juniorzy z ameryki południowej i afryki

 ansh Partyzant

Postów: 98
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.01.2009
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2010, 22:35    Pytanie
Jak łatwo zauważyć zawodnicy poniżej 18-nastego roku życia pochodzący z Ameryki Południowej lub Afryki mogą do nas przyjść dopiero po ukończeniu 18-nastu lat. Tak też jest w realnym świecie, reguluje to chyba jakiśtam przepis FIFA. Jednak w świecie realnym zdarzają się przecież odstępstwa od tej reguły: jak np Messi który jako młody chłopak został sprowadzony do Barcelony i inne. I tutaj pojawia se moje pytanie: czy w FM2009 da się w jakikolwiek sposób sprowadzić do naszego klubu od razu, dajmy na to, 16-nasto letniego Brazylijczyka, czy jest to całkowicie niemożliwe?

 Bolson Minister ds. Nagłych

Postów: 4270
Grupa: Moderator
Dołączył: 14.01.2010
Skąd: Lubin
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2010 22:41    #1
Niestety, kontrakt będzie egzekwowany od dnia 18tych urodzin grajka. Oczywiście jeśli nie posiada obywatelstwa państwa z UE.
Frankly, I don't give a damn.
OH YEAH https://www.youtu(...)RVTTntoI
CREAM OF THE CROP https://www.youtu(...)Bjl3MWWs

 ansh Partyzant

Postów: 98
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.01.2009
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2010 22:46    #2
szkoda, najśmieszniejsze jest to, że wypożyczyć też mogę takiego zawodnika dopiero jak skończy 18 lat, ale na gdy zaprosiłem go na testy (jego klub się zgodził) to przybył do moje klubu. No ale cóż...szkoda, bo miałem nadzieje, że da się ściągnąć takich bardzo młodych zagranicznych zawodników, wtedy po trzech latach zostaliby moimi wychowankami, a tak, gdy przyjdą mając już trochę ponad 18 lat szansy na to nie ma.

 Pomstiborius Młody aktywista

Postów: 720
Grupa: Ekspert
Dołączył: 29.03.2009
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2010 22:47    #3
Messi przeprowadził się do Europy jako 13-latek z rodziną, a nie został kupiony przez Barcelonę. W FM występują podobne sytuacje, ale nie w czasie kupowania zawodników, tylko przy corocznym naborze do szkółki. Wtedy też może się pojawić u Ciebie utalentowany obcokrajowiec i to będzie sytuacja analogiczna do tej z Messim. Kupowanie zawodnika jest czymś innym niż ściąganie go do szkółki, ale to nie zostało należycie oddane w FM-ie (w sumie to i dobrze).
Świat wspiera się na czterech filarach - na naukach mądrych, na sprawiedliwości wielkich, na modlitwach prawych i waleczności dzielnych.

 ansh Partyzant

Postów: 98
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.01.2009
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
17.04.2010 22:56    #4
Przejście Messiego do Barcelony jest traktowane jako ściągnięcie go do szkółki? Myślałem, że do szkółki to się tylko ściąga chłopaków którzy wcześniej nie grali w żadnym klubie, ewentualnie trenowali w jakimś amatorskim zespole, a Messi przecież grał w profesjonalnym klubie (nazwy nie pamiętam teraz), więc raczej powinno być to traktowane jako transfer. No ale nie wiem, może i jest inaczej.

 Kleyo Ekspert

Postów: 1842
Grupa: Moderator
Dołączył: 18.04.2007
Skąd: Brenna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.04.2010 01:35    #5
Przecież Argentyńczyków normalnie można ściągać przed ukończeniem 18 roku życia.
"Błędów nie popełnie tylko ten, kto nic nie robi" - Theodo­re Roose­velt

 Pomstiborius Młody aktywista

Postów: 720
Grupa: Ekspert
Dołączył: 29.03.2009
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.04.2010 07:27    #6
[quote=ansh]Przejście Messiego do Barcelony jest traktowane jako ściągnięcie go do szkółki? Myślałem, że do szkółki to się tylko ściąga chłopaków którzy wcześniej nie grali w żadnym klubie, ewentualnie trenowali w jakimś amatorskim zespole, a Messi przecież grał w profesjonalnym klubie (nazwy nie pamiętam teraz), więc raczej powinno być to traktowane jako transfer. No ale nie wiem, może i jest inaczej.[/quote]

Owszem, od 8 do 13 roku życia grał w juniorach Newell's Old Boys. Chyba nie do końca można to nazwać grą w profesjonalnym klubie. Poza tym to jego ojciec skontaktował się ze scoutami Barcelony, która zgodziła się ściągnąć ich do Europy i opłacić leczenie Lionela (zdiagnozowano u niego karłowatość przysadkową). Także zgadzam się z większością, która uważa Messiego za wychowanka Barcelony, bo 5-letniej przygody z piłką w podstawówce nie nazwałbym grą profesjonalnym klubie.
Świat wspiera się na czterech filarach - na naukach mądrych, na sprawiedliwości wielkich, na modlitwach prawych i waleczności dzielnych.

 ansh Partyzant

Postów: 98
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.01.2009
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0
0
18.04.2010 14:32    #7
do kleyo
niestety, ale nie masz racji. Argentyńczyków, którzy mają mniej niż 18 lat i grają w argentyńskim klubie również nie można sprowadzić. Transfer zostanie zrealizowany dopiero po ukończeniu przez takiego zawodnika pełnoletności.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.