Strona

Polska baza danych w FM19

spuavick Partyzant

Grupa: Użytkownik
Poziom ostrzeżeń: 0

0

11.08.2019 17:26    #101

"Shrek" napisał:

@spuavick - pewnie na podstawie tego, że przychodzą do nas co raz bardziej "znani" zawodnicy, czyli z lepszych klubów. Chcąc to oddać to gra także musiała nieco swoją reputację podnieść. Nie łączył bym tego w żaden sposób z wynikami polskich klubów w Europie.

To, że przychodzą jakieś ogórki, wcale nie z lepszych lig, nie oznacza, że u nas reputacja wzrosła. Jeżeli gracze z 3. ligi hiszpańskiej są "gwiazdami" ESA to o jakiej reputacji mowa? Poza tym przy reputacji 124 polskie kluby obejmują Pochettino czy Santiago Solari to chyba coś jest nie tak... i to bardzo nie tak... Na próbę zmniejszyłem reputację ESA do 118 i mimo iż po pierwszym sezonie ponownie wzrosła do 124 to potem znowu spadła i mam nadzieję, że tak pozostanie albo spadać będzie cały czas. Powtórzę, jeśli Legia w tej rundzie odpadnie Polska w rankingu spadnie na 31. pozycję, tuż za nami będą Węgrzy i... Liechtenstein, który ma aż (całego) jednego przedstawiciela w rozgrywkach... Śmiać się czy płakać??

"Shrek" napisał:

Zresztą skoro nie podoba Ci się baza to twórcy znaleźli sposób jak można się przed tym uchronić - masz opcje nie używaj prawdziwych piłkarzy. Wówczas jest więcej pola do zabawy i wszystko trzyma się kupy.
Mi też się nie podoba, bo albo robimy coś, co ma odwzorowywać rzeczywistość, albo grajmy w PESa z fikcyjnymi graczami i klubami... Chyba nie o to chodziło twórcom FMa, aby gra nie była nierealna, ale aby ten realizm występował w większej dawce...

Shrek Partyzant

0

12.08.2019 11:33    #102
@spuavick - powiedz mi, czy jeszcze kilka lat temu przypuszczałeś, że w Polskiej Lidze zagra były gracz Arsenalu i reprezentacji Chorwacji (Eduardo da Silva - to, jak zagrał, to inne sprawa). Że uda się nam do Polski sprowadzić gracza występującego Bundeslidze (Hlousek, Papadopoulus)? że Polskę wybierze młodzieżowy reprezentant Holandii, a później Celticu Glasgow? Że zakontraktujemy gracza, który grał na Mistrzostwach Świata w reprezentacji było, nie było Holandii? Ze nasz kraj wybierze młodzieżowy reprezentant Nigerii, będący w kadrze Chelsea? Że zostanie do nas wypożyczony gracz z drużyny FC Porto. Że zdecyduje się u nas zagrać reprezentant Belgii? Owszem, później ich umiejętności zostały zweryfikowane przez ligę, ale nie zmienia to faktu, że przyszli do nas gracze z lepszych piłkarsko LIG.

Między innymi za to, jacy są sprowadzani gracze odpowiada reputacja ligi. Bo to nie tylko występy w Pucharach, ale przede wszystkim pieniądze jakie w niej krążą. A te są niestety niewspółmierne do osiąganych rezultatów na polach Europejskich. Pewnie powinno się to rozdzielić, dodać jakiś dodatkowy wyznacznik lig mowiący o "atrakcyjności" widowiska i finansach klubów, ale skoro obecnie tego nie ma ...

Rozumiem, że wystarczyłyby Ci losowe atrybuty, grunt, żeby imię, nazwisko i data urodzenia się zgadzały tak? Nie gram w PESA czy w FIFĘ, ale podejrzewam, że tam również jest problem z odpowiednim odwzorowaniem umiejętności zawodników średniego szczebla.

Gra ma odwzorowywać rzeczywistość - i próbuje to robić, ale z różnym skutkiem. Można pisać jaka jest zła - bo nie jest idealna, ale co można zrobić? Próbować samemu ją urealnić - zostać researcherem. To da większy efekt, niż narzekanie.

spuavick Partyzant

0

13.08.2019 15:01    #103
Nie chodzi mi o to z jakim pięknym CV ktoś do nas trafia. 36 letni zawodnik, który kiedyś mógł być światową gwiazdą, ale przez kontuzję trafia do ESA, gdzie nawet nie jest w stanie przebić się do pierwszego składu... Sorry, to nie reputacja o tym decyduje, a raczej niski poziom i pieniądze.
Te oczywiście są niewspółmierne do osiąganych wyników. Nawet FM ma to ciekawie rozwiązane. Im wyższe miejsce w rankingu zajmuje liga tym większa kasa za zajęte miejsce, im gorsze - tym pieniędzy mniej. Może wypadałoby to przenieść do rzeczywistości?

Poza tym zobacz jacy piłkarze trafiają do Kataru, Arabii Saudyjskiej czy Chin. Czy ich ligi mają większą reputację niż ESA? Czy po prostu oferują lepsze pieniądze piłkarzom?
Nie chodzi o to co było dwadzieścia lat temu czy nawet dziesięć. Podałem przykład wzrostu reputacji ESA względem FM18 i FM19, co dla mnie jest chore... Biorąc pod uwagę wyniki z ostatnich kilku lat nasza reputacja jest na poziomie 118 max. Nie więcej, a nie wiem nawet czy i nie mniej.

W Polsce ciągle kluby narzekają na brak pieniędzy, że za mało z praw telewizyjnych. Popatrz na Chorwację, Serbię, Czechy czy nawet w ostatnich latach Słowację, która jest już za silna dla naszych drużyn... To nie pieniądze grają, te w ESA są za duże. Mówiąc brutalnie, produkt jest przepłacony i to zdrowo. Wg finansów Polska powinna być sklasyfikowana na 15. miejscu, a w przyszłym sezonie może być na miejscu 31. względem wyników w pucharach.
Nasza liga ma ciekawą przypadłość, ile pieniędzy by nie dostawały kluby, to wydadzą wszystko i jeszcze będą marudzić, że dostały za mało.
A może najpierw trzeba robić wyniki aby pojawiły się pieniądze?
Nadal uważam, że nawet przy reputacji 118 do ESA trafią piłkarze kuszeni pieniędzmi, z pięknym CV, kompletnie nie podnoszący poziomu spotkań ligowych.
Ale Pochettino prowadzący Lecha czy Legię? Sorry... 124 to przesada i to gruba...

Edit
I nie narzekam, bo zanim zacznę grać w pełną wersję, staram się wprowadzać swoje zmiany, które tą grę urealnią (przynajmniej jeśli chodzi o ESA). System rozgrywkowy, reputacja, grywalne rezerwy itp...
Zastanawia mnie tylko wzrost reputacji względem poprzedniej wersji.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.08.2019 o godz. 15:05

Shrek Partyzant

0

14.08.2019 10:38    #104
@spauvick - pięknie powiedziane.

Zgadzam się, że polskie kluby wszystko przepieprzają, bez względu ile dostaną.

Gdy pisałem o reputacji ligi, miałem na myśli to, za co ona odpowiada w grze. I rozumiem jej zwiększanie, nawet gdy polskie kluby tak słabo grają w Pucharach. Po w prawdziwej piłce są coraz większe pieniądze, a więc i gra chcąc to odwzorować musi reputację zwiększać. Kwestią osobną jest to o ile ta reputacja ma rosnąć i na jakim poziomie ma się zatrzymać.

fabian212 Partyzant

0

23.08.2019 22:56    #105
Takie pytanie, będziecie może robić aktualizację do FM19 na nowy sezon czyli przede wszystkim system barażowy w 1 i 2 lidze?

moldovan Partyzant

0

24.08.2019 00:32    #106

"fabian212" napisał:

Takie pytanie, będziecie może robić aktualizację do FM19 na nowy sezon czyli przede wszystkim system barażowy w 1 i 2 lidze?

Przecież system barażowy jest dodany od sezonu 19/20. Poza tym to temat o bazie danych a nie żadnych autorskich update'ach.

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Najnowsze posty

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2019 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.