Pytanie

TomexPB Partyzant

Grupa: Użytkownik
Poziom ostrzeżeń: 0

0

28.10.2019, 22:47    #1
Witam!

Po wielu latach naszła mnie ochota na zakup nowego fm-a. Ostatni mój zakup to 2014 rok. Chciałbym zadać do Was ważne pytanie odnośnie sztucznej inteligencji. Kiedyś bardzo mnie irytowało, iż kluby, które regularnie występowały w europejskich pucharach miały problem z tworzeniem zespołu (ligi nie były w mojej bazie). Często opierały się na wychowankach bądź zawodnikach, którzy mimo swojej przeciętności dostawali wysokie kontrakty. Po kilku sezonach awans do pucharów (nawet drużyną ze słabych lig) nie był wielkim wyzwaniem, co powodowało u mnie szybkie znużenie. Oczywiście drużyny z top 5 lig trzymały poziom, ale reszta znacząco odbiegała i najczęściej (chociaż posiadały duży budżet) opierały skład na zawodnikach np. z akademii (powód: luki w kadrze)... Rozumiem, że naturalne jest, iż grywalna liga będzie się szybciej rozwijać, ale mam nadzieję, że przez tyle lat dopracowano przynajmniej ten problem pod aspekt pucharów, by najlepsze drużyny ze swoich lig trzymały dobry poziom. Pamiętam, że próbowałem dodając w bazie zawodników do drużyn, które grają w rozgrywkach europejskich, ale na dłuższą metę nic to nie dało, ponieważ problem robił się ten sam po kilku sezonach. Jeszcze chciałbym zadać pytanie o transfery. Często miałem sytuację, że chciałem kupić zawodnika z gorszej ligi, zespołu, który nie jest czołówką w swoim kraju. Logiczne jest, iż nie będzie miał ogromnych wymagań finansowych (u siebie zarabiał "grosze" ). W moim przypadku często chciał więcej, niż najlepszy zawodnik w mojej drużynie. Z góry dziękuję za rady, opis czy coś w tej kwestii się zmieniło :)
P.S. Zdaję sobie sprawę, że mogę dodać sobie więcej lig do kariery, ale zawsze "marzyłem" żeby wszystko było w stabilizacji, a nie, że nagle liga słowacka będzie spokojnie ogrywać czeską (oczywiście w perspektywie wielu sezonów nie miałbym nic przeciwko ;) )

//Edytowano 3 razy, ostatni raz 28.10.2019, 22:50

myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

0

04.11.2019 19:43    #2

"TomexPB" napisał:

Witam!

Po wielu latach naszła mnie ochota na zakup nowego fm-a. Ostatni mój zakup to 2014 rok. Chciałbym zadać do Was ważne pytanie odnośnie sztucznej inteligencji. Kiedyś bardzo mnie irytowało, iż kluby, które regularnie występowały w europejskich pucharach miały problem z tworzeniem zespołu (ligi nie były w mojej bazie). Często opierały się na wychowankach bądź zawodnikach, którzy mimo swojej przeciętności dostawali wysokie kontrakty. Po kilku sezonach awans do pucharów (nawet drużyną ze słabych lig) nie był wielkim wyzwaniem, co powodowało u mnie szybkie znużenie. Oczywiście drużyny z top 5 lig trzymały poziom, ale reszta znacząco odbiegała i najczęściej (chociaż posiadały duży budżet) opierały skład na zawodnikach np. z akademii (powód: luki w kadrze)... Rozumiem, że naturalne jest, iż grywalna liga będzie się szybciej rozwijać, ale mam nadzieję, że przez tyle lat dopracowano przynajmniej ten problem pod aspekt pucharów, by najlepsze drużyny ze swoich lig trzymały dobry poziom. Pamiętam, że próbowałem dodając w bazie zawodników do drużyn, które grają w rozgrywkach europejskich, ale na dłuższą metę nic to nie dało, ponieważ problem robił się ten sam po kilku sezonach. Jeszcze chciałbym zadać pytanie o transfery. Często miałem sytuację, że chciałem kupić zawodnika z gorszej ligi, zespołu, który nie jest czołówką w swoim kraju. Logiczne jest, iż nie będzie miał ogromnych wymagań finansowych (u siebie zarabiał "grosze" ). W moim przypadku często chciał więcej, niż najlepszy zawodnik w mojej drużynie. Z góry dziękuję za rady, opis czy coś w tej kwestii się zmieniło :)
P.S. Zdaję sobie sprawę, że mogę dodać sobie więcej lig do kariery, ale zawsze "marzyłem" żeby wszystko było w stabilizacji, a nie, że nagle liga słowacka będzie spokojnie ogrywać czeską (oczywiście w perspektywie wielu sezonów nie miałbym nic przeciwko ;) )

powiedz co cie konkretnie interesuje z tych lig to ci odpowiem jak to u mnie wygląda po 6/7 sezonach z włączonymi wszystkimi ligami aktywnymi i wszystkimi zawodnikami... miejsca w tabeli top5 lig? zespoły w LM/PUEFA? Coś innego? Składy tych zespołów? Ilośc piłkarzy u eurograczy?

TomexPB Partyzant

0

08.11.2019 20:18    #3
Mnie by interesowało jak prezentują się mistrzowie (kadrowo) z włączoną jedną ligą np. Polską, na przestrzeni 5/6 sezonów.

Diablo5555 Partyzant

0

08.11.2019 21:30    #4

Cytat:

powiedz co cie konkretnie interesuje z tych lig to ci odpowiem jak to u mnie wygląda po 6/7 sezonach z włączonymi wszystkimi ligami aktywnymi i wszystkimi zawodnikami... miejsca w tabeli top5 lig? zespoły w LM/PUEFA? Coś innego? Składy tych zespołów? Ilośc piłkarzy u eurograczy?

To jaki Ty masz komputer? Albo ile Ci się baza przetwarza na przestrzeni kilku lat? Ile mniej więcej Ci zajmuje zagranie jednego sezonu?

0

08.11.2019 21:52    #5

"TomexPB" napisał:

Mnie by interesowało jak prezentują się mistrzowie (kadrowo) z włączoną jedną ligą np. Polską, na przestrzeni 5/6 sezonów.

Mam chwilę to ci wyślę poprzedni sezon w FM2019 z wszystkich dost krajów xD

Usunąłem te ligi które mają kilka grup (poza włoską), niektóre ligi niby są grywalne ale nie można z nich przedostać się do ligi wyżej poprzez strzałki obok nazwy ligi, więc wchodziłem w ekstraklasową drużynę, w jej ligę i schodziłem max w dół ile sie dało.
W Brazylii nie zniosłem fake nazw klubów :(

Tu masz obrazki:
https://imgur.com/a/aD51Mcp

0

09.11.2019 16:40    #6

"Diablo5555" napisał:

Cytat:

To jaki Ty masz komputer? Albo ile Ci się baza przetwarza na przestrzeni kilku lat? Ile mniej więcej Ci zajmuje zagranie jednego sezonu?

ale ja o fm19 mówię, i grałem sobie od czasu do czasu
Jakbym grał oporowo i nie zastanawiał się nad transferami rozmowami z piłkarzami, rozmowami z mediami, to lekko sezon w dzień by szedł albo w dwa dni max

A sprzęt masz w moim profilu jak się nie mylę ;)

msi gtx 1060 6GB
16 RAM
i5 8600K @3,6

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 09.11.2019 o godz. 16:40

TomexPB Partyzant

0

10.11.2019 13:30    #7
Dobrze, ale chodzi mi o kadry zespołów, które będą grać w Lidze Mistrzów pod względem umiejętności do np. takiej Legii. Chyba, że coś nie potrafię znaleźć w tych zdjęciach, ale tam widzę tylko zrzuty tabeli :)

// Edytowano 1 raz, ostatni raz 10.11.2019 o godz. 13:30

0

11.11.2019 15:44    #8

"TomexPB" napisał:

Dobrze, ale chodzi mi o kadry zespołów, które będą grać w Lidze Mistrzów pod względem umiejętności do np. takiej Legii. Chyba, że coś nie potrafię znaleźć w tych zdjęciach, ale tam widzę tylko zrzuty tabeli :)

a bo ja źle zrozumiałem :)
to innym razem ci wrzucę, bo to za dużo klikania

TomexPB Partyzant

0

15.11.2019 15:27    #9
Ok, czekam. Z góry dziękuję :)

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Najnowsze posty

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2019 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.