Niedziałający face

 patryk11 Przodownik pracy

Postów: 1181
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.05.2009
Skąd: wieś: Małachowo ZM
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.10.2009, 18:33    Pytanie
Chciałem sobie wrzucić zdjęcie pewnego zawodnika do gry, a mianowicie Riccardo Bocalon'a. Znalazłem zdjęcie, zrobiłem configa i wrzuciłem do folderu w moich dokumentach, ale niestety nie ma tego zdjęcia w grze. Wiem, że niektórym grafikom to coś powie, więc oto treść configa:

Kurde, ten config nie chce się wkleić, więc w razie czego wyślę go na gg, jeżeli będzie próbował pomóc.

//Edytowano 4 razy, ostatni raz 06.10.2009, 18:35

 qstosh Przodownik pracy

Postów: 945
Grupa: Ekspert
Dołączył: 09.11.2006
Skąd: -
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.10.2009 19:11    #1
Jeśli masz face z configiem w odpowiednim katalogu
...graphicspicturesplayers(i tu na przykład) angliaarsenal

to musisz wykonać jeszcze następujące czynności:

- uruchomić grę
- wejść do opcji: -> ustawienia -> Dźwięk i obraz
i tam w prawym górnym rogu (jeśli używasz domyślnej skórki) będziesz miał takie dwie magiczne opcje które odpowiadają za "widoczność" plików face :)
Już tłumaczę o co chodzi :)
Otóż musisz mieć ZAZNACZONĄ [v] opcję "zawsze odświeżaj skórkę po zatwierdzeniu"
oraz także musisz mieć ZAZNACZONĄ [v] opcję "używaj buforowania skórki"
Ale to nie wszystko. Całkiem możliwe że MASZ obydwie opcje zaznaczone. Zapytasz pewnie "Czemu nie widać nowych face?" Wtedy ja odpowiem :)
Że: za każdym razem jak wgrywasz jakieś nowe face/kits'y/loga lub inne dodatki graficzne musisz wykonać następującą czynność:
-uruchomić grę
-wejść do ustawień -> dźwięk i obraz i...teraz najważniejsze.
opcję "zawsze odświeżaj skórkę po zatwierdzeniu" zostawiasz bez zmian (tzn nigdy jej nie wyłączasz tzn nie odznaczasz jej. po prostu ona ma być cały czas ZAZNACZONA) natomiast WAŻNA tu jest opcja "używaj buforowania skórki"
otóż gdy wgrasz JAKIEKOLWIEK dodatki graficzne to musisz:
ODZNACZYĆ tą opcję (tzn żeby kwadracik obok był pusty) kliknąć "Zatwierdź" (lewy dolny róg ekranu) i poczekać...kilka minut lub dłużej (w zależności od twojego kompa) gdy zauważysz że fm skończył że się tak wyrażę wczytywać to wtedy PONOWNIE zaznaczasz opcję "używaj buforowania skórki" (czyli w tym kwadraciku obok ma pojawić się taka fajeczka czy ptaszek czy jak to tam nazwiemy) i ZNÓW kliknąć "Zatwierdź" (tym razem oczekiwanie na "wczytanie" powinno być krótsze).
Następnie wyłączasz grę i znów ją uruchamiasz...wczytujesz "Load" i face już są :)
To wszystko :)

Pamiętaj tylko że po wgraniu nowych face (żeby one były widoczne musisz wykonać powyższe operacje bo wtedy FM tak jakby skanuje zawartość swoich katalogów i "zapamiętuje" zawartość plików config i jak odpalasz grę to on się do nich "odwołuje" i widać face/loga itp )

Żebyśmy się dobrze zrozumieli....tego odznaczania i zaznaczanie NIE MUSISZ robić za każdym razem jak odpalasz FM'a a TYLKO wtedy gdy uaktualnisz sobie jakieś dodatki graficzne :)
Zrozumiałeś?
Ja zawsze tak robię i ... mi działają :)

PS. Jeszcze jedno mi się przypomniało...mianowicie żeby FM WIDZIAŁ tzn wyświetlał JAKIEKOLWIEK face to w ustawieniach -> dźwięk i obraz -> ustawienia obrazu MUSISZ mieć zaznaczoną w opcji "wyświetlanie zdjęć" ALBO opcję "tylko autentyczne" ALBO "autentyczne i wygenerowane". Ponieważ jeśli zaznaczysz tam "żadne" to jak sama nazwa wskazuje żadnych face nie zobaczysz ;) Ale pewnie o tym wiesz :) a jeśli nie wiedziałeś...to już się dowiedziałeś :P

Użytkownik uznał post za pomocny

 patryk11 Przodownik pracy

Postów: 1181
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 31.05.2009
Skąd: wieś: Małachowo ZM
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.10.2009 19:35    #2
Zrobiłem wszystko, tak jak napisałeś i dalej to samo :(

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 06.10.2009 o godz. 20:13

 qstosh Przodownik pracy

Postów: 945
Grupa: Ekspert
Dołączył: 09.11.2006
Skąd: -
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.10.2009 19:43    #3
To znaczy że:
-albo wrzuciłeś to do nie właściwego katalogu
-albo źle wykonałeś plik config.xml
-albo ten plik face ma niewłaściwy format (powinien to być format .PNG)
-albo "niewłaściwie" nazwałeś plik face. NAJPROŚCIEJ gdy plik face ma tą samą "nazwę" jak numer ID piłkarza w grze (oczywiście odpowiednio musisz to też zmienić w pliku config.xml)

Poradziłem już kiedyś Przemkoo jak powinien wyglądać plik config.xml ale chcę ci pomóc dlatego przytoczę to tobie raz jeszcze:

Jeśli już masz pliki face (w formacie .png) to teraz musisz stworzyć plik "config.xml" (jeśli nie potrafisz go stworzyć to skopiuj któryś z już istniejących w katalogu graphics/players) i w tym pliku powinno być wpisane COŚ TAKIEGO
Przy czym w miejsce "XXX1" wpisujesz nazwę pliku z face piłkarza a w miejsce "YYY1" wpisujesz jego ID. NAJPROŚCIEJ jeśli NAZWA pliku piłkarza jest taka sama jak jego ID w grze.

Gdy już masz face packi, stworzysz do nich ten pliczek config.xml to wrzucasz to wszystko do jednego katalogu (nazwa dowolna) po czym tenże katalog wrzucasz do: ...graphicspisturesplayers*

* tu np: angliapremiershipArsenal (jeśli masz np face graczy z Arsenalu) itd.


Mam nadzieję że zrozumiałeś.

Użytkownik uznał post za pomocny

 hidalgo Żołnierz frontu ideologicznego

Postów: 744
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 21.04.2008
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.10.2009 19:49    #4
A face jest w formacie .png?

Użytkownik uznał post za pomocny

Uderz na forum, a trolle się odezwą.

 qstosh Przodownik pracy

Postów: 945
Grupa: Ekspert
Dołączył: 09.11.2006
Skąd: -
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.10.2009 19:53    #5
Już napisałem patrykowi11 że face musi być w formacie .png :)
(tzn i tutaj i w donosie)
Jeśli zrobi wszystko tak jak napisałem to face musi działać. Gdyby mimo to nie działało-napisz to spróbujemy jakoś inaczej temu zaradzić.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 06.10.2009 o godz. 19:55

 Grzelo Partyzant

Postów: 1401
Grupa: Ekspert
Dołączył: 14.10.2005
Skąd: Płońsk
Poziom ostrzeżeń: 0
0
06.10.2009 20:05    #6
legia.com | kgrzelak.salon24.pl

Temat zamknięty.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution