Komentarze do materiału

Cinek1013 Partyzant

Grupa: Użytkownik
Poziom ostrzeżeń: 0

0

30.07.2012, 09:36    #1
Świetny tekst, naprawdę wiele się dzięki niemu dowiedziałem :)
Tylko mam jedno pytanko, lepiej jest mieć do trenerów ogólnych którzy będą pracować zarówno z juniorami jak i z pierwszą drużyną.
Czy może lepiej do pierwszego składu przypisać trenerów oraz trenerów 1. zespołu, a do drużyny u-19 trenerów juniorów ?
Czy to ma jakieś znaczenie w treningu(atrybut "praca z juniorami";) ?

Pucek Stachanowiec

Grupa: Moderator

0

30.07.2012, 10:00    #2
Dzięki, to bardzo miły komentarz!

Możesz mieć tylko ogólnych, bo to oszczędność w zatrudnianiu. Oni pracują zarówno z pierwszy zespołem, jak i z juniorami na równym poziomie. Wszystko w treningu pokazują gwiazdki. Szukałem w polskich i angielskich źródłach, ale nie znalazłem dobrej odpowiedzi na co dokładnie, czarno na białym ma wpływ atrybut pracy z juniorami. Wiem, że w FM Coach Calculatorze (http://www.centrumfm.org/plik-501,FM_Coach_Calculator_FM_2011.html) w ogóle to nie ma przełożenia na trening. Mam wrażenie, że to atrybut odpowiedzialny za pracę z juniorami w drużynach młodzieżowych, ale bardziej pod względem prowadzenia zespołu przez trenera.
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

Pyskaty Partyzant

0

30.07.2012, 10:13    #3
Dobry tekst, po pierwsze dosadny i widać, że masz pewność siebie w tym co piszesz, co na pewno przekonuje. Niektóre z tych rzeczy wiedziałem, niektóre nie :). Co do wychowanków to sam ich wprowadzam bardzo często. Kiedy rozpoczynałem Palermo automatycznie do 1-szego składu wszedł Abel Hernandez (to akurat jasne) i Munoz, który w 2012 w zimowym okienku został wybrany 3-cim najlepszym obrońcą Serie A co cieszy :). Poza tym na ławce siedzą prawie sami młodzi (Branescu, Sanogo, Prestia, Acquah, Veratti, Bacinovic, Illcic, Labrin, oczywiście nie dla wszystkich jest miejsce na ławce nawet, ale staram się.) Shaqiri, którego sprowadziłem też gra w 1-szym składzie. A co do Prestii to wyceniłem go na 40 mln, tak by mieć spokój z ofertami, a co jakiś czas chodzą plotki, że City ma dać 21 mln - konkretnej oferty jeszcze nie było. Co do newgenów, to teraz sprowadziłem młodego dobrego zawodnika z potencjałem 4,5 gwiazdki i determinacją co ważne 19 :). Myślę, że o determinacji powinieneś też wspomnieć, bo o tym chyba nie wspomniałeś ;).

Pucek Stachanowiec

0

30.07.2012, 10:23    #4
Mam pewność, bo długo już w to gram. Wiele sam przetestowałem, ale też przeczytałem i nauczyłem się. Szkolenia chyba tak naprawdę dopiero w FM 2012.

Niemalże te wszystkie nazwiska, które wymieniłeś to jedne z największych gwiazd w moich karierach w klubach, z którymi się mierzę. Będziesz miał Real Madryt z tego Palermo, człowieku ; - )
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

Malako Partyzant

0

30.07.2012, 10:28    #5
Naprawdę dobry tekst, przyjemnie się czyta i tak jak pisze Pyskaty, bije z niego pewność siebie, a to ważne, bo jesteś przekonywujący. Można przy okazji porównać swoje strategie prowadzenia zespołu do strategi innych osób. Ja na przykład prowadzę raczej słabsze kluby, więc nie mam takiej głębi składu jak Ty w Borussi, więc raczej nigdy nie miałem tak szeroko rozbudowanej kadry. Natomiast pamiętam, że w FM-ie 2010 grając Senicą w lidze słowackiej nie miałem w ogóle drużyny rezerw, za to z kadry juniorów rzadko korzystałem, bo gdy sprowadzałem młodzików, to od razu z myślą o pierwszym zespole. Zresztą, to też jest trochę inaczej, bo na Słowacji to nawet przy pladze kontuzji, to jak na dwie pozycje wziąłem jakiś amatorów z U-19, to i tak reszta drużyny wykonywała dobrą robotę i ich słaba gra nie była tak kluczowa. W Niemczech już na takie słabości miejsca nie ma.

Rodzyn7 Partyzant

0

30.07.2012, 12:38    #6
Skoro jesteśmy już przy temacie juniorów, to mam do Ciebie Pucek i do całej Społeczności pewne pytanie.
Zauważyłem, że juniorzy w drużynach juniorskich mają trening juniorski. Ale gdy już się przeniesie ich do drużyny rezerw, trenują z seniorami, co oznacza, że mają większe obciążenia. Czy idzie za tym również szybszy wzrost atrybutów?

buczek93 Młody aktywista

0

30.07.2012, 13:59    #7
@Rodzyn - niekoniecznie. Juniorzy (powiedzmy, do 18 r.z.) szybko sie mecza, gdy trenuja nawet z rezerwami. Dochodzi do sytuacji ze mlodziez, zamiast sie rozwijac, jest wyczerpana i potrzebuje dlugiego odpoczynku. Choc sprobowac mozna, u siebie zaobserwowalem to, gdy rezerwy byly w niegrywalnej lidze.

Pucek Stachanowiec

0

30.07.2012, 16:52    #8

"Malako" napisał:

Naprawdę dobry tekst, przyjemnie się czyta i tak jak pisze Pyskaty, bije z niego pewność siebie, a to ważne, bo jesteś przekonywujący. Można przy okazji porównać swoje strategie prowadzenia zespołu do strategi innych osób. Ja na przykład prowadzę raczej słabsze kluby, więc nie mam takiej głębi składu jak Ty w Borussi, więc raczej nigdy nie miałem tak szeroko rozbudowanej kadry. Natomiast pamiętam, że w FM-ie 2010 grając Senicą w lidze słowackiej nie miałem w ogóle drużyny rezerw, za to z kadry juniorów rzadko korzystałem, bo gdy sprowadzałem młodzików, to od razu z myślą o pierwszym zespole. Zresztą, to też jest trochę inaczej, bo na Słowacji to nawet przy pladze kontuzji, to jak na dwie pozycje wziąłem jakiś amatorów z U-19, to i tak reszta drużyny wykonywała dobrą robotę i ich słaba gra nie była tak kluczowa. W Niemczech już na takie słabości miejsca nie ma.

Dzięki Spoko Staram się udzielać rad, co do których mam przekonanie. Może stąd ten ton :) Taaak! Pisałem, że inaczej prowadzi się kluby w innej sytuacji.

"Rodzyn7" napisał:

Skoro jesteśmy już przy temacie juniorów, to mam do Ciebie Pucek i do całej Społeczności pewne pytanie.
Zauważyłem, że juniorzy w drużynach juniorskich mają trening juniorski. Ale gdy już się przeniesie ich do drużyny rezerw, trenują z seniorami, co oznacza, że mają większe obciążenia. Czy idzie za tym również szybszy wzrost atrybutów?

Jeśli obserwujesz ich, to pewnie tak. Jak pisał buczek93 trzeba uważać na "zajechanie" i na przykład czasem dawać trzy dniowy lub nawet tygodniowy odpoczynek. Ja przesuwam utalentowanych piłkarzy z U-19 do rezerw w wieku 16-17 lat.

repus Młody aktywista

0

30.07.2012, 17:02    #9
A jak trenować juniora (19 + lat ) który prawie nie ma szans na występ w pierwszym zespole ? W zakładce trening piszę mu iż brakuję "Doświadczenia meczowego " a jak sam mówiłeś lepiej nie wypożyczać .
Cudze błędy mamy przed oczyma, własne za plecami.

Pucek Stachanowiec

0

30.07.2012, 17:06    #10
Jeśli masz go za kogoś ważnego, to dawaj mu szanse. Najpierw dołącz do rezerwowych na łatwiejsze mecze, daj kilka minut. Jeśli wykaże się, to będziesz miał z niego pociechę. Jeśli nie będzie grał, to się nie rozwinie. Stoi w miejscu.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.07.2012, 17:06

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Najnowsze posty

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2018 by FM Revolution