FM20 czy jest już grywalny?

myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Grupa: Użytkownik
Poziom ostrzeżeń: 0

0

02.01.2020 18:53    #31
Jaki monopol, kupujecie grę której nie da się przedstawić 1:1 ze świata realnego i oczekujecie, że się coś zmieni.

KAżdy błąd który jest w grze, zeby zniknął musiałby być przedstawiony testerom, koderom, adminom na SI, a oni musieliby też to przejrzeć i zrozumieć z czym jest błąd. Wątpię czy to jest łatwe do zaprogramowanie. Na przykład w FIFIE strasznie mnie wku*a jak się porusza linia obronna, jak piłka czasami odbija się od piłkarza jak od Rasiaka, ale nie płaczę nad tym, jak czasem podanie wychodzi nie w tym kierunku w którym naciskam, to jest tylko świat przedstawiony.

Zadajcie SIkom pytanie ile kasy musieliby zarobić za FM2021, żeby napisać silnik meczowy od podstawy xd

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 02.01.2020 o godz. 18:54

Shrek Partyzant

0

02.01.2020 20:26    #32
@Makaronczterojajeczny.

Już kiedyś pisałem do Ciebie w sprawie atraktorów. Żeby można coś nazwać typowym generatorem wyników losowych, musiałbyś mieć pewność, że warunki wyjściowe dla wszystkich symulowanych spotkań są zawsze takie same. A mnogość opcji w FM (morale, rozmowa motywacyjna, ustawienia taktyczne, indywidualne, taktyka przeciwnika, kondycja, zdarzenia losowe podczas meczu), sprawia że jest to prawie niemożliwe. We wcześniejszych wersjach CM (3 i 4), można było grać na zasadzie S&L - gdy zmieniało się najsłabszego gracza, co sprawiało, że i wyniki były różne. Ale teraz to nie przechodzi.

Potrafię dwukrotnie wygrać z zespołem, który jedyne porażki notuje z moim zespołem, a tracę 6 punktów ze spadkowiczami - ot, bo to co na jednych jest dobre, na drugi już nie. A jeżeli uważasz, że jedną taktyką oblecisz cały sezon i płaczesz, bo wygrywasz z liderem 5:0 i przegrywasz z ostatnim w lidze 0:1 to wybacz, ale jesteś po prostu głupi. TAK. Dobra gra się uczy i nie powoduje, że ma tylko i wyłącznie jedno rozwiązanie. W RPG są to różne sposoby zakończenia gry, a w FM różne taktyki i ustawienia na różnych przeciwników.

A czy gra jest grywalna? Patrzę na FM20 przez pryzmat dema, a muszę przyznać, że FM kupuje co 2 lata. I na razie jestem zadowolony, że cisnę demo, a nie pełną wersję. Rozumiem, że nie wszystko musi wychodzić, że dwukrotnie moi egzekutorzy karnych nie strzelili bramki ( u rywali 50% skuteczności), że piłkarze podają pod nogi rywali, albo obrońcy z obu stron robią fatalne kiksy. Ale nie potrafię zrozumieć gry obronnej moich zawodników. To że jeden z piłkarzy biegnie sobie przez całą połówkę, a rywale zamiast mu przeszkadzać biegną obok niego. I jeszcze gdyby taka sytuacja była po mojej stronie to powiedziałby okej, coś zmaściłem w ustawieniach obronnych, ale to samo dzieje się u przeciwników.

To, że sytuacje sam na sam są wykorzystywane, tylko jak gracz nabiega ze skrzydła, zaś każdy atak ze środka boiska kończy się paradą bramkarza - tego też nie rozumiem. Strzały zza pola karnego także wydają się nieludzko silne. I jeśli ktoś potrafi to robić, to normalna sprawa, bo nie ważne czy ma obrońcę przed sobą czy nie, zawsze jest groźny. Ale nie da rady ustawić linii obrony (albo ja nie potrafię, a i AI także nie potrafi), w taki sposób, by doskakiwać do zawodnika na 25 - 30 metrze, by mu to chociaż troszkę utrudnić. Tym sposobem mamy sytuację, w której zawodnik z odległości 16 - 25 metrów ma swojego obrońcę, ale już 25 - 30 to tylko bierne czekanie. I strzały z tej odległości padają ( tu na szczęście nie ma 100% skuteczności), ale jest to strasznie irytujące.

Kolejna sytuacja - jak to jest, że gracz z atrybutami na poziomie 9, radzi sobie dużo lepiej niż zawodnik z atrybutami 12 - 13. i nie mówię tutaj o samych ocenach, co o statystykach meczowych - więcej odbiorów, więcej podań do przodu, więcej wygranych dryblingów. Czyżby w 20, stopień nauczenia gry n danej pozycji miał w końcu jakiś realny wpływ na rozgrywkę?

Nie wiem, może demo zostało na poziomie bety, ewentualnie łatki 1.0, ale nie zachęca mnie do kupienia pełnej wersji.

Panowie - narzekajcie, macie do tego prawo, ale dawajcie argumenty, które występują u Was jak i u AI. A jeśli płaczecie, bo przy 36 strzałach nie strzelacie bramki, to trzeba si zastanowić dlaczego tak się dzieje - ile z nich jest oddanych z daleka, ile z nich miała realnie szanse zaskoczyć bramkarza? A jeśli uważacie, ze to błąd, bo takie mecze się nie zdarzają to polecam mecz Polska - Niemcy w 2014 roku, wygrany przez Polskę 2:0. O ile więcej Niemcy mieli strzałów niż nasi?

bazaFMtojaja Partyzant

0

02.01.2020 21:53    #33
fm to coraz bardziej komercyjny kał. reaserch i silnik meczowy to dno. wiele graczy z czołowych lig nie jest edytowanych przez kilka edycji. kpiny...

0

02.01.2020 22:06    #34
kolejny xd

JanuszFutbolu Partyzant

0

02.01.2020 23:04    #35
Wypad stąd narzekacze.

Shrek Partyzant

0

03.01.2020 04:31    #36

"bazaFMtojaja" napisał:

fm to coraz bardziej komercyjny kał. reaserch i silnik meczowy to dno. wiele graczy z czołowych lig nie jest edytowanych przez kilka edycji. kpiny...

Wiesz, że odpowiedni research to narzędzie, które kosztuje profesjonalne kluby sporo kasy + potrzeba ludzi, którzy będą ślęczeli nad dostarczonymi danymi, a następnie przeniosą je do bazy danych. To kosztuje, a ciężko mi sobie wyobrazić, bym co dwa lata za FM płacił 300 zł i więcej. Robią to społecznie ludzie, tylko że takie czasy nastały, że coraz ciężej znaleźć osoby, które zrobią coś za darmo dla kogoś innego.

Ale akurat na słaby research jest bardzo łatwy sposób by to zniwelować. Używaj wygenerowanych piłkarzy i problem sam się rozwiąże, bo będziesz miał całkowicie losowych graczy.

0

03.01.2020 20:45    #37

"Shrek" napisał:

"bazaFMtojaja" napisał:

Wiesz, że odpowiedni research to narzędzie, które kosztuje profesjonalne kluby sporo kasy + potrzeba ludzi, którzy będą ślęczeli nad dostarczonymi danymi, a następnie przeniosą je do bazy danych. To kosztuje, a ciężko mi sobie wyobrazić, bym co dwa lata za FM płacił 300 zł i więcej. Robią to społecznie ludzie, tylko że takie czasy nastały, że coraz ciężej znaleźć osoby, które zrobią coś za darmo dla kogoś innego.

Ale akurat na słaby research jest bardzo łatwy sposób by to zniwelować. Używaj wygenerowanych piłkarzy i problem sam się rozwiąże, bo będziesz miał całkowicie losowych graczy.

Co ty za głupoty opowiadasz, mamy tu na forum takich kozaków, że mogliby spokojnie sami zrobić grę o zarządzaniu klubem piłkarskim. Programista, bazodanowiec, animator, grafik

Slavm Partyzant

0

11.01.2020 12:42    #38
Witam.
Grywalny czy niegrywalny?Zależy jak podchodzisz do tej gry.Jedni pędzą sezon za sezonem i się cieszą,a drudzy grają pomału i chcą gry jak najbardziej realnej.Z rozegranych 155h muszę stwierdzić że nadal FM nie jest grywalny.
Lubię wczuć się w mecz,ale teraz już mi brzydnie oglądanie co mecz tych samych błędów.Silnik meczowy czeka na poprawę.Skuteczność napastników,dośrodkowania,podania,MEGA bramkarze..wszystko do poprawy.
Co z tego że wygrywam,jak są to wyniki po 1-0.Piątek na 18 meczy ma 5 bramek.Gnoję go co mecz i nic się nie zmienia.Gra środkiem to totalny bezsens.Na oficjalnym forum też o tym piszą,a SI chce tylko dowodów w postaci plików i opisu w czym jest problem.Pozostaje czekać na łatkę,albo raczej na łaskę SI,że coś z tym zrobią.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 11.01.2020 o godz. 12:43

JanuszFutbolu Partyzant

0

11.01.2020 13:35    #39

"Slavm" napisał:

Witam.
Grywalny czy niegrywalny?Zależy jak podchodzisz do tej gry.Jedni pędzą sezon za sezonem i się cieszą,a drudzy grają pomału i chcą gry jak najbardziej realnej.Z rozegranych 155h muszę stwierdzić że nadal FM nie jest grywalny.
Lubię wczuć się w mecz,ale teraz już mi brzydnie oglądanie co mecz tych samych błędów.Silnik meczowy czeka na poprawę.Skuteczność napastników,dośrodkowania,podania,MEGA bramkarze..wszystko do poprawy.
Co z tego że wygrywam,jak są to wyniki po 1-0.Piątek na 18 meczy ma 5 bramek.Gnoję go co mecz i nic się nie zmienia.Gra środkiem to totalny bezsens.Na oficjalnym forum też o tym piszą,a SI chce tylko dowodów w postaci plików i opisu w czym jest problem.Pozostaje czekać na łatkę,albo raczej na łaskę SI,że coś z tym zrobią.

Piątek ma 5 bramek u Ciebie? Co tak dużo? Chyba że wszystkie z karnych Lol2

0

14.01.2020 04:05    #40
to wysyłaj im pliki, może to naprawią

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Najnowsze posty

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2020 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.