Niski wzrost piłkarzy

 Galileusz Partyzant

Postów: 157
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.08.2008
Skąd: Socho
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2009, 15:19    Pytanie
Hej ! Mam znowu małe pytanko, po sezonie gry w lidze szkockiej dostałem propozycję objęcia zespołu Dundee FC (by oczywiście awansować do SPL) i tu spotkała mnie mała niespodzianka, otóż 1/3 zawodników a w szczególnosci drużyny młodziezowej ma wzrost poniżej 170 cm, i o zgrozo wszyscy stoperzy. Wielu z nich jak napastnik Kevin Milne 166 cm, stoper Kyle Benedictus 163 cm (chociaz sprawdzilem w necie i ma faktycznie 180 cm), podobno uzdolniony obrońca Sandy Nairn 166 cm, ale również podstawowi gracze Deasley 166 cm, Paul McHale 161 cm (sprawdziłem ma 175 cm), są to zawodnicy stanowiący w pewnym stopniu o sile druzyny, sprawdziłem w edytorze i oni faktycznie mają w bazie danych taki wzrost, domyślam się, że to jest zwykły błąd, który łatwo jest to zmienic, tylko nie mam ich danych (wzrost). Co ciekawe zauważyłem coś takiego tylko w drużynie Dundee, jesli ktoś dysponuje takimi danymi prosze o pomoc, oczywiście można wszystkim podnieść wzrost ale co będzie jak ktoś jest bardzo niski a zrobie z niego np. Rasiaka

 ndL Młody aktywista

Postów: 145
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.06.2008
Skąd: Wrocław
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2009 15:25    #1
Z tego co mi sie wydaje w poprzednich odslonach FM wzrost nie mial znaczenia co do gry zawodnika ;] I chyba tak pozostało ;p Jesli to sie zmienilo to przepraszam. Pozdrawiam

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.11.2009 o godz. 15:29

 qstosh Przodownik pracy

Postów: 945
Grupa: Ekspert
Dołączył: 09.11.2006
Skąd: -
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2009 15:40    #2
To nie powinno mieć większego znaczenia. Spójrz sobie ile wzrostu ma Cannavaro...2metrową wieżą to on nie jest a wygrał setki pojedynków główkowych...
U obrońcy (niskiego czy wysokiego) liczy się skoczność(wysokość odbicia się), gra głową(celność i skuteczność w wybijaniu piłki głową) i siła(przepychanie się z innymi graczami podczas wyskakiwania po piłkę).
To przede wszystkim te atrybuty decydują o tym czy zawodnik jest wstanie zniwelować swój niski wzrost (w stosunku do np.wyższego napastnika rywali).
Zauważ też pewną "prawidłowość" (oczywiście w grze jest setki tysięcy piłkarzy o różnych atrybutach ale...) zwykle w grze (w większości przypadków jeśli porównywać np zawodników o podobnym CA, cenie oraz pozycji) obrońca niższy jest...szybszy od wysokiego. Spróbuj znaleźć w grze 2metrowego obrońcę o szybkości 20....jak (na dużej bazie danych i kilkudziesięciu krajach) znajdziesz kilku to będzie dużo :) Zwykle ci wysocy gracze są wolniejsi a niżsi szybsi. Ale to nie nie jest reguła dlatego słowo prawidłowość celowo dałem w cudzysłów powyżej.
W każdym bądź razie wg mnie FM nie odróżnia wzrostu graczy a silnik meczowy zwraca uwagę na ich atrybuty techniczne, fizyczne, psychiczne i ukryte. Można by nawet pokusić się o taką tezę że "dowodem na to" (że fm nie zwraca raczej uwagi na wzrost graczy) jest fakt że...nie zostało to odzwierciedlone w meczu w wyniku 3D...bo w każdym bądź razie ja nie zauważyłam jakichś radykalnych różnic w wyglądzie tych piłkarzyków z których jeden powinien mieć 1.58m a drugi np 2.02m :)

 Galileusz Partyzant

Postów: 157
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.08.2008
Skąd: Socho
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2009 15:53    #3
Wydaje mi się jednak, że w wersji FM 10 mogą już być poprawione te "małe" niedociągniecia, jakby ktoś mógł zamieścić profile zawodników Dundee (wszystkie drużyny I, II i U-19) z uwzględnieniem wzrostu i wagi to byłbym wdzięczny. Z góry dziekuje. Pozdrawiam

 szfedo Przodownik pracy

Postów: 1111
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.09.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2009 17:05    #4
Nadal jest to samo. Najważniejsza jest siła, skoczność i gra głową jak pisał wyżej qstosh. Koleś może mieć 150 ale skoczność, siłę i grę głową po 20 i nikt mu nie da rady w pojedynkach główkowych.
np. mój zawodnik Anthony Annan 171 cm ale skoczność 17 siła 16 i gra głową 14 i na 162 głowki 123 wygrał. A w Anglii zazwyczaj nie grają mikrusy.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.11.2009 o godz. 17:07

 LajnerBB Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 529
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 06.05.2009
Skąd: Nowa Wies, aktualnie Bielsko Biala
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2009 17:09    #5
Nom, przyklad Kaluzny vs Korea PLD na MS w 2002.

 Jacko Krzewiciel myśli rewolucyjnej

Postów: 6993
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 17.06.2008
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2009 18:57    #6
Z tego co mówił Miles to o wygranym pojedynku decyduje skoczność a nie wzrost.
"Powinni zrobić tak... żeby było dobrze" - Nikodem Dyzma

 Kleyo Ekspert

Postów: 1842
Grupa: Moderator
Dołączył: 18.04.2007
Skąd: Brenna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2009 19:05    #7
Tylko, że im ktoś jest wyższy tym ma większą skoczność. Przynajmniej takie są wytyczne, a nie każdy się do nich stosuje, a newgeni powinni mieć właśnie skoczność zależną od wzrostu.
"Błędów nie popełnie tylko ten, kto nic nie robi" - Theodo­re Roose­velt

 Galileusz Partyzant

Postów: 157
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 12.08.2008
Skąd: Socho
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.11.2009 20:44    #8
A tak na marginesie zawodnicy mają czesto swoje określenia np. "tyczkowaty snajper" i jak to się bedzie miało do 166 cm wzrostu. No wiem, być może mnie przekonaliście ale czy jest taka opcja, by ktoś mógł zamieścić profile zawodników z gry FM 2010 druzyny Dundee łącznie z juniorami, jeśli nie sprawi to kłopotu to z góry dziekuję.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.