Trenig przedsezonowy

 bondzi Partyzant

Postów: 40
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.01.2011
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.03.2011, 01:13    Pytanie
Mam pytanie dotyczące treningu przed sezonem,czy rzeczywiście należy przed sezonem stosować wzmożony trening siłowy i wytrz.? Bo słyszałem rózne głosy,jedni robili to drudzy stosowali taki sam reżim cały czas i też byli zadowoleni. Może ktoś poradzic,jak pownien taki trening wygladac?

 ElHarnasReaktywa... Młody aktywista

Postów: 118
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.01.2011
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.03.2011 07:14    #1
Ja zawsze stosuję takie same reżimy przez cały sezon. W okresie przygotowawczym rozgrywam 8-10 sparingów i nigdy nie zdarzyło się żebym nie był zadowolony. Wszyscy zawodnicy dochodzą do optymalnej lub świetnej formy

 machaj88 Młody aktywista

Postów: 647
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2008
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.03.2011 10:26    #2
Przy zwykłym treningu, zawodnicy będą szybciej się męczyć. Jaką kondycje mają po 60 minutach gry w pierwszych meczach sezonu? 60? 70? przy wzmożonym treningu siłowym/kondycyjnym piłkarz z pola, z wytrzymałością 12/13 dopiero ok 80 minuty osiągnie 70/73

 rainfall248 Młody aktywista

Postów: 139
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.08.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
11.03.2011 12:48    #3
[quote=machaj88]Przy zwykłym treningu, zawodnicy będą szybciej się męczyć. Jaką kondycje mają po 60 minutach gry w pierwszych meczach sezonu? 60? 70? przy wzmożonym treningu siłowym/kondycyjnym piłkarz z pola, z wytrzymałością 12/13 dopiero ok 80 minuty osiągnie 70/73[/quote]
No i po co? Zawodnicy mają trafić z formą idealnie na początek sezonu, więc po co ich doprowadzać na szczyt na mecze sparingowe?

Odpowiedź jest prosta na pytanie bondziego:
odpowiednia kadra złożona z 23-25 zawodników, stały reżim na wysokim poziomie zaakceptowania go przez piłkarzy (nikt nie jest niezadowolony), trening przedsezonowy to mnóstwo sparingów z drużynami różnego pokroju - od tych najgorszych w celu podniesienia morale, po te najlepsze aby wpadło trochę grosza na konto klubowe.
Do tego prowadź inteligentne rotacje, musisz czuć zespół. Nie wymieniaj sztywno tych samych zawodników, nie wystawiaj tych samych jedenastek (podstawowa jedenastka rezerwowa jedenastka) - to jest fail. I do tego np. nie wystawiaj ciągle tego samego składu na sparing - daj grać wybranym cały mecz: O TO CHODZI: żeby pod koniec meczu mieli beznadziejną kondycję - to jest ich trening wytrzymałościowy.

/edit: Oczywiście po maratonie przygotowawczym należy się odpoczynek wszystkich - ostatni sparing graj równo tydzień (bądź więcej) przez 1 meczem w sezonie.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.03.2011 o godz. 12:50

 bondzi Partyzant

Postów: 40
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.01.2011
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.03.2011 21:24    #4
ok,dzięki za porady na pewno z nich skorzystam;)pozdr

 machaj88 Młody aktywista

Postów: 647
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.08.2008
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.03.2011 21:35    #5
rainfall248, wiesz kiedy zaczyna się sezon piłkarski? Sezon zaczyna się wraz z pierwszym ligowym bądź pucharowym spotkaniem, analogicznie, pierwszy mecz sezonu to pierwszy ligowy. Twoich zawodników w nim, trzeba zdjąć po 60 minutach gry, moich nie trzeba w ogóle ;] Tyle.
[quote]O TO CHODZI: żeby pod koniec meczu mieli beznadziejną kondycję - to jest ich trening wytrzymałościowy.[/quote] Teraz mnie powaliłeś...

// Edytowano 2 razy, ostatni raz 14.03.2011 o godz. 21:42

 bajus Partyzant

Postów: 77
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 20.01.2011
Skąd: Knyszyn
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.03.2011 21:57    #6
ja to przed sezonem zwiększam intensywność treningów,i gram około 10 sparingów. 1 mecz gra jedna jedenastka 2 druga. Przed sezonem biorę z 3,4 najlepszych juniorów do przygotowań. I rotuję składem. Pierwsze 6 sparingów gram z lepszymi zespołami, resztę ze słabszymi. I mi to daje efekty.Od początku sezonu zawodnicy są dobrze przygotowani do sezonu. i jeszcze, jak grasz klubem z jakieś ligi Polskiej, to nie zapomnij też o przygotowaniu zespołu do rundy wiosennej w przerwie zimowej. Raz mi się nie chciało grać sparingów zimą, nie ustawiłem treningu zimą i miałem efekty :) kondycja była bardzo słaba, a przez pierwsze parę meczy głupio traciłem bramki w końcówkach. Pozdrawiam

 wilq1993 Partyzant

Postów: 260
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.11.2007
Skąd: Lębork
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.03.2011 00:10    #7
spójrz na rzeczywistość, w normalnej piłce także robią większy trening siłowo-wytrzymałościowy. nie zgodze się z twierdzeniem, by normalną rzeczą było u zawdonika kończenie meczu z 60proc. kondychą. 70, mniej jeżeli potłuczony.
przed sezonem tylko i wyłącznie siłowy i wytrzymałościowy max na przed ostatni wysoki. sam zreszta zobaczysz czy a jak tak to jakie kontuzje łapią.
Czas to pieniądz a ja nie jestem zegarmistrzem

 bondzi Partyzant

Postów: 40
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.01.2011
Skąd: Lublin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
25.03.2011 00:16    #8
Zrobiłem jak mówiliście, przed sezonem zwiekszony trening siłowy,wytrz. duża liczba sparingów,pierwsze sparingi z mocniejszymi,kolejne ze słabszymi,w miarę mozliwości rotacja....i pomogło,w porównaniu z poprzednimi sezonami o wiele mniej kontuzji,większa wydajność kondycyjna piłkarzy..choć dopiero połowa sezonu,ale rezultaty są. Tak jak w prawdziwej piłce, odpowiednie przygotowanie przed sezonem ma ogromne znaczenie

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.