Grac jak José Mourinho- czyli jak??

 legia Partyzant

Postów: 55
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.03.2007
Skąd: Gliwice/Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2010, 16:38    Pytanie
Tak jak w tytule . "Szkoła Mourinho podporządkowana żelaznej dyscyplinie taktycznej i skuteczności kosztem efektownego stylu gry oraz nowy model trenera-wizjonera, który bierze pełną odpowiedzialność za wyniki drużyny, odcisnęły duże piętno w rozwoju myśli szkoleniowej początku XXI wieku"-wiki. Chciałbym zostać drugim Mourinho.
Chciałby jego ideologie przełożyć na fm 2008 . Tylko jak to zrobić?? Jak prowadzić drużyne , jaka taktyka, jak ustawić suwaki.

 Salmen Młody aktywista

Postów: 250
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.04.2010
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2010 16:43    #1
Zobacz ustawienie Interu, z któregoś meczu. Suwaki dopasuj sam ;)
error 404 - not found

 realista_9 Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 846
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.03.2009
Skąd: Piaseczno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2010 16:49    #2
ostatnio gdzies czytalem ze Mourinho lubi grac 3 obroncami 4 pomocnikami i 3 napastnikami wiec sproboj tak czyli taktyka 3-4-3 ale to nie zawsze na mecz z Barcelona o finał LM opracował specjalna taktyke:

http://www.euros(...)ry.shtml

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.05.2010 o godz. 16:59

(L)

 Bolson Minister ds. Nagłych

Postów: 4270
Grupa: Moderator
Dołączył: 14.01.2010
Skąd: Lubin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2010 16:54    #3
Proponuję przeczytać to: http://inter(...)p;n=5202
Frankly, I don't give a damn.
OH YEAH https://www.youtu(...)RVTTntoI
CREAM OF THE CROP https://www.youtu(...)Bjl3MWWs

 Salmen Młody aktywista

Postów: 250
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.04.2010
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
30.05.2010 17:09    #4
http://hotfi(...)tac.html
Zrobiłem coś takiego mniej więcej w oparciu o to co podał Bolson. Nie sprawdzałem jeszcze ;)
Pod FM 10
error 404 - not found

 Kubinho96 Partyzant

Postów: 21
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.08.2008
Skąd: Żyrardów
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.05.2010 07:10    #5
@Salmen: Kolega chciał do 08;)

Zaintrygował mnie tytuł "Grać Jak Mourinho". Ja również w bazowałem na tym co podał Bolson, przygotowałem kilka rad do ustawień taktyki FMa (08 oczywiście), oto i one:
Ustawienie: 4-2-1-3 (boczni napastnicy mają strzałki na OP L, OP P; 2xDP)
WSKAZÓWKA PRZEWODNIA - drużynę budujemy od TYŁU! Zauważcie, że drużyna Mourinho traci bardzo niewiele bramek.
Taktyczne:
- Gdy najlepszy gracz drużyny (np. w Bayernie jest to Robben) jest przy piłce stosujemy podwojenie krycia.
- Jeśli owy 'Robben' jest szybki to pilnujący go obrońca(C.Chivu) nie włącza się w akcje ofensywne.
- Obaj środkowi obrońcy grają głęboko.
- W Defensywie obrona i pomoc grają bardzo blisko siebie
- Wszyscy ofensywni pomocnicy, w obronie biegają za piłką na maksa
- Jeden z DP kryje 'fałszywą 9' (W Bayernie Muller, W MU Berba)
- OP Ś (Sneijder) to rozgrywający/
- U wszystkich (poza obroną i bramkarzem) bardzo ważna technika!
- Napastnik to wolny elektron
Polecenia dla drużyny:
Nastawienie: 7-9 (Defensywne)
Tempo:15-18 (Szybkie)
Podania: (ustaw w indywidualnych w zależności od tego jaki kto ma współczynnik)
Szerokość gry: ok. 5(wąska)
Swoboda taktyczna: też około 0-5 (nikt nie robi z siebie gwiazdy)
Linia obrony: mocno cofnięta ok.4-7
Gra przy przeciwniku: jeden z DP (ten który nie kryje) i wszyscy OP, ustawione prawie na maxa ~18
Gra na czas: zespołowo mała ale NŚ (Milito) musi mieć dużo bo musi czekać na kolegów z napadu.
Odbór: Normalnie
Gra z kontry: tak
Ścisłe krycie: tak
Pułapki ofsajdowe: nie

Uff...trochę tego jest jak będę mógł to stworzę tą taktykę w prostszej formie(tylko do przegrania do moje dokumenty/SI/... nie ma za co!

Użytkownik uznał post za pomocny

"Pele i Maradona mieli szczęście że tyle chlałem bo inaczej nikt by o nich nie słyszał"
- George Best.

 Godman Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 933
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
31.05.2010 21:54    #6
Ja odpowiem nieco inaczej, niż koledzy, bardziej ogólnie :)

Mourinho ma taką reputację, a nie inną, ponieważ zamiast korzystać z fachowej wiedzy taktycznej - sam tą wiedzę tworzy. Wymyśla nowe rzeczy, wychodzi poza przyjęte schematy, koncentrując się na skuteczności. Taktyka Jose jest tak skuteczna, ponieważ bardzo ciężko ją przewidzieć - kto by się spodziewał zobaczyć Eto'o na skrzydle, a Snejdera jako cofniętego napastnika (bo na takiej pozycji de facto grywał).

Jak wymyślisz coś nowego, co będzie diabelsko skuteczne (nie wiem, może 2-6-2 z trzema defensywnymi pomocnikami??) będziesz miał bliżej do Jose, niż kopiując to, co on do tej pory stworzył :)

Trzymam kciuki :)

Użytkownik uznał post za pomocny

"Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

 ElMarcinez Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.06.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.07.2010 15:08    #7
Mi udalo sie stworzyc taktyke 4-2-1-3 ktora jak narazie jest niezwykle efektywna. Rywale atakuja prawie przez caly mecz a moj zespol wyprowadza zabojcze kontrataki. Dodatkowo dobrze ustawione SFG pozwalaja na zdobywanie wielu bramek. Nalezy dobrze rozpracowac rywala zneutralizowac najwazniejszych zawodnikow i mozna cieszyc sie "Catenaccio" dzieki ktoremu wygrywa sie mecze.

 Arek96 Żywa legenda ruchu rewolucyjnego

Postów: 4248
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.01.2008
Skąd: Płock
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.07.2010 15:22    #8
Z innej beczki podpowiem, że nie zapominaj znaleźć sobie jednego pupilka w zespole oraz jedną czarną owcę. Ponadto w interakcjach menedżerskich możesz poprowokować niektórych, a jeśli ktoś dostanie czerwoną kartę, nie przyjdzie na trening lub zagra słaby mecz - dajesz dwutygodniówkę, a jeśli będzie to ta czarna owca to ślesz go na dodatek do rezerw.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution