Wypłata dywidend akcjonariuszom

 Gallacher Partyzant

Postów: 464
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.02.2006
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.02.2011, 21:43    Pytanie
Witam wszystkich.Panowie mam problem , a mianowicie jak w temacie - wypłata dywidend akcjonariuszom.Ostatnio sprzedałem sporo piłkarzy za spore sumki i cieszyłem się że za tych sprzedanych graczy będę miał środki na obrót zespołu lecz pod koniec Islandzkiej Ekstraklasy ( bo w taką gram ) dostaje informację że zostało mi zabrane sporo odnośnie tej wypłaty dewidenda... Jak myślicie jest to możliwe by chociaż tak dużo mi nie zabierali ? Owszem dorobiłem się sporego budżetu mojego klubu ale co roku gigantyczne sumy spływają z mego klubu :( proszę o pomoc
MANCHESTER UNITED & SCOTLAND 4EVER ♥
http://www.youtu(...)3eVw_QhA - Mój Kanał Piłkarski na You Tube :) Zapraszam !!!

 gucioprawda Młody aktywista

Postów: 1037
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 26.05.2008
Skąd: Częstochowa/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
20.02.2011 22:01    #1
Witaj, już spieszę z drobnymi wyjaśnieniami... ;)
Dywidenda jest wypłacana głównie akcjonariuszom (to by oznaczało, że twój klub jest S.S.A, czy jak to się tam na Islandii zwie) lub też członkom zarządu z zysku netto. O co dokładnie chodzi, to nie wiem, bo nie studiuję finansów i bankowości, ale przed dywidendą można się uchronić tylko i wyłącznie mając zysk netto (ten, po odliczeniu podatku) na minusie na koniec roku rozliczeniowego.
Teraz musisz tylko zobaczyć, kiedy ten wypada u Ciebie: koniec roku, czy koniec sezonu (raczej to pierwsze) i nadwyżkę powstałą ze sprzedaży piłkarzy zainwestować w jednego porządnego grajka;)

Pozdrawiam i mam nadzieje, że pomogłem;)

Edyta: Oczywiście nie cała suma nadwyżki netto powinna być wypłacana. Jakiś tam jej procent (IMO 25-30%) zostaje w budżecie owej spółki akcyjnej. No bo jakby to było, jakby się pozbyć całego zysku, nie?:)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.02.2011 o godz. 22:05

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution