Komentarze do materiału

Ceyvol Premier Rewolucji

Grupa: Administrator
Poziom ostrzeżeń: 0

+1

17.10.2017, 19:03    #1
1. Ligi okręgowe są w grze dzięki fanowskiemu dodatkowi. W oryginalnej bazie FM-a niewiele jest lig przesadnie amatorskich, z "okręgówkową" infrastrukturą. "Amatorskie zespoły wydają się zbyt profesjonalne", ponieważ profil gry nie jest przewidziany do symulacji tak ekstremalnego środowiska. Objawia się to też w reputacjach klubów, gdzie transfery między Klasą B a IV ligą są łatwe, bo po prostu tej skali reputacji na dole już brakuje, żeby różnica między klubami była wystarczająco duża.

Trzeba też pamiętać, że piłkarze w tych ligach to albo profile wygenerowane przez grę, albo szaraki. Oba typy cechują się dużą generycznością atrybutów.

2. Zarobki managera nie są bezsensem. To część realizmu sfery finansowej - pensja managera jest w prawdziwym świecie częścią wydatków klubowych, więc w grze musi być uwzględniona. Inaczej każdy klub prowadzony przez gracza miałby nieuczciwą przewagę, oszczędzając na nim co miesiąc te kilka-, kilkanaście tysięcy. Dla jednego niewiele, dla innego dużo.

Oczywiście możesz być Ojcem Teresem i pracować za friko, ale wyprowadzę cię z błędu - to nie są tylko cyferki w profilu. Wysokość pensji wpływa na twoją reputację, a będąc dokładniejszym - rangę klubów, jakie się po ciebie zgłaszają. Dopóki pracujesz za zero czy drobne z początku gry, to nawet prowadząc później już poważną drużynę, mogą zapraszać cię na rozmowę kwalifikacyjną kluby o sporo niższej reputacji - ponieważ będą uważały, że je na Ciebie stać. Innymi słowy, możesz zostać zaspamowany.
"To jest gad bardziej śliski niż niejeden wąż! Jak będzie w moim wieku to zostanie znanym politykiem."

maiku Partyzant

Grupa: Użytkownik

0

18.10.2017, 00:16    #2
1. Widzisz, mi nie chodzi o transfery. Raczej mam na myśli to że zaczynając w B klasie mogę sobie zatrudnić asystenta, trenera i dwóch scoutów a piłkarze zawsze są bez skazy. Trochę tego nie rozumiem i brakuje mi takich typowych problemów i ograniczeń klubów amatorskich.

2. Szczerze ci powiem że nie pomyślał bym że wynagrodzenie może wpływać na to jakie kluby oferują managerowi pracę. W sumie całkiem ciekawe rozwiązanie. Nigdy nie zwracałem uwagi na to jaką pensję oferują mi kluby ale chyba trzeba będzie zmienić podejście. :D

Ceyvol Premier Rewolucji

Grupa: Administrator

+1

18.10.2017, 19:29    #3

"maiku" napisał:

1. Widzisz, mi nie chodzi o transfery. Raczej mam na myśli to że zaczynając w B klasie mogę sobie zatrudnić asystenta, trenera i dwóch scoutów a piłkarze zawsze są bez skazy. Trochę tego nie rozumiem i brakuje mi takich typowych problemów i ograniczeń klubów amatorskich.

Nie czytasz ze zrozumieniem. Dla przykładu przedstawiłem szerszą gamę problemów, które wynikają z faktu, że FM nie jest profilowany pod symulację takich regionalizmów. To, że piłkarze są bez skazy, jest właśnie jednym z tych problemów. Co zresztą wyjaśniłem - wygenerowani zawodnicy na tych poziomach są generyczni. Gdyby istniała oficjalna super siatka researcherska niższych lig polskich, to jestem pewien, że piłkarze na tym poziomie mieliby głównie ustawiany niski profesjonalizm + wiele innych liczb portretujących takich hobby players. To miałoby już odzwierciedlenie w ich zaangażowaniu w trening, a co za tym idzie, w gorszej kondycji meczowej. Wynikiem byłoby większe i szybsze zmęczenie w drugich połowach meczów, czyli mielibyśmy typową padlinę w ostatnich 20 minutach, gdzie dominuje silniejszy fizycznie. Zupełnie jak w A-klasie, co? ;)

Sęk w tym, że nigdy nie dojdziemy do takiego poziomu szczegółowości. FM nie jest skrojony pod taką symulację, a PLU jako dodatek już teraz w wielu miejscach popycha edytor bazy danych do ekstremum ;)
"To jest gad bardziej śliski niż niejeden wąż! Jak będzie w moim wieku to zostanie znanym politykiem."

manau Partyzant

0

19.10.2017, 13:57    #4
1. Ruchomych finansowań lig przez związki państw im państwo wyżej w rankingu tym większa pula pieniędzy dla klubów oraz transmisje tv. ( opcję tę będzie można włączyć bądź wyłączyć)
2. II liga Polska
3, zwiększenie różnic reputacji np wprowadzenie po złotych gwiazdkach srebrnych by można było lepiej odwzorować ligi amatorskie.
4. Pomyślenie o twórcach dodatków niższych lig by ci mogli łatwiej urzeczywistnić zasady lig niższych bym mógł spokojnie obejrzeć jak spadają 3 drużyny z III ligi polskiej, a nie 6.
5. Trzy ligi japońskie.
6. Lepszy trening, bo ten jest dla mnie pogorszeniem tego co było w 2012 roku.
7 Szybsze działanie gry oparte na procesorach posiadającej większą liczbę rdzeni.

To tylko moje małe marzenia pozdrawiam

Foxyr Partyzant

0

20.10.2017, 09:04    #5
To ja się dorzucę ze słowami: ofensywne stałe fragmenty gry. Niby coś przy nich pogrzebali w 18, ale mam wrażenie, że to niewiele zmieni i nadal będę miał praktycznie zerowy wpływ na rozegranie rzutu wolnego przez mój zespół. Z rogami jest nieco lepiej, ale tylko nieco. Kojarzycie bramkę Arka Milika na 1:0 z Gruzją, chyba graliśmy na Narodowym, to były eliminacje do EURO2016. Sam gol to oczywiście element w pewnym sensie losowy, bo Arek uderzył wtedy niesamowicie i z pewnością sam Leo Messi mógłby w podobnej sytuacji zwyczajnie przestrzelić. Jednak sama sytuacja do oddania strzału wzięła się z tego, że piłkarze mieli dokładnie powiedziane przed meczem jak ten róg rozegrać. W FMie tego nie ma. Ok, mogę polecić rozegranie na krótko stałego fragmentu gry, ale tu już mój wpływ się kończy, a zaczyna improwizacja piłkarzy. Ja nie wiem, czy on to wznowi na krótko, po czym od razu pójdzie wrzuta, czy zaczną se we dwóch grać na czas w narożniku, czy co tam jeszcze wymyślą. A powinienem wiedzieć i powinienem mieć na to wpływ. Z wolnymi jest jeszcze gorzej. Poza tym nie rozumiem dlaczego jesteśmy ograniczeni do trzech schematów rozegrania stałego fragmentu gry. To już zależy oczywiście od trenera, ale są tacy, jak chociażby Probierz w Jagielloni, którzy na każdy wolny i rożny mają po kilka schematów. My mamy trzy, które w dodatku piłkarze lubią czasem olewać i grać po swojemu. To zwyczajnie uniemożliwia opieranie siły zespołu o stałe fragmenty gry.

kondi192 Minister Kultury

Grupa: Moderator

0

20.10.2017, 10:35    #6
@foxyr
Od dziwnych rzutów rożnych to ekspertem jest Marek Motyka :-)

A ja bym mimo wszystko chciał żeby w FM-ie pojawiła się grywalna II Liga od razu, bez kombinowania w edytorze czy pobieraniu dodatków.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 20.10.2017, 10:36

kibic_wierny Partyzant

0

20.10.2017, 13:12    #7
Kiedyś też w negocjacjach schodziłem ze swojej pensji ile się dało, ale do pewnego momentu. Może to przypadek, ale ja zauważyłem, że moje gwiazdy zaczęły mnie ignorować. Im mniej zarabiałem, tym oni bardziej olewali moje rozmowy motywacyjne, zgłaszali więcej zastrzeżeń.
Nawet jak dostali czerwoną kartke, za co na początku zawsze daje ostrzeżenie i zawodnicy to akceptują, to w przypadku moich niskich zarobków się niezgadzali.
Co do tego czego mi brakuje to przede wszystkim wpływu na budżet sztabu sztabu szkoleniowego. Mnie to bardzo uwiera szczególnie gdy klub się szybko rozwija i na transfery ma grube miliony, a kasy dla trenerów brak.

Foxyr Partyzant

0

20.10.2017, 16:52    #8
@Up o! W sumie prawie o tym zapomniałem, ale faktycznie nie raz miałem sytuację, że w kasie klubowej zalega gruby hajs z LM, na transfery mogę spokojnie wydać kilkanaście milionów, niektórzy piłkarze mają pensje po 100tyś/miesiąc ale żeby trenerowi dać 10tyś/miesiąc to już nie, bo zarząd se tak wymyślił :v

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Najnowsze posty

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2018 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.