Gra przez Internet, Hamachi - pytania / problemy / porady

 Grzelo Partyzant

Postów: 1401
Grupa: Ekspert
Dołączył: 14.10.2005
Skąd: Płońsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
09.11.2009, 22:15    Pytanie
Temat z myślą o rozwiązywaniu problemów związanych z rozgrywką przez Internet. Zanim zadasz pytanie, zapoznaj się z treścią poradnika przygotowanego przez Pucka, który, mimo że został przygotowany do FM 2008, nadal zawiera aktualne treści!
legia.com | kgrzelak.salon24.pl

 Hawkeye Partyzant

Postów: 4
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.11.2009
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
10.11.2009 09:06    #1
Mam pewien nietypowy problem z hamachi, szczerze mówiąc nigdy się z czymś takim nie spotkałem i nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania dla tego problemu. Zaczną od tego, że obaj z kolegą mamy tą samą wersje hamaka (tą najnowszą 2.cośtam) i mamy ustawione w opcjach zaawansowanych ustawień sieciowych hamachi na samej górze ustawione + harmonogram pakietow QoS. Pełen synchron ;p.
Po włączeniu i tradycyjnym odczekaniu chwili hamachi bez problemu (z reguły, chyba, że mają zapchane serwery) nas znajduje. Ping jest, nieistotne jaki, gdyż przy grze w którą gramy to nie ma znaczenia, byleby był poniżej 1 000ms. Gra w którą chcemy zagrać to Football Manager 2010 (i nie, nie jest z kurrentshopdatcom tylko z Media Markt, obie kopie) a jesteśmy zmuszeni używać hamaka, gdyż obaj mamy wewn. IP. Gdy tak mamy ping i wszystko jest pięknie włączamy grę, ja wczytuję save (jestem jako serwer) ping cały czas jest. On dołącza na serwer, ping skacze, ewentualnie zdarza się jeden Upłynął limit czasu żądania, ale z reguły udaje mu się wejść na serwer. Kłopoty zaczynają się w momencie który przed chwilą opisałem albo dalej. Jeżeli już uda mu się wejść na serwer po kliknięciu w przycisk, umożliwiający objęcie zespołu nagle tracimi ping na hamachi i dopiero poprzez wyłączenie gry i ponowne zrestartowanie hamachi możemy go przywrócić(ping). Jeżeli raz na 10 razy uda się przejść obejmowanie kontroli to po próbie jakiejkolwiek zmiany ekranu pojawia się piłeczka zamiast kursora (oznacza wczytywanie) i urywa się ping (aby go przywrócić ta sama operacja co wcześniej). A jeżeli jakimś cudem uda się przebyć jedno kontynuowanie to i tak zaraz nas rozłącza.
A jeszcze wczoraj k***a mogliśmy grać. Jedyne problemy jakie z grą w FM 10 były od jego premiery były powodowane czasem przez router kolegi, czasem zwykły reset gry czy hamaka pomagał a teraz lipa, nic nie pomaga (reinstalacje i próby z starszą wersją także). Teraz problem z routerem jest wykluczony, bo podłączył kompa bezpośrednio pod modem.

Macie jakiekolwiek pomysły co z tym robić ?

 hQ Partyzant

Postów: 724
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.08.2008
Skąd: Wodnica k. Ustki
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.11.2009 17:29    #2
Chciałem zagrać z kolegą przez internet. Postanowiłem zainstalować program hamachi. Ale wyskakuje mi taki błąd. Co mam zrobić aby dało się zainstalować?

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 16.11.2009 o godz. 17:29

Polska Gola

 rzelik77 Partyzant

Postów: 1
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 14.04.2010
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.04.2010 15:19    #3
ja mam problem poniewaz nie wczytuje mi serwerow wyskakuje mi polaczenie niemzoleiwe. nie wiem co robic??

 Herberg Partyzant

Postów: 3
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 24.12.2008
Skąd: Pszczyna
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.04.2010 18:49    #4
Witam. Grałem zawsze z kumplami przez internet. Wszyscy mamy oryginalną wersję gry. Ostatnio postanowiłem zakupić laptop. Zamontowałem sobie router i zaczęły się problemy. Uruchamiając grę pokazuje mi 2 IP, np. 82.74.234.245 / 168.234.2.1 i kumple nie dają rady się połączyć z żadnym z nich. Mając zwykły neostradowy modem wszystko było OK (jedno IP). Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem ? Z góry dzięki za porady.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 16.04.2010 o godz. 18:50

 Tobi18 Młody aktywista

Postów: 635
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 09.10.2009
Skąd: Sopot
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.11.2010 20:58    #5
Problem dotyczy FM2011, otóż wyskakuje mi błąd "Połączenie z serwerem niemożliwe".

Ja i kuzyn (on hostuje) mamy oryginalne wersje FM'a, ja zainstalowałem przez Steam, a on normalnie (potrzebna płyta w dysku). Ja mam internet w Orange, on w Vektrze, próbowaliśmy grać przez Hamachi, ale nie pomogło.

Jakieś porady, sugestie?
http://tobi18.cmrev.com/blog.html - zapraszam do śledzenia mojej kariery Interem Mediolan w FM16.

 szfedo Przodownik pracy

Postów: 1111
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 30.09.2008
Skąd: Poznań
Poziom ostrzeżeń: 0
0
15.12.2010 15:43    #6
Niech kuzyn wyłączy wszystkie zapory i firewalle. To powinno pomóc.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution