Znikanie zawodników z bazy danych

 Zielson Partyzant

Postów: 14
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 29.08.2011
Skąd: Gdynia
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.06.2017, 13:45    Pytanie
Ostatnio wróciłem do FM2016 po dłuższej przerwie, rozpocząłem grę w lidze szkockiej, mija właśnie trzeci sezon. Przez te wszystkie lata gry w efema obserwowałem znikanie piłkarzy z bazy danych, ale jestem na 90% przekonany, że działo się to na skutek kończenia kariery lub braku ofert dla danego zawodnika. W zeszłym sezonie sciągnąłem do zespołu Princewilla Okachiego z Widzewa, jednak jest to moja pierwsza ever przygoda na wyspach brytyjskich i zapomniałem o pozwoleniu o pracę. Okachi pozwolenia nie dostał, kontrakt podpisał, więc wypożyczałem go do końca kontraktu do innych lig nie śledząc zbytnio jego losów. Na początku obecnie rozgrywanego sezonu Okachiego wypożyczyli New York Red Bulls i chłop po kilku miesiącach wyparował z bazy danych (historia kariery nie zapisała się) - kontrakt ważny pół roku, sezon życia i gra w MLS a człowiek przepada jak kamień w wodę! Miał on ustaloną w warunkach wypożyczenia cenę wykupu 0 ojro, więc domyślam się, że przeszedł za friko do NYRB w styczniu i tym sposobem zniknął z bazy. Podobne rzeczy dzieją się z różnymi zawodnikami z innych lig, głownie polskiej, którzy niejednokrotnie odchodzą do przyzwoitych lig i przyzwoitych klubów za przyzwoite pieniądze. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z czymś podobnym w żadnym efemie, a nawet lubiłem śledzić losy byłych ekstraklasowiczów w egzotycznych ligach. Sadlok do FC Zurych za 975 tys. euro? Bum, znika z bazy, historia kariery nie zapisuje się. I tego typu przypadków co okienko transferowe coraz więcej.



Proszę bardzo, Mąka i jakiś czesiek dopiero co wykupiony z Bundesligi przechodzą do bardzo przyzwoitych klubów i znikają z bazy na amen. Jestem pewien, że nic takiego nie miało miejsca w żadnej z moich rozgrywek przez wszystkie lata i edycje gry. Fakt, zawodnicy znikają w momencie przejścia do nieaktywnych lig, ale po pierwsze znikają także reprezentanci, dobrzy zawodnicy, a po drugie po zniknięciu zawodnika z mojego klubu (Okachi) lub z klubów, które obserwuję albo są moimi ulubionymi nie zapisuje się historia ich kariery.

Czy to normalne? Czy to jakiś bug? Dodam, że dotąd nie spotkałem się z ŻADNYM bugiem w posiadanej przeze mnie szesnastce.


FM2016, aktualna wersja, gra oryginalna, nie używam żadnego cracka, dodatkowych lig, modyfikacji.

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
21.06.2017 18:35    #1
Nie widziałem dotąd niczego takiego. Jakie wybrałeś ustawienia bazy danych tworząc grę?
twitter.com/Ceyvol

 CzajaM Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2017
Skąd: Zielona Góra
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.06.2017 12:44    #2
Też mnie to ciekawi, bo u mnie też tak jest, po zakończeniu kariery. np. Piszczek i Błaszczykowski zniknęli, a np. Ronaldo jest. Więc jestem ciekawy od czego to zależy. Gram w fm 2017.

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.06.2017 12:58    #3
@CzajaM, to akurat zupełnie inna sprawa. To, czy profil zawodnika na emeryturze się zachowa, zależy od nas. Można zaznaczyć piłkarzowi opcję "zachowaj historię po zakończeniu kariery" - domyślnie mają ją włączoną piłkarze ze światowej czołówki i ważniejsi zawodnicy związani z klubami, które prowadziliśmy.



Skoro zniknęli ci Piszczek i Błaszczykowski, to pewnie grałeś na małej bazie i poza Polską.
twitter.com/Ceyvol

 CzajaM Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2017
Skąd: Zielona Góra
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.06.2017 13:11    #4
Na 100% mam dużą bazę i włączone wszystkie ligi dostępne oryginalnie w grze.

 Ceyvol Premier Rewolucji

Postów: 3309
Grupa: Administrator
Dołączył: 18.10.2008
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.06.2017 16:47    #5
Grywalne czy podgląd?

Z tą "dużą" bazą to też różnie bywa. Różnica między opcją "mała" a "duża" to często kilka-kilkanaście procent piłkarzy. Co się liczy, to ich ogólna liczba.
twitter.com/Ceyvol

 CzajaM Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.06.2017
Skąd: Zielona Góra
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.06.2017 17:48    #6
Wszystkie grywalne

 Michalo188 Partyzant

Postów: 22
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 05.05.2013
Skąd: Łódź
Poziom ostrzeżeń: 0
0
22.06.2017 18:11    #7
Tutaj w grę może wchodzić edytor czasu rzeczywistego, często takie błędy są powodowane przez używanie tego edytora właśnie.

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 22.06.2017 o godz. 18:12

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.