Komentarze do materiału

Viique Młody aktywista

Grupa: Użytkownik
Poziom ostrzeżeń: 0

0

09.08.2020, 00:01    #1
Na wstępie chciałem napisać, że jestem zwykłym kibicem, oglądam mecze w telewizji i na żywo, ale nie mam żadnego doświadczenia jako scout.

Mam kilka pytań odnośnie pracy researchera w Football Managerze. Stwierdziłem że zadam je na forum publicznym, bo odpowiedzi mogą być ciekawe dla osób zainteresowanych ogłoszeniem. Przeczytałem podlinkowany w artykule wywiad z M. Gietzem, później poszperałem na forum SI, ale informacje te dają blade pojęcie na temat tego jak wygląda ta praca w praktyce. Bardzo proszę o odpowiedź aktywnych researcherów na poniższe pytania.

- Jakie narzędzia/systemy są polecane do oceny zawodników na potrzeby gry? W jaki sposób się do tego zabrać by szybko się nie zniechęcić/niepotrzebnie nie narobić?

- Jak korygowane są oceny atrybutów zawodników na przestrzeni kolejnych meczów gdy profile zawodników już wstępnie zostały przez nas ocenione, albo są dostępne z poprzedniej edycji gry (forma notowania i późniejsze nanoszenie zmian). Jeśli zawodnik ma np. agresje 5, a w oglądanym przez nas meczu wykonał kilka brutalnych zagrań. Jak taka informacja na podstawie jednego meczu i później kolejnych spotkań wpływa na dalszą ocenę tego atrybutu? Innymi słowy: co musi się stać żeby ocena skoczyła do 6, albo spadła do 4?

- Jaki jest zakres pracy pojedynczej osoby - co należy dostarczać by spełnić swoje obowiązki w ocenie pojedynczego klubu?

- Co sugerujecie (krok po kroku) wykonywać by w sposób harmonijny wykonać cały zakres prac? Oceniać wszystkich zawodników na podstawie każdego meczu jednocześnie i powoli wypełniać każdemu z nich atrybuty? Czy odwrotnie - obserwować w każdym meczu jednego, ew. dwóch zawodników i skupiać się tylko na nich? Ile informacji powinienem zebrać po obejrzeniu jednego spotkania? Raczej mało kogo interesuje zabawa w A. Nawałkę i oglądanie 5x jednego meczu.

- Co z z deadline’ami - do kiedy trzeba się wyrobić + czy jest od nas coś wymagane na przestrzeni całego roku?

- Jakie lektury, materiały tekstowe i wideo są polecane do rozwoju umiejętności oceny zawodników przez researcherów?

To były pytania ogólne, a teraz już bardziej szczegółowo:

Chciałbym zająć się na początku czymś małym, czego ocena nie wpłynie w drastyczny sposób na odbiór gry, ale mogłaby dać satysfakcję jakiejś garstce zapaleńców lubujących się w niższych ligach. Wybór padł na Wieczystą Kraków – dostępność meczów jest w moim przypadku bardzo dobra (mecze są też dostępne online), klub ma spory potencjał sportowy i medialny (S. Peszko, bogaty inwestor itd.), także wydaje mi się ze dodanie go do oficjalnej bazy mógłby zaowocować kilkoma ciekawymi karierami.

- Czy research takiego zespołu ma sens? W FMie są zespoły typu Gwarek, Escola, Wawel, które są dostępne w bazie, tylko czy ich research jest szczególnie pożądany?
www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

Ceyvol Premier Rewolucji

Grupa: Administrator

0

13.08.2020, 14:53    #2
Myślę, że powinieneś wysłać te pytania na wskazany adres mailowy.

Kluby jak Wieczysta wałkowaliśmy już po stokroć. Biorąc pod uwagę dotychczasową praktykę, kluby poniżej 4. ligi widnieją w bazie wyłącznie w formie "extinct", więc nawet jeśli dodano by Wieczystą, nie byłaby ona widoczna w grze poza ewentualnymi wpisami w historiach jej byłych piłkarzy (np. Smuczyńskiego z Broni Radom). Z kolei aktualni piłkarze Wieczystej również byliby uśpieni w bazie - takiego Peszki nie zobaczyłbyś w FM21, bo jego klub "formalnie" byłby nieistniejący. To jest półśrodek, ale bardziej realistyczny niż pozwolenie tym piłkarzom pójść w FM-ie do Eks/1L w pierwszym okienku. Przecież wiadomo, że ci zawodnicy w 99% przypadków nie poszli do Wieczystej by odbić się wyżej, tylko sobie tam siedzieć i spokojnie zarabiać.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 13.08.2020, 14:53

twitter.com/Ceyvol

Viique Młody aktywista

0

13.08.2020, 21:27    #3
Spokojnie Karol – wysłałem zgłoszenie wraz z zestawem pytań jeszcze przed napisaniem posta. Liczyłem na wywołanie jakiejś dyskusji wśród forumowych researcherów, ale chyba się nie udało. Pomysł z Wieczystą pojawił się, bo chciałem również spróbować stworzyć klub od podstaw a nie tylko bawić się w edycje już istniejącego - taka dodatkowa „robótka”. :)

Skoro podjąłeś temat, to chciałbym wykorzystać sytuację i pociągnąć kwestię „wymarłych” klubów. Czy możesz zdradzić na jakiej zasadzie działają one w naszej bazie? W Polsce kluby są przydzielone najniżej do 4 ligi. Rozumiem że w takim razie nieprzydzielone zespoły typu Stadion Śląski, Gwarek itd. nigdy nie wejdą do struktur ligowych (na domyślnej bazie). Ich rola to w takim razie wyłącznie generowanie zawodników i ew. granie meczów towarzyskich. Z kolei taka Watra Białka Tatrzańska - przypisana do 4 ligi nigdy nie spadnie niżej, a przy masie szczęścia, typu zagraniczny szejk, może się kiedyś doczłapać do Ekstraklasy, tak?

Spojrzałem na Słowację i tam to wygląda inaczej. Kluby są przydzielone do 1 i 2 ligi a cała reszta to „niższa liga”. Na jakiej zasadzie FM dobiera wtedy zespoły, które awansują na drugi szczebel? Losowanie wśród klubów z najwyższą reputacją? Mam klub patronacki w „niższej lidze” i zastanawiałem się czy jakbym wpompował w nich spore fundusze to czy z czasem wybudowaliby sobie jakieś obiekty, zatrudnili lepszych piłkarzy i dzięki wzrostowi reputacji FM w końcu przydzieliłby ich na grywalny poziom. Boję się tylko to zrobić, bo na mojej skórce mam opcję podglądania budżetów klubowych i ten mój patronacki od startu gry niezmiennie ma na koncie 0 €. Klub zatrudnia zawodników na kontraktach (135 €/msc), ale ich stan konta stoi w miejscu.
www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

Ceyvol Premier Rewolucji

+1

14.08.2020, 14:10    #4

"Viique" napisał:

Skoro podjąłeś temat, to chciałbym wykorzystać sytuację i pociągnąć kwestię „wymarłych” klubów. Czy możesz zdradzić na jakiej zasadzie działają one w naszej bazie? W Polsce kluby są przydzielone najniżej do 4 ligi. Rozumiem że w takim razie nieprzydzielone zespoły typu Stadion Śląski, Gwarek itd. nigdy nie wejdą do struktur ligowych (na domyślnej bazie). Ich rola to w takim razie wyłącznie generowanie zawodników i ew. granie meczów towarzyskich.

KS Stadion, Gwarek, Escola, TOP54 i inne grają w Lidze Juniorów.

"Viique" napisał:

Z kolei taka Watra Białka Tatrzańska - przypisana do 4 ligi nigdy nie spadnie niżej, a przy masie szczęścia, typu zagraniczny szejk, może się kiedyś doczłapać do Ekstraklasy, tak?

Tak. Gdzie miałaby spaść, skoro pod 4. ligą nic nie ma?

"Viique" napisał:

Spojrzałem na Słowację i tam to wygląda inaczej. Kluby są przydzielone do 1 i 2 ligi a cała reszta to „niższa liga”.

To jest dokładnie to samo. Nasza 4. liga to właśnie lower division - nie masz w niej żadnej struktury ani podziału na grupy, tylko jest jedna wielka pula drużyn do awansu wyżej. Zresztą z tego co widzę na szybki rzut oka w Slovak Lower Division też są kluby tylko z 3. ligi słowackiej. Ale pamiętaj też, że co kraj to obyczaj, np. oni na tym poziomie mają około 60 drużyn, a nie jak my pół tysiunca - rozwiązania mogą się czasami różnić w zależności od takich czynników.

"Viique" napisał:

Na jakiej zasadzie FM dobiera wtedy zespoły, które awansują na drugi szczebel? Losowanie wśród klubów z najwyższą reputacją?

W dużym uproszczeniu tak to działa.

"Viique" napisał:

Mam klub patronacki w „niższej lidze” i zastanawiałem się czy jakbym wpompował w nich spore fundusze to czy z czasem wybudowaliby sobie jakieś obiekty, zatrudnili lepszych piłkarzy i dzięki wzrostowi reputacji FM w końcu przydzieliłby ich na grywalny poziom. Boję się tylko to zrobić, bo na mojej skórce mam opcję podglądania budżetów klubowych i ten mój patronacki od startu gry niezmiennie ma na koncie 0 €. Klub zatrudnia zawodników na kontraktach (135 €/msc), ale ich stan konta stoi w miejscu.

Boisz się wydać nieswoje nieprawdziwe pieniądze w nieprawdziwym życiu? Lol2 Jak wszyscy tak będą podchodzić do grania to nikt niczego nie będzie wiedział.
twitter.com/Ceyvol

Ceyvol Premier Rewolucji

0

17.08.2020, 21:32    #5
Aktualizacja - poszukiwani również researcherzy do Śląska Wrocław i Bruk-Betu Termaliki.
twitter.com/Ceyvol

franziel Partyzant

0

31.08.2020, 08:58    #6
Czy FM 2021 będzie uwzględniał skrócenie rozgrywek i reformę ligi?

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Najnowsze posty

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2020 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.