Płace w FM

adrianc1910 Partyzant

Grupa: Użytkownik
Poziom ostrzeżeń: 0

0

29.03.2020, 23:23    #1
Jest jedna rzecz, której zupełnie nie jestem w stanie pojąć... wziąłem się za przedłużanie kontraktów wraz z nowym rokiem i tak - dlaczego wszyscy moi zawodnicy w Finansach w zakładce Płace mają tam wyższe wynagrodzenia wypisane niż to jest w rzeczywistości w kontrakcie? I czemu przy przedłużeniu o rok te wartości jeszcze wzrosły i to znacząco? Wysokości pensji w większości przypadków nawet nie zwiększałem, a czasem nawet udało się zmniejszyć... Przykłady (przed renegocjacją kontraktów):

i po renegocjacji:

O co tu chodzi?

Viique Młody aktywista

0

30.03.2020 00:28    #2
Nie znałem odpowiedzi na to pytanie. Ale poszukałem, policzyłem, pogmerałem... i już wiem.

Płaca =/= wynagrodzenia
Do wartości wynagrodzenia FM dolicza również premie kontraktowe:
- Premię za występ
- Premię za strzelenie gola/czyste konto
- Premię za niewykorzystanego rezerwowego

Wartość premii jaką FM dolicza do płacy by wyliczyć wynagrodzenie nie jest stała - zależy od statusu piłkarza. „Gwiazda" będzie miała adekwatnie wyższy mnożnik przy doliczaniu premii za występ niż "ogromny talent", ponieważ teoretycznie powinna grać sporo więcej. Czy faktycznie tak będzie, to już zupełnie inna sprawa (zależna od dyspozycji boiskowej zawodnika i naszych decyzji taktycznych). Na pewno warto wziąć to pod uwagę przy negocjacji kolejnych kontraktów. By zobaczyć jak ten mechanizm działa w praktyce warto przyjrzeć się jak zmienia się wartość wynagrodzenia w lewym dolnym rogu ekranu.

Status: ogromny talent, płaca: 700€, brak premii - wynagrodzenie: 700€

Status: ogromny talent, płaca: 700€, max premie - wynagrodzenie: 2.100€

Status: gwiazda, płaca: 700€, max premie - wynagrodzenie: 2.400€
www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

adrianc1910 Partyzant

0

30.03.2020 01:16    #3
Okej, to akurat jestem w stanie zrozumieć, ale: dlaczego pierwotny kontrakt takiego pierwszego z brzegu Wolosa, z płacą 6500 i takimi premiami jakie ma wpisane jest wyliczony na 6750 wartości wynagrodzenia, a potem samemu oferując taki sam kontrakt jaki zawodnik ma na starcie, z takimi samymi premiami i statusem w zespole to udział w budżecie płac tam w negocjacjach już mi pokazuje 8500? Czym się różni ten kontrakt pierwotny od oferowanego przeze mnie że jest taka różnica? Screen przedstawia opcję "użyj obecnego kontraktu". Czyżby pierwotnie nie wszystkie te premie były doliczone w koszty? Dopiero usuwając premię za występ uzyskuję tę 'starą' wartość 6750 udziału w budżecie płac, ale przecież on tę premię pierwotnie ma...

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 30.03.2020 o godz. 01:17

Viique Młody aktywista

0

30.03.2020 17:20    #4
Z puli zawodników, których sprawdziłem stwierdzam, że FM do pierwotnej płacy zawodnika dodaje +50% premii za występ, niezależnie od statusu zawodnika w zespole. Dlaczego? Nie mam pojęcia! Mr. Green
www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

adrianc1910 Partyzant

0

31.03.2020 13:23    #5
Dzięki za rozwikłanie sprawy :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Najnowsze posty

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2020 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.