Fatalny początek drugiego sezonu.

Crasher001 Partyzant

Grupa: Użytkownik
Poziom ostrzeżeń: 0

0

24.07.2020, 14:52    #1
Witam. Mam pewien problem, z którym borykam się niemal w każdej karierze. Zazwyczaj zdarza się to w niższych ligach czy po prostu przy słabszych drużynach. Natomiast dla przykładu teraz gram Wolverhampton i sytuacja znowu się powtarza. Spędzam naprawdę dużo czasu podczas okienka transferowego żeby zrobić wszystko w przemyślany sposób. Pierwszy sezon 3 miejsce w lidze, wygrany EFL Cup, półfinał F.A. Cup i ćwierćfinał LE. W drugim sezonie wzmocniony sztab szkoleniowy, trzy duże transfery w miejsce gdzie miałem największe braki. Są to Ruben Dias, Emiliano Buendia oraz Alex Telles. Czyli można powiedzieć, że wzmocniłem się konkretnie. Co za tym idzie nie rozbiłem zespołu, nie sprzedałem najważniejszych graczy, w zasadzie odeszło tylko dwóch słabych zawodników niepasujących mi do wizji. Skład jest dobrze zgrany, zadowolony i oczywiście powtarza się schemat z każdej kariery. Pierwsze cztery mecze: wygrana 1:0 z Evertomem po SFG i trzy porażki (Liverpool, Burnley, Aston Villa). Dla mnie nie jest to normalna sytuacja a powtarza się dosłownie w każdej karierze. Mam 3, w zasadzie 4 taktyki. Dwa ustawienia po dwa warianty. Oczywiście nie żągluję tym ciągle. Gram zawsze to co według mnie nada się w najbliższym meczu najlepiej. Poptzedni sezon bez dwóch porażek z rzędu w lidze, tylko jeden taki przypadek, który przypadł na Ćwierćfinał LE oraz półfinał F.A. Cup obok siebie. Grzebanie w taktyce przerabiałem w innych karierach w tej edycji, kiedyś grając SPAL zacząłem przechodzić z gry bardzo defensywnej, która była szokująco skuteczna na grę bardziej ofensywną z sezonu na sezon. I tam też się posypało. Tak jak pisałem, jestem dosyć elastyczny, raz gram mocnym pressingiem, raz wychodzę z utrzymaną formacją w fazie bez piłki. Zawsze reaguję na wydarzenia na boisku. Nie wiem naprawdę, dorzucę teraz kilka słabych wyników i pewnie stracę ochotę na tą karierę.

Macie podobne sytuacje?

jonathan11 Partyzant

0

25.07.2020 19:22    #2
Ja tu już wcześniej pisałem na forum w kilku innych wątkach, że też wpadałem w taką serię meczów bez wygranej. Ty piszesz, że masz problem na początku drugiego sezonu, ja w Fenerbahce miałem tak w trakcie dwóch sezonów.

Z kolei Pogonią Szczecin moje ostatnie dwa sezony to poważny kryzys dopiero w grupie mistrzowskiej, czyli w meczach dycydujących o tytule. Podczas jednego z tych sezonów w 7 ostatnich meczach ugrałem raptem 7 pkt. Następny sezon i 7 decydujących spotkań w grupie mistrzowskiej to zaledwie 6 pkt. Marzenia o tytule pryskały jak bańka mydlana :(

Jak sobie poradzić z takim kryzysem nie wiem. Może ktoś inny podzieli się tutaj swoimi przemyśleniami?

Ja też próbowałem różnych manewrów w taktyce, odbywałem spotkania z zespołem, motywowałem, ale nie pomagało. Jak dla mnie to po prostu komputer tak ustala algorytmy, że nie wygrywasz tych kilku spotkań po rząd. Wgrywa się jakby taka czarna seria i nic na to się nie poradzi. Dlatego dziwię się jak ludzie tutaj piszą, że FM20 jest łatwy. Widocznie im wszystko ładnie, że tak powiem, żre, algorytmy im sprzyjają i co mecz fajnie punktują, co daje im sukcesy w lidze czy pucharach.

Crasher001 Partyzant

0

25.07.2020 20:39    #3
Wydaję się, że wszystko wraca na właściwe tory. A było serio źle, zaledwie 5 goli w pierwszych 8 kolejkach ligowych. Nie wiem wciąż co jest tego winą. Zważając na to, że okres przygotowawczy przepracowuję dosyć dobrze, gram kilka sparingów - zazwyczaj około 6. W sumie to zależy kiedy rozgrywki ruszają, czasem wrzucam więcej jeśli mam miejsce w terminarzu.

Też mnie to zawsze dziwi kiedy widzę dyskusje, że FM staje się coraz łatwiejszy z każdą kolejną edycją. Po części może jest w tym trochę racji. Często mam kariery, w których przemyślany pomysł na taktykę, wykorzystanie składu w jak najlepszy sposób i ogólną wizję gry czy prowadzenia klubu owocuje wręcz świetnymi wynikami w pierwszym sezonie. Ale miewam często słabe wejścia w kolejny sezon. Zawsze mnie zastanawia jak oglądam innych ludzi grających. Odnoszę wrażenie, że mają kryzysy, ale nie tak dobitne jak np. w moim przypadku. Dodatkowo śmieszy mnie zawsze fakt kiedy już wiem coraz więcej o tej grze z biegiem lat i odkrywam jakieś szczegóły, które wydawały mi się, że działają inaczej, że dany piłkarz z taką rolą poruszał się inaczej po boisku itp. I kiedy przekuwam tą wiedzę w praktykę to czasem coś się sypnie i nie zadziała tak jak powinno. A pamiętam jak grałem chociażby w edycję 2015, kiedy zaczynałem na poważnie. Miałem jedną taktykę (4-2-3-1), którą wrzucałem wszędzie gdzie grałem, nawet jak mi nie pasowali piłkarze to zmieniałem kadrę żeby pod to grać. Miałem nawalone pełno poleceń, pewnie nawet przeczących sobie, a i tak zgarniałem trofea. W zasadzie grałem chyba tylko tą jedną taktyką i mało kombinowałem, bo jak coś działało to się tego trzymałem.

jonathan11 Partyzant

0

27.07.2020 08:53    #4
Czyli chyba kryzys zażegnany mówisz... Zobaczymy jak Ci pójdzie dalej :)

Piszesz, że w pierwszym sezonie miałeś świetne wyniki, ja w swoich zespołach absolutnie nie. Fenerbahce w 1.sezonie zająłem 6.miejsce ledwo awansując do LE, a Pogonią 7.miejsce. Znajomy Pogonią w 1.sezonie zdobył mistrzostwo natomiast, więc różnie to bywa z tą grą.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Najnowsze posty

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2020 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.