Gra w rezerwach czy wypożyczenie?

 sniper29 Partyzant

Postów: 23
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 11.04.2009
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.04.2010, 14:07    Pytanie
Młody zawodnik nie gra w pierwszym składzie, bo jest po prostu za słaby. Dlatego zesłałem go do rezerw. Tam gra regularnie, ale poziom jest dużo niższy. I tu moje pytanie: czy jego rozwój zwolni jeśli będzie grał w rezerwach, a nie ogony w pierwszym lub na wypożyczeniu?

 patryk11 Przodownik pracy

Postów: 1181
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.05.2009
Skąd: wieś: Małachowo ZM
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.04.2010 14:14    #1
Ja bym go dał na wypożyczenie. Bo jak się nie nadaje do pierwszego składu, to lepiej nie ryzykować. A w rezerwach na pewno mnie się nauczy, niż przy regularnej grze w wyjściowym składzie.

E: W tym aspekcie zgadzam się z Gilbertem. Nie możesz też wypożyczyć zawodnika dużo słabszego do siebie, to też nic wielkiego nie da.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 09.04.2010 o godz. 14:52

 Gilbert Młody aktywista

Postów: 1730
Grupa: Ekspert
Dołączył: 08.12.2008
Skąd: Busko-Zdrój
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.04.2010 14:49    #2
Wg mnie wszystko jeszcze zależy od obiektów dotyczących treningów jakie posiadasz (ew. szkółka) oraz od trenerów jakich zatrudniasz.
Jeśli oba te aspekty są lepsze w Twojej drużynie niż w ekipie, do której chciałbyś wypożyczyć swojego piłkarza - to osobiście zostawiłbym go u siebie nawet w rezerwach, gdzie regularnie jednak by grał.

Użytkownik uznał post za pomocny

…(…)…

 realista_9 Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 846
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 04.03.2009
Skąd: Piaseczno
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.04.2010 17:22    #3
... a z czasem wskoczy do pierwszego składu i bedzie gwiazda w Twoim zespole :)
(L)

 88borek Partyzant

Postów: 163
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.03.2006
Skąd: Lębork
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.04.2010 17:40    #4
z wlasnego doswiadczenia wiem, ze jesli wypozyczylem zawodnika do odpowiedniego klubu w ktorym regularnie wystepowal to wychodzilo mu to tylko na dobre,gorzej jak go wypozyczysz a nie bedzie dla niego miejsca w skladzie

w rezerwach miejsce w skladzie ma, ale jakos gorzej sie rozwija

daj go raz na caly sezon do rezerw a raz na wypozyczenie, w miedzyczasie daj mu wystapic pare razy w 1 druzynie w latwych meczach a nawet wpusc go z lawki na mecz o stawke w ktorych wygrywasz

 Godman Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 933
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.01.2010
Skąd: Gdańsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.04.2010 18:24    #5
Ja nie ryzykuję wypożyczania do słabszych klubów. Nawet wiedząc, jaką ma bazę i trenerów, nie wiem, jak jest rozdzielona praca pomiędzy trenerów (czyli ile gwiazdek jest przy danym elemencie treningu), i nie mam pewności, że będzie grał. Jeżeli już robię wyjątek, to koniecznie zaznaczam "może zostać ściągnięty spowrotem".

Jeśli jest to zawodnik, z którym wiążesz przyszłość, lepiej sam zadbaj o jego rozwój powoli wprowadzając go do zespołu.

Ja tak zawsze robię, bo nie raz się przekonałem, że szybki rozwój zawodnika przebywającego na wypożyczeniu to bardzo rzadka rzadkość :))
"Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

 stachu2424 Partyzant

Postów: 94
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.02.2010
Skąd: Świecie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.04.2010 03:03    #6
A ja czesto wypozyczam młodych,perspekt.zawodników.
Proponuje klubom-i z ofert to wybieram tylko te gdzie jest napisane,ze widzą go jako zawodnika 1wszego zespołu(a najlepiej:kluczowego zaw.1wsz.zesp.)
bo wyp. zawodnika tylko po to zeby grzał ławe nie ma sensu.

Patrze jeszcze jakie obiekty treningowe ma ten klub-najwazniejsze zeby nie były gorsze od Twoich.

Ewentualnie jak mam klub finalny na poziome np.Austrii Wiedyn(tj.ja aktualnie BVB)to tam wypozyczam zawodnika.Pogra troche w Lidze Europ.albo chociaz w el.do tych rozgrywek:P To tez wplywa na rozwój(tak mi sie przynajmiej wydaje)

Polecam wypozyczenia(ale tylko takie jak napisalem)bo granie w rezerwach duzo nie daje..A w slabszym klubie przynajmiej pogra sobie i bedzie mial wieksze szanse na zalapanie sie do mlodziezówek swojego kraju.U mnie np.taki ALIBEC pograł 2sez na wyp.i wrocił do mojej Borussi jako gracz 1wszego składu. A Aleksica trzymałem najpierw w młodziewce u siebie i prawie nic sie nie rozwinął.To tylko taki przykład,bo roznie bywa wiadomo ale ja tak własnie robie.

pzdry

 stachu2424 Partyzant

Postów: 94
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.02.2010
Skąd: Świecie
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.04.2010 03:10    #7
P.s. zapomniałem: jak juz chcesz "trzymac łape" nad rozwojem grajka i trzymasz go w rezerwach to przypisz mu MENTORA-to tez duzo daje.

 Chod Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 1226
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.06.2009
Poziom ostrzeżeń: 0
0
13.04.2010 08:57    #8
Zawsze możesz wysłać go do klubu filialnego i kontrolować czy gra, czy nie.
#TeamTyniec

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.