby odswierzalo skorke zawsze ale po logach ani widu ani slychu

 Adrim Młody aktywista

Postów: 145
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.10.2007
Skąd: Piaseczno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
02.05.2011 09:04    #5
Co prawda napisałeś,że przeczytałeś masę poradników ale....czytałeś może ten? http://www.cmrev(...)zna.html . Dzięki niemu ja nauczyłem się grać w FMa :)

P.S. Wg mnie w FM wygrywa się mecze głw dobrze ustawioną obroną, a z przodu zawsze coś wpadnie ;). Zwracaj uwagę na ŚO -Decyzje, Ustawianie się, Koncentracja, Przewidywanie. Potem atrybuty Fizyczne-Szybkość (Na szybkich napastników przeciwnika) , Skoczność (Na skocznych), Siła (Na silnych), potem dopiero Odbiór. Krycie ważne jest tylko gdy chcesz kryć 1/1.

P.P.S A wg mnie najlepiej się uczyć FMa słabeuszami. Ja grałem podczas "nauki" Farsley Celtic z Blue Square

Może coś Ci pomogłem. Pozdrawiam :)

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 02.05.2011 o godz. 09:12

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.