Komentarze do materiału

111esede Młody aktywista

Grupa: Użytkownik
Poziom ostrzeżeń: 0

0

27.12.2006, 23:02    #1
Piotr Sebastian: bardzo ciekawy tekst ale niestety zupelnie nie moge zgodzic sie z Toba co do wnioskow ktory wyciagneles jezeli chodzi o sytuacje z kryciem Kompaly w pierwszej polowie.
Dlaczego? Postaram sie to wyjasnic:

1)Przede wszystkim nie wiem czy zauwazyles ale kiedy zegar wskazywal prawie 16:00 minute Kompala (nr.31) i Weselski (nr.12 - drugi napastnik Piasta) najprawdopodobniej zgodnie z przed meczowymi poleceniami wymienili sie pozycjami. Kompal przeszedl bardziej na lewa stronem, Weselski natomiast na prawa. Od tego momentu Twoj obronca Sztylka (nr.19) zajmuje sie Weselskim wlasnie. Kompala w tym czasie jest kryty przez drugiego srodkowego obronce no i moze nie ma jakis wybornych sytuacji ale jest troche bardziej aktywny.
Skad wiem ze byly to najprawdopodniej przed meczowe ustawienia? bo juz w 22 minucie napastnicy Piasta znow zmieniaja sie pozycjami.
Jak widac skoro Kompala uwalnial sie przez taki manewr z indywidualnego krycia nie widze powodow czemu Piast nie mial by stosowac dalej takiej taktyki.
2)Druga sprawa to wydarzenie z 6 minuty. Kiedy to srodkowy pomocnik Piasta Szostak (nr.25) laduje na murawie po wejsciu Chrobota (Slask nr.2) i musi byc opatrzony. Chociaz nie odniosl kontuzji to jednak jego momentalnie spada z 90 kilku do 62 (jak widac jest to drastyczny spadek).
Zaraz po tym jak strzelasz bramke na 1:0 (30 minut) widac jak Twoi pilkarze cieszac sie wracaja na swoja polowe, natomiast Piast ustawia sie do rozpoczecia meczu i wtedy tez mozesz zobaczyc jak Kompala i Szostak zmieniaja sie pozycjami.
Wydaje mi sie to wlasnie strata bramki i spadek Szostaka spowodowal zmiany w ustawieniu Piasta. Wiadomo ze w srodku pola trzeba walczyc i biegac nonstop w ataku mozna jednak chwile odpoczac.
Nie wiem jakie atrybuty ma Szostak ale po screenie z profilu Kompaly wnioskuje ze mogl on spokojnie zajac miejsce w srodku pola.
3)Ku mojemu zdziwieniu Szostak jednak nie zostal zdjety w czasie przerwy, za to trener Piasta znow zmienil "role" zawodnikow na boisku. I tak Kompala wrocil do ataku ale tym razem zajal miejsce z lewej strony (co nie uszlo Twojej uwadze i Sztylka "powedrowal" za nim) natomiast Szostak poszedl na prawe skrzydlo i dopiero w 62 minucie zostal zdjety. Dlaczego tak sie stalo? Nie wiem mozliwe ze ten zawodnik mial duzy wplyw na druzyne, mozliwe ze dobrze bil stale fragmenty gry, moze rezerwowi Piasta byli naprawde marni ciezko mi nie majac dostepu do profilu wkazac czemu tak sie stalo, ale po obrazie gry widac ze skrzydlowi z Gliwic w tym meczu mieli zdecydowanie mniej roboty niz srodkowi pomocnicy.
4)Co do straconej bramki to nie winilbym tez tak Sztylki. Zaraz po wybiciu pilki glowa z pola karnego przez Ulatowskiego, do konca nie wiadomo co robi lewy obronca Wolczak (nr.2). Bo to ze Ulatowski jako napastnik wybiega do przodu jest jak najbardziej zrozumialem, jednak lewa strona byla calkowicie wolna i wlasnie dlatego Wolczak powinnien byc blizej srodka pola karnego. Zreszta Sourek (nr.3) tez nie zachowuje sie jakos najlepiej pozwalajac jednomu z Gliwiczan biegac sobie za plecami bedac w polu karnym.

pozdrawiam

[nudzilo mi sie :P ]

Piotr Sebastian Młody aktywista

0

28.12.2006, 16:42    #2
@ 111esede - dzięki za "soczystą" odpowiedź. Komentuję:

1. To prawda, że w trakcie meczu Kompała z Weselskim zmieniali się pozycjami, ale nie miało to wpływu na krycie przez Sztylkę ponieważ ustawiłem mu ścisłe krycie 1 na 1 nie napastnika, ale bezpośrednio właśnie Kompałę, więc podążał on za nim bez względu na jego zmiany pozycji. Dopiero po straconej bramce zmieniłem mu krycie z Kompały na "napastnika" i stąd późniejsza konieczność reagowania na zmiany stron przez rywali. Przyznaję jednak, że niezbyt precyzyjnie wyjaśniłem to w moim tekście i stąd pewnie nieporozumienie.
2. Masz absolutną rację co do reakcji silnika meczowego na kontuzję Szostaka. Ja to w trakcie meczu oczywiście zauważyłem, ale nie przewidziałem dobrze wynikających z tego zmian taktyki, więc nie umiałem tego wykorzystać. Dzięki za pomoc!
3. Podejrzewam, że chodzi tu o wyższość "ludzkiego" managera nad komputerowym. Każdy z nas natychmiast by zdjął Szostaka i dokonał zmian w ustawieniu, natomiast silnik meczowy jak się domyślam porównuje współczynniki dostępnych zawodników i wybiera tych najlepszych - stąd pewnie zostawił Szostaka na boisku, bo rzeczywiście rezerwowi byli znacznie gorsi. Z drugiej strony sam miałem już kilkakrotnie okazję widzieć jak zawodnik z kondycją na poziomie 40-50% jest strzelcem bądź asystentem osiągając dobre noty za mecz - więc ten kij też ma dwa końce.
4. Oczywiście, że Sztylka nie ponosi żadnej winy za utraconą bramkę! Po pierwsze, takie dostał polecenie ode mnie, więc gnał do Kompały zgodnie z zaleceniami. Po drugie, przeciwnicy nie wykorzystali powstałej w ten sposób luki, ale mogli... stąd ten przykład umieściłem. Po trzecie wreszcie, ten strzał nie musiał się skończyć golem, bo sytuacja nie była wystarczająco klarowna, nie mówiąc o "stuprocentowości". Stracona bramka nie jest więc wynikiem mojego błędu, a raczej okolicznością towarzyszącą, co nie wpływa na "pouczającość" tej sytuacji i stąd jej przytoczenie w artykule.

Serdeczne dzięki za Twoje cenne uwagi. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś CI się będzie tak nudziło. :-)

111esede Młody aktywista

0

29.12.2006, 01:12    #3
Piotr Sebastian:

ad1)No niestety dalej nie moge sie zgodzic co do tego krycia... proponuje Ci dokladnie obejrzec fragment od 15:30 minuty meczu [rzut wolny dla Slaska w okolicach pola karnego Piasta, gdzie widac ze Kompala jako jedyny zawodnik Piasta ustawiony w okolicach srodka boiska schodzi na swoja lewa strone] az do 22:20.
Kto kogo kryl najlepiej chyba zaobserwowac miedzy 19:20 a 20:55 minuta meczu gdzie w kilku akcjach swietnie widac ze Sztylki jednak za bardzo nie obchodzi Kompala i zajmuje go tylko Wesecki.

Wydaje mi sie jednak ze takie zachowanie to blad silnika meczowego. Sam kilka razy przekonalem sie ze kiedy wyznacza sie indywidualne krycie konkretnego zawodnika to w momencie kiedy np.: w druzynie przeciwnej pojawia sie na boisku nowy zawodnik i przez to ktos zostaje przesuniety np.: z ataku na skrzydlo etc to po sprawdzeniu indywidualnych ustawien Twoich zawodnikow wychodza jakies glupoty.

pozdrawiam :) i czekam na Twoja opinie co do wskazanego przeze mnie fragmentu meczu :)

zabinho Partyzant

0

03.01.2007, 22:27    #4
ok, ale ja ustawic obronce zeby kryl okreslonego zawodnika? ja mam fm07 w ktorym nie ma takiej opcji... jeszcze jedno pytanie do wszystkich czy odgrywajacy to to samo co snjaper?? jesli nie(tak mi seie wydaje) to czemu w opcjach taktyka zespolu nie ma gra na snajpera?? kots wie?

juno Partyzant

0

12.01.2007, 14:48    #5
czeba przyznać dość ciekawy tekst z zakonczeniem ale ja tam gralem werder brema bez zabawy i zdobyłem w pierwszym sezonie lige mistrzów xD

marekjozwik92 Partyzant

0

21.02.2007, 11:45    #6
stary po prostu daj formacje 4-1-2-1-2 z defensywnym pomocnikiem który odwali za ciebie całą robotę w defensywie. Przecież od czego Chelsea ma Makalele czy Essiena, a Milan Gattuso.
Wtedy za grających i rozgrywających akcje ofensywne będą środkowi pomocnicy. Pamiętaj aby dać im strzałki na bok na skrzydła aby wypełniali i tam lukę. śWIETNA TAKTYKA.

Piotrś Młody aktywista

0

09.04.2007, 14:21    #7
Fajny artykuł,ale troszke przesadzony nie kazdy grając moze miec odpowiednich zmieników gdy gra sie w Seria C albo w confederatach.Ja nigdy nie byłem az tak dokładny,teraz wezmet o pod uwage ale taka taktyka bo tak to trzeba nazwac jest odpowiednia do klubów gdzie jest duzo zawodników godnych gry.Juno wczessniej napisał ze grał werder i zdobył Lm bez zabawy-własnie to jak zdobyłes to zabawa a artykuł mówi juz bardzo profesjonalnie jak sie do meczu przygotowywac.Pozdrawiam

Piotrś Młody aktywista

0

09.04.2007, 14:28    #8
a teraz przyklad czemu sądze ze przesadzony,wybrałem lech poznan za całe 400 tysiecy poszukałem zawodników jakich mi brakowało(załaczyłem około 8 lig Rosja,Ukraina,czeszka,bługarska,niemiecka,austryjacka...)no i gra sie zaczeła ,troszke jestem podobny jesli chodzi o taktyke do Ciebie bo zawsze dostrajam sie do przeciwnika ale nie az tak jak ty.zrobiłem dwa save w połowie rundy(dopiero niedawno przeczytałem artykuł)i na jednym grałem tak jak ty opisujesz na drugim swoją matedą czyli ze to przeciwnik ma sie ustawiac podemnie jak zawsze gram swoje i odpowiedz przyszla mi sama pod koniec rundy,swoją metodą byłem 1 i kretkowski z reissem budzili postrach w całej polsce zas z twoją(która uwazam za ciekawą i bede nadal starał sie ją sprawdzic) byłem4-6

Ale artykuł naprawde mi sie podoba i licze ze bedzie takich wiecej:)

Piotrś Młody aktywista

0

09.04.2007, 14:31    #9
Moze sie to wytłumaczyłem,Jestem podobny bo ustawiam polecenia dla druzyny pod druzyne przeciwników ale nigdy nie zmieniam od tak całego składul.

KrzMiernik Partyzant

0

23.04.2007, 15:24    #10
Fajna Sprawa.Lubię takie analizy.Szkoda że nie zawsze jest czas.ale bez tego też jest nieżle.Widzewkiem wygrałem dublet w 1 sezonie choć miałem sie tylko utrzymać.ale tam są nieprzeciętni gracze.Sokalski,Grzelak,Kuklis,Wawrzyniak,Sadura i Rzeżniczak.Polecam Każdemu w Polskij Lidze.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Najnowsze posty

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2020 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.