kilka pytań

 członeKradYnadzo... Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.04.2010
Skąd: jw
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2010, 19:22    Pytanie
Witam jestem tu nowy mimo tego od długiego czasu gram w fm a kiedys w cm.Obecnie gram w FM07 bo czuje do niego sentyment. Lubie sie bawic i zgłebiac tajemnice taktyczne dlatego po przeczytaniu paru artykułów z tego forum postanowiłem zadac kilka pytań :
1) Czy TIRT09 mozna spokojnie zastosowac w Fm07? chodzi mi tu wyłącznie o ustawienie mentalnosci graczy i instrukcji taktycznych dla kazdej pozycji

2)Znalazłem pare niejasnosci m.in. w art. Piotra Sebastiana(pewny nie jestem jezeli sie myle to z gory przepraszam) > Tam było napisane ze jezeli rywal ustawia DPŚ to najlepiej grac szeroko bo w przeciwnym razie DPŚ bedzie rozbijał nasze ataki. Potem było napisane ze jezeli stoperzy przeciwnika sa wolni a nasz napadzior szybki to najlepiej grać wąsko , przez srodek ; wile prostopadłych podań. Wiec ja sie pytam co mam zrobic jezeli stoperzy rywala sa wolniejsi niz moi napastnicy ale rywal ma ustawionego DPŚ ?

3)Jezeli w obronie kryje 1na1 to moge łapac na offside?

4) Piotr sebastian pisał aby podgladac przeciwnika i jezeli ma on wolnych obroncow to trzeba wystawic szybkich napadziorów i na odwrót. Wiec zadaje pytanie co jesli gram słaba ligą i w tej lidze sa praktycznie sami wolni obroncy ? to znaczy ze moj duzy napadzior bedzie opoczywał cały sezon?

5) Mam ustawic swoje tempo czy dostosowac do przeciwnika? Brudas pisał ze skuteczny sposob jest taki aby nastawic odwrotne tempo do tempa jakim gra przeciwnik? Jest w tym chociaz odrobina prawdy?
Prosze o odp osoby kompetentne bo wierze ze w tym forum takich nie brakuje.

 Szyna9 Młody aktywista

Postów: 107
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.08.2009
Skąd: Bielsko-Białą
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2010 19:49    #1
1) Tirt 09 nie zadziała w 100 procentach choć coś z niego może się przydać jednak jest to całkowicie inny silnik
2) to już musisz sam zdecydować ja bym wtedy ściągnął jednego z napdziorów i ustawił ofensywnego pomocnika którym zajął by się pivot a 2 PŚ mieli by luz albo ustawił z przodu 1 dużego
3) wiesz no móc możesz łapać na spalone nawet przy całkowicie cofniętej lini tylko trzeba się zastanowić czy to ma sens bo wg mnie nie
4) jeżeli napadzior jest duży i dobry to myśle że nie powinien mieć większych problemów z dojściem do sytuacjii a pozatym szybki napastnik na wolnego obrońce wcale nie jest jeszcze gwarancją sukcesu
5) dużo zależy od przeciwnika z jakim grasz bo jeżeli to jest drużyna słabsza lub nawet na twoim poziomie to ja bym radził narzucić swoje tempo i niech oni się dostosują a z mocniejszymi analogicznie na odwrót choć nie zawsze bo nawet z lepszym można próbować narzucać swój styl lecz nie zawsze to wypali

Użytkownik uznał post za pomocny

 członeKradYnadzo... Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.04.2010
Skąd: jw
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2010 19:57    #2
1) jesli chodzi o TIRT 09 to chodzi mi o ustawienie samej mentalnosci. Mysle ze chyba nie powinno byc wiekszych problemow

2)to mysle ze nie da pełnej gwarancji sukcesu dajac 1 duzego na 2 duzych to jak by isc odrą na wrocław

3)wg mnie tez nie ma sensu prz cofnietej to sie nawet wyklucza tylko chodzi mi o to czy jezeli dany gosc bedzie zajety przeciwnikiem zdazy w pore ustawic offside

4) no niby nie jest ale nie chodzi mi o to ze napadzior jest duzy tylko ze jest ddaaduzy ale wolny wtedy gdy bedzie

 członeKradYnadzo... Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.04.2010
Skąd: jw
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2010 19:59    #3
dostawał piłki na dobieg nie bedzie do nich dochodził

5)słyszałem gdzies ze komputer ma swoja taktyke i nie dostosowywuje sie do taktyki gracza ale to nie jest potwierdzone info

dzieki za odp masz + ode mnie :)

 Chod Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.06.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2010 20:02    #4
Zawsze możesz ustawić dwóch napastników którzy są totalną przeciwnością- jeden mały, szybki a drugi wielki i dobrze główkujący wtedy nie musisz kombinować:P
#TeamTyniec

 Szyna9 Młody aktywista

Postów: 107
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 27.08.2009
Skąd: Bielsko-Białą
Poziom ostrzeżeń: 0
0
14.04.2010 20:05    #5
1) no tak jak ci mówiłem tirt 09 jest do 09 le mentalność możesz spróbować bo z własnych doświadczeń wiem że nie za dużo się w tej kwestii zmieniło

2) no to daj tak jak ci mowiłem zagraj 4-5-1 z OPŚ z małym z przodu(szybkim) albo 4-4-2 i z przodu niech będzie duży i mały taka moja rada

3) z ta cofnieta linia to był przykład ze móc można wszystko ale nie wszystko ma sens przy plastrach u środkowych obrońców offside nie ma sensu jak dla mnie

4) jeżeli napastnik nie jest duży ani szybki to musi być : a) dobry technicznie b) mieć dobre wykańczanie, opanowanie i gre bez piłki c) mieć dobre podanie i strzał z dystansu wtedy może grać jako cofnięty napastnik

 członeKradYnadzo... Partyzant

Postów: 15
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.04.2010
Skąd: jw
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.04.2010 21:17    #6
2) no dobra wiem o co ci chodzi ale mnie sie rozchodzi o to czy jak mam dwoch roznych napadziorów to grac szeroko czy waska? Poza tym gram słabym klubem i mam braki kadrowe i musze grac 4-5-1 wiec jest mały problem

napiszcie mi jeszcze: zawsze myslałem ze gra z kontry jest dla zespołow słabszych dla ktorych priorytetem jest bronienie sie a od jakiegos czasu czytam na forum e coraz to lepsze kluby grają z kontry np barcelona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.