Pomoc przy taktyce

 Elmut Partyzant

Postów: 30
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 08.03.2011
Skąd: Sulejówek
Poziom ostrzeżeń: 0
0
07.09.2016, 13:10    #1
Witam, chcałbym aby ktoś pomógł mi w ustaleniu taktyki, mam w głowie pewną myśł ale nie potrafie przelać jej na odpowiednie ustawienia.
Taktyka chciałbym zeby wyglądała w dużym uproszczeniu tak: wysoki intensywny presing, odbiór, szybka kontra, sytuacja bramkowa i że nie jestem Murinho to nie wiem czy do takiej taktyki lepiej ustawic mentalnmosc ofensywna czy kontry, czy lepiej grac krótkimi podaniami czy bezpośrednimi, czy kryć krótko bez wslizgów czy agresywnie czy grać płynnie czy sztywno itd itd. Nie chodzi mi o gotową taktyke od kogoś tylko bardziej o nakierowanie mnie na odpowiednie ustawienia do założeń mojej taktyki: głównie chodzi mi o szybki odbior pilki p[o stracie i wyprowadzeniu szybkiego ataku

 GoHomeDuck Partyzant

Postów: 33
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.10.2016
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.11.2016 21:42    #2
Mam ten sam problem, w głowie mam pomysl jak chcialbym, zeby wygladala gra ale nie wiem jak to przelac na polecenia.

 GoHomeDuck Partyzant

Postów: 33
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 22.10.2016
Poziom ostrzeżeń: 0
0
08.11.2016 21:42    #3
Mam ten sam problem, w głowie mam pomysl jak chcialbym, zeby wygladala gra ale nie wiem jak to przelac na polecenia.

 Equi Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.02.2017
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.02.2017 16:52    #4
Z tego co zauważyłem, w najnowszej serii nie dasz rady ugrać dobrego wyniku na koniec sezonu grając jedną taktyką, ale postaram się odnieść do pomysłu na taktykę z parametrami, które wskazałeś:
- wysoki pressing to polecenie Znacznie więcej przy przeciwniku, dodatkowo możesz wybrać naciskanie na bramkarza,
- agresywny odbiór (może powodować dużo kartek),
- Rodzaj podań Więcej bezpośrednich,
- Tempo gry wysokie albo znacznie wyżej. Jeśli wziąłeś Rodzaj podań Więcej bezpośrednich to możesz tempo wziąć Niżej- wtedy dłużej pomyślą przed zagraniem i poczekają aż ktoś będzie wychodził na czystą pozycję. Potestuj
- jak masz szybszych zawodników ofensywnych od obroncow rywali to mozesz wybrac zagrania na wolne pole,
- powinieneś mieć napastnika Lis pola karnego lub kompletny napastnik, bądź odgrywający Atak, a ofensywnego środkowego pomocnika dać z poleceniem Wyjście na pozycje,
- jeśli chcesz grać szybką piłką zaraz po przejęciu to wybierz grę sztywno lub nawet bardzo sztywno i przypisanie do pozycji. Jeśli weźmiesz Płynny to ofensywni zawodnicy za bardzo będą się cofać i po przejęciu piłki na tyłach nie będziesz miał nikogo z przodu do zagrania.

[quote="Elmut"]Witam, chcałbym aby ktoś pomógł mi w ustaleniu taktyki, mam w głowie pewną myśł ale nie potrafie przelać jej na odpowiednie ustawienia.
Taktyka chciałbym zeby wyglądała w dużym uproszczeniu tak: wysoki intensywny presing, odbiór, szybka kontra, sytuacja bramkowa i że nie jestem Murinho to nie wiem czy do takiej taktyki lepiej ustawic mentalnmosc ofensywna czy kontry, czy lepiej grac krótkimi podaniami czy bezpośrednimi, czy kryć krótko bez wslizgów czy agresywnie czy grać płynnie czy sztywno itd itd. Nie chodzi mi o gotową taktyke od kogoś tylko bardziej o nakierowanie mnie na odpowiednie ustawienia do założeń mojej taktyki: głównie chodzi mi o szybki odbior pilki p[o stracie i wyprowadzeniu szybkiego ataku[/quote]

 Equi Partyzant

Postów: 17
Grupa: Użytkownik
Dołączył: 16.02.2017
Skąd: Warszawa
Poziom ostrzeżeń: 0
0
16.02.2017 16:55    #5
PS. Ta taktyka nie będzie skuteczna na słabszego rywala, który się zabunkruje z tyłu i z przodu będzie miał 2 zawodników
Taka taktyka może być dobra na zawodnika na podobnym poziomie, z którym będziesz się mocno bił w środku pola i od czasu do czasu będzie przechodził na Twoje pole karne.
Z dużo mocniejszym przeciwnikiem też może nie wypalić, bo w momencie jak będziesz ich pressował na ich połowie, przeciwnik szybko przerzuci pilke od razu pod Twoje pole karne i dobrym zwinnym napastnikiem łatwo załaduje bramkę.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2024 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.