Co z kontraktami półzawodowymi po przejściu klubu na status profesjonalny?

moontag Partyzant

Grupa: Użytkownik
Poziom ostrzeżeń: 0

0

04.04.2020, 11:12    Pytanie
Witam. Mam nadzieje, że w odpowiednim miejscu zadaje pytanie, że nie zaśmiecam forum itd, za rzadko tu zaglądam...

Mam pytanie do bardziej obeznanych:

zacząłem FM 19 w niższych ligach ang, awansowałem przy odrobinie szczęścia i sam dla siebie zaskakująco do League two i z tej przyczyny mam wyznaczoną datę przejścia mojego klubu na zawodostwo czy jak kto woli na profesjonalizm. To znaczy od tej daty ogłoszenia (2 maj w grze) klub jakby wskoczył na status profesjonalny ale datą zakończenia tego procesu jest dzień 22 czerwiec. Po tym ogłoszeniu, po 2.05 wszelkie rozmowy transferowe odbywają się już z uwzględnieniem tego wymogu tzn oferty dla piłkarzy opiewają na dzień dobry na status profesjonalny takiego kontraktu i to jest dla mnie czytelne i zrozumiałe. Moje pytanie dotyczy tych wszystkich piłkarzy, z którymi mam podpisane kontrakty półzawodowe, które obejmują również nadchodzący sezon w L two: będę musiał je renegocjować po 22.06 czyli zakończeniu procesu przechodzenia klubu na zawodostwo? Jeśli tak to wg jakich zasad???

Czy np. będę mógł bez żadnych odszkodowań zrezygnować z takiego grajka po tej dacie? Czy będę w jakis sposób zobowiązany ich zapisami? Czy może kontrakty automatycznie przejdą na status profesjonalny z zachowaniem pozostałych szczegółów? /akurat w to wątpię ale pytam:)/ Pytam bo ten czas który mi pozostał (w tej chwili u mnie w grze jest 24.05) do 22.06 czyli do zamknięcia procesu przechodzenia na status pro klubu chciałbym poświęcić na wzmacnianie składu nieoczekiwanego beniaminka ale nie wiem co z grajkami mającymi te półzawodowe kontrakty co za tym idzie nie wiem na ile mogę sobie pozwolić, już abstrahując na razie od samych możliwości finansowych ale chodzi o głębie składu i takie tam.... Lepsi grajkowie zgadzają się teraz p awansie grać u mnie niż większość tych których mam na półzawodowych kontraktach - niezależnie jak bardzo bym nie chciał robić rewolucji w składzie to chciałbym co nieco pozmieniać ale ie wiem kogo będę miał do dyspozycji po 22.06 i na jakich kontraktach....

I pytanie natury ogólnej: co się jeszcze istotnego zmieni od strony praktycznej po dokończeniu przechodzenia na statut pro? Czy powinienem o czymś wiedzieć, na coś siebie czy klub przygotować?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, rady i sugestie, domyślam się, że teraz wszyscy już żyją 20 stką ale może ktoś jeszcze zagląda na forum dotyczącym 19 stki...;)

Viique Młody aktywista

0

04.04.2020 16:55    #1
Półzawodowcy pozostaną normalnie na półzawodowych kontraktach. Jeśli będziesz chciał by trenowali w pełnym wymiarze będziesz musiał im renegocjować umowy.

Użytkownik uznał post za pomocny

www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

moontag Partyzant

0

04.04.2020 21:40    #2
1. b. dziękuję za odp,
2. czyli jak rozumiem, nic się nie zmienia oprócz tego, że będą trenować jak półzawodowcy...
3. pytanie dodatkowe: czy sprzedaż grajka na kontrakcie półzawod.jest w ogóle możliwa? wiem, że niby tak ale się nie spotkałem osobiście i nawet gdy schodzę mocno z ceny wartości grajka to bez efektu, bez nawet oferty...

Viique Młody aktywista

0

04.04.2020 23:23    #3
Sprzedaż jest jak najbardziej możliwa, a że nie ma oferty? Najwyraźniej próbujesz opchnąć jakiś szrot, którego nikt nie chce. Co znaczy, że schodzisz mocno z ceny?
www.usydus.xn.pl - strona z moimi pracami

moontag Partyzant

0

05.04.2020 03:32    #4
przykład z tu i teraz: mój kapitan, 25 lat, solidne atrybuty jak na L two, który mimo awansu woli szukać szczęścia gdzie indziej a i ja płakać nie będę z racji otwarcia po awansie nowych możliwości - jest wart 195 tys euro, polecam go klubom za 100 i nic... po wcześniejszych próbach. Za chwilę dam mu ze 2-3 tyg na nieokreślonej cenie i zobaczymy ale mam wątpliwości czy i tu się doczekam czegokolwiek... 3 sezon w niższych ligach, i tak jak rozumiem, że w vanarama i wcześniej przy wartościach nie przekraczających góra 20-30 tys sprzedaż, nawet symboliczna pt 2-3 góra 5 tys jest ciężka, tak powyższy przykład z tu i teraz już mnie ciut dziwi i mierzi... Ale żeby była jasność to drobnostka, najważniejsze to zbudować solidny klub na następne sezony a ten obecny awans trochę mnie zaskoczył i zostałem z drugim rokiem wielu kontraktów półzawodowych i co tu dużo mówić grajków co najwyżej przeciętnych na L two...stąd chęci pomieszania w tym garnku przed sezonem w pełni pro.

// Edytowano 3 razy, ostatni raz 05.04.2020 o godz. 03:33

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Najnowsze posty

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2020 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.