Pomysł na zwiększenie ilości piłkarzy.

 fred Młody aktywista

Postów: 264
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2007
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0

0

13.06.2020, 16:47    #1
Witam wszystkich miłośników serii FM. Od dłuższego czasu zastanawia mnie jedna rzecz, dlaczego Polska Baza Danych nie zawiera piłkarzy z poprzednich edycji, tylko dlatego że grają na niższych poziomach rozgrywkowych? Nie potrafię sobie na to pytanie odpowiedzieć w satysfakcjonujący sposób.
No bo jak to jest że piłkarz jest w bazie gry, w roku 2018 i 2019, gra w klubie, albo jest dostępny z wolnego transferu, a w 2020 PUFFF... Nie ma go. Zniknął, zapadł się pod ziemię..? Oczywiście że nie, żyje, ma się dobrze i UWAGA! Gra w piłkę tyle że gdzieś indziej, np. W IV lidze, w okręgówce albo za granicą. To jak to w końcu jest, jak gra w polskim klubie np. z 2 lub 3 ligi jest ok a jak w innym miejscu to zostaje usunięty z BD? Czy owy piłkarz tak bardzo tam przeszkadza, przecież jeżeli w oryginalnej bazie nie ma jego aktualnego klubu można go zostawić na wolnym transferze. Czy to zły pomysł?
Twórcy dodatków z niższymi ligami mieli by wtedy możliwość do wrzucenia takiego zawodnika do klubu, bez potrzeby tworzenia jego profilu. Baza danych nie urosła by kolosalnie ale na pewno była by bogata w wybór, w końcu wyglądałoby to jak coś co ewoluuje a nie jest wtórną ch..nią (PRZEPRASZAM ZA TO).
Myślę że warto się nad tym tematem pochylić, w końcu lepsze chyba to niż wprowadzanie orientacji seksualnej, wyznania lub Bóg wie czego jeszcze co przyda się w grze jak umarłemu kadzidło.

 Viique Młody aktywista

Postów: 536
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0

0

13.06.2020 18:50    #2
Zauważam jeden problem: przez ten rok kiedy ów piłkarz odszedł z tego 1-2-ligowego klubu, powinno mu się zmniejszyć atrybuty, więc przeniesienie go 1:1 nie wchodzi w grę. Ktoś musi skorygować mu umiejętności, potencjał itp. W innym wypadku po 4 lidze będzie grać wiele zbyt dobrych na ten poziom piłkarzy, którzy (z racji niezmienionych atrybutów) będą wracać na 1-2 ligowy szczebel co będzie się miało nijak do rzeczywistości.
www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

 fred Młody aktywista

Postów: 264
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2007
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0

0

13.06.2020 19:51    #3
Więc lepiej jest wyrzucić takiego zawodnika z BD? Jeśli znajduje się już w grze to zmiana atrybutów jest czymś banalnym, nie trzeba bowiem zmieniać wieku, wzrostu czy pozycji. Ja tu widzę problem tylko w lenistwie SI, zamiast budować tą BD to obiecują nam 500 nowych animacji, serio?

 Viique Młody aktywista

Postów: 536
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.01.2013
Skąd: Kraków
Poziom ostrzeżeń: 0

0

13.06.2020 21:26    #4
Nie wiem jak inni, ale ja jednak wolę żeby zawodników było mniej, ale byli odwzorowani w sposób jak najbardziej odpowiadający rzeczywistości. Jeśli nie zależy Ci na realizmie dodaj sobie te dodatkowe ligi i zaznacz możliwość dodania wygenerowanych zawodników - będziesz miał ogromną bazę pełną graczy :)
www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

 fred Młody aktywista

Postów: 264
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2007
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0

0

14.06.2020 00:50    #5
Chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Tu nie chodzi o to żeby robić byle jak piłkarzy, tylko zastawić piłkarzy którzy grają w klubach nie znajdujących się w bazie gry. Przecież usuwanie też zajmuje programistom czas ;)
Zamiast usuwać poprawić ewentualnie atrybuty, tylko tyle. BD byłaby bogata w piłkarzy i gracze czuli by większą imersję. Newgeni to ostateczność, z braku laku dobre i to.
SI mogłoby się postarać trochę bardziej. W końcu nie płacimy(nie chcemy płacić) za półprodukt.

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3825
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0

0

14.06.2020 02:03    #6
To ty nie zrozumiałeś.

Jeśli piłkarz występuje w klubie, którego nie ma w bazie, albo nigdzie, to nie ma nikogo kto by tego zawodnika w ramach researchu jakkolwiek obserwował, więc nie można racjonalnie aktualizować jego atrybutów. Nikt nie będzie tego robił "na czuja". To wynika ze standardów tworzenia bazy i zdrowego rozsądku. Skoro zawodnik występuje w klubie, którego nie ma w bazie, to nie ma i zawodnika. Piłkarz klubu A jest piłkarzem klubu A, a nie wolnym transferem i tyle. To nie "lenistwo SI", tylko trzymanie się faktów.

Jeśli aktywowałbyś w bazie tych wszystkich uśpionych piłkarzy czwartoligowych i niższych, jako wolnych zawodników, to po chwili miałabyś nierealistyczną karuzelę transferową, bo ci zawodnicy - z profilami z czasów trzecioligowych i wyżej - raz za razem znajdowaliby zatrudnienie w istniejących klubach w bazie, kompletnie zmieniając kształt kadr. Ponownie, nie takie jest założenie gry - FM ma jak najlepiej odwzorowywać rzeczywistość, a nie upychać nazwiska.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 14.06.2020 o godz. 22:01

twitter.com/Ceyvol

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3825
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0

0

14.06.2020 02:05    #7
Na koniec masz kilka wypowiedzi poprzedniego szefa researchu z 2017 roku:

Cytat:

W polskiej bazie jest obecnie ok. 6300 osób, w tym 4600 piłkarzy. Z tego 3400 aktywnych, czyli 1200 piłkarzy mamy „uśpionych”. To są zawodnicy albo czwartoligowi, albo którzy pokończyli już kariery i może wrócą w przyszłości jako trenerzy.

I z tych 3400 piłkarzy teraz tylko 300 jest na wolnym transferze – z czego przygniatająca większość to zawodnicy, którzy stracili kluby w tym okienku. Nie mamy więc piłkarzy tzw. „fałszywych”, którzy nie grają już w piłkę od dwóch lat, a są w bazie. Tylko takich, którzy mogą zaraz gdzieś wrócić i pewnie wrócą.

[...] Nie będzie np. Misiaka, który ogłosił zakończenie kariery. Ale nie wszyscy to robią, przez co mamy czasami zgryz. Piotr Kuklis w zeszłym roku miał 30 lat, odszedł z Sokoła Aleksandrów i nie wiadomo było – podpisze, nie podpisze? Czekamy. Jeżeli zawodnik był gdziekolwiek na testach, to traktujemy, że nadal jest aktywny, tylko trzeba go odpowiednio aktualizować poziomem, bo przez te pół roku czy więcej bez piłki na pewno się u niego pozmieniało. W szerszej perspektywie takie drobne zmiany mocniej wpływają na realizm niż czyjeś CA/PA.


Cytat:

Przedstawię nasz punkt startowy, czyli obecny poziom odwzorowania polskich lig w Football Managerze. Ekstraklasa i I liga są opracowane i grywalne. II liga także jest w pełni opracowana i możliwa do aktywowania w edytorze – przygotowane są pełne kadry wszystkich zespołów, a research II ligi praktycznie nie różni się od tego w I lidze.

II liga stanowi – w domyślnym trybie gry – bezpośrednie zaplecze dla ostatniej grywalnej ligi. Daje nam zawodników (możemy przeprowadzać z niej transfery, bo są tam pełne kadry), daje nam zespoły do awansu (drużyny, które awansują, nie są pełne szaraków, nie mają po 5-6 zawodników w kadrze). Mamy stabilny poziom niżej, który równoważy rozgrywkę.

Kilka lat temu Sports Interactive wprowadziło możliwość łatwego aktywowania niższych lig w edytorze. W związku z tym, na wypadek aktywacji II ligi, w bazie musi istnieć też III liga, w której również drużyny są w bazie. Ale tutaj już wymagania musimy trochę poluzować. W III lidze mamy teraz 72 zespoły, ale w momencie, gdy ta funkcjonalność była wprowadzana, to było 8 grup – 144 zespoły, z czego spora część to były kluby półamatorskie albo amatorskie, z bardzo małą bazą kibicowską. Są oczywiście wyjątki – drużyny z Łodzi, solidne marki, które gdzieś tam w trzeciej lidze się pojawiają, ale mamy też np. Spartakusa Daleszyce, MKS Trzebinię-Siersza – zespoły, które mają po 200 osób na trybunach, w związku z czym znalezienie wśród nich researchera, który będzie te mecze oglądać, robi się bardzo problematyczne. Poza tym zawodnicy często są tam angażowani i grają na zasadach, które nie do końca później są w grze do odtworzenia. Sporo rzeczy w takich klubach jest już organizowane mocno na gębę.

My ten poziom mamy opracowany. Wszystkie kluby trzecioligowe są w bazie, ale nie mają pełnych kadr. Są złożone z zawodników, którzy kiedyś grali gdzieś wyżej i w bazie już się znajdują. Tacy nadal są w podstawowy sposób opracowani i aktualizowani na podstawie tego, jak sobie w tej III lidze radzą, ale tutaj nie musimy już wchodzić w bardzo dokładny poziom odwzorowania. Jeszcze dodatkowo – rzecz, która niedawno się pojawiła – te zespoły IV ligi, które z jakiegoś powodu zaangażowały więcej zawodników, którzy pojawiali się już na poważnym poziomie ligowym, też są w FM-ie. Nie jest już tak jak wcześniej, gdy zespołów z piątego poziomu rozgrywkowego nie było w ogóle, szczególnie od czasu, gdy zaczęły pojawiać się tam kluby po upadkach spółek akcyjnych, które mają dużo zawodników. Ale to też wcale nie muszą być wielkie marki, np. Victoria Sulejówek w zeszłym roku, która pościągała sobie ok. 10 zawodników z przeszłością w wyższych ligach. Te zespoły też są dodawane.

Skutek jest taki, że jeśli przesuniemy to wszystko o jeden poziom w dół, to mamy następującą sytuację: otrzymujemy aktywną drugą ligę od początku gry, ale trzecia liga musi stać się gotowa do aktywacji kilkoma kliknięciami – ta zasada musi zostać zachowana. Trzeba więc mieć opracowane dodatkowe 72 kadry, czyli około 1500 zawodników, a licząc ze sztabami dojdziemy do 1700 ludzi, których profile muszą być w grze obecne i aktualizowane. Ci dodani zawodnicy (najważniejsi z III ligi już są) nie bardzo wpłyną na poziom rozgrywki w Ekstraklasie czy I lidze, bo jeżeli ktoś jest rezerwowym w trzeciej lidze, to raczej się nie przebija do Ekstraklasy w trybie momentalnym. A tych najzdolniejszych juniorów, którzy występują gdzieś w kadrach wojewódzkich, w reprezentacjach młodzieżowych, i tak mamy. IV liga też musiałaby wtedy zostać mocniej pokryta researchem.

Dlatego to rozwiązanie, które mamy teraz – grywalne dwa poziomy, trzeci do aktywowania i czwarty z częściowym researchem – jest moim zdaniem optymalne dla skali kraju i poziomu piłki w Polsce.
twitter.com/Ceyvol

 fred Młody aktywista

Postów: 264
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2007
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0

0

14.06.2020 13:17    #8
Ceyvol powiem ci tak, jeśli uważasz że ten research jest niemożliwy to znaczy że poddałeś się propagandzie SI i ślepo wierzysz w wszystko co powie ci Miles Jacobson.
Ile oni robią tą grę, od którego roku, serio piszesz że chcą odwzorować grę? ty w FM 2020 wgl grałeś widziałeś co tam się czasami odjaniepawla? Oczywiście MJ odpowie że w piłce tak się zdarza.
Kiedyś myślałem że cmrev ma służyć budowaniu a widzę stagnację jak nie regres, co SI wypuści to reklama idzie że jakie to fajne i ładne. Jak tu budować społeczność jak te forum zmieniło się w kącik dla tych co chcą się pochwalić karierami(nie neguję tego - dla jasności). Trochę ludzi odeszło od was i szczerze to nie sądzę że będzie się to zmieniało na lepsze, jeżeli będziecie stali w rozkroku.
Jako gracze możemy mieć wpływ na grę, wywierać presję na twórcach i oczekiwać czegoś lepszego niż rok wcześniej.
Ceyvol może pamiętasz jak kiedyś pisałem że mógłbym zrobić research w lidze IV dla kilku zespołów, napisałeś że nie ma sensu bo te zespoły będą robić pogrom w tej lidze... Hmm... To jak dajmy na to, rezerwy klubu który gra np.w Ekstraklasie robią tam pogrom to jest cacy tak? Poza tym gra mogłaby generować atrybuty losowo od 1-40 np.
Jak tu cokolwiek ruszyć z miejsca jak ci koła odkręcają :P

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3825
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0

0

14.06.2020 15:56    #9

"fred" napisał:

Ceyvol powiem ci tak, jeśli uważasz że ten research jest niemożliwy to znaczy że poddałeś się propagandzie SI i ślepo wierzysz w wszystko co powie ci Miles Jacobson.

W przeciwieństwie do ciebie mam kontakt z osobami odpowiedzialnymi za bazę i od dawna śledzę realia jej powstawania. Zdejmij foliową czapkę Picard
twitter.com/Ceyvol

 fred Młody aktywista

Postów: 264
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 25.10.2007
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0

0

14.06.2020 17:08    #10

"Ceyvol" napisał:

"fred" napisał:

Ceyvol powiem ci tak, jeśli uważasz że ten research jest niemożliwy to znaczy że poddałeś się propagandzie SI i ślepo wierzysz w wszystko co powie ci Miles Jacobson.

W przeciwieństwie do ciebie mam kontakt z osobami odpowiedzialnymi za bazę i od dawna śledzę realia jej powstawania. Zdejmij foliową czapkę Picard


Skoro masz kontakt to warto może z niego skorzystać, podsunąć jakieś pomysły, ja już nawet nie mówię o tym moim ale coś co poprawi i umili rozgrywkę.
Jest jakaś dziwna tendencja do tego że ludzie którzy są bliżej SI mają jakieś panaceum na mądrość, jak to było: moja jest racja i to święta racja Profesor
Odnośnie tego ostatniego, to może warto samemu zmienić nakrycie głowy, choć ważniejsze co się w tej głowie ma. Te forum chyba miało służyć rozwiązywaniu różnych kwestii ale może się coś zmieniło.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Najnowsze posty

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2021 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.