Komentarze do materiału

fred Młody aktywista

Grupa: Użytkownik
Poziom ostrzeżeń: 0

0

04.07.2019, 10:53    #1

"Ceyvol" napisał:

Przede wszystkim research nie będzie dodawał do bazy klubów z niższych klas, gdy z IV ligi dodanych jest ledwie 175 z 325 zespołów.

Czyli trzeba czekać aż ktoś zrobi ;)

Żeby dostać domyślnie grywalną 2. ligę, musielibyśmy mieć wiarygodne opracowaną całą 3. ligę. Do grywalnej ligi nie mogą przecież awansować kluby z wybiórczymi kadrami - muszą być zresearchowane, inaczej od razu będą zawsze spadać z powrotem, balans gry będzie do kitu. To są 72 dodatkowe kluby do zrobienia przy 52 na całym poziomie centralnym. A w 3. lidze zdarza się już wiele klubów z kompletnych wiosek, jakiś Agroplon Głuszyna czy Spartakus Daleszyce, gdzie znalezienie osoby, która ma wiedzę o klubie, FM-ie i jeszcze zwyczajnie nadaje się na researchera, to szukanie wody w pustej szklance.

Tego nie może robić jakaś ogólna osoba z drugiego końca Polski. Opracowanie klubu to nie tylko wpisanie nazwy, kolorów, nazwisk zawodników i ich pozycji. Potrzebujesz czasami trudnych do zdobycia danych, jakichś informacji o budżecie, personelu, mocniejszych nogach piłkarzy, ich kontraktach, wzrostu i wagi (niezbędne, a często nie do zdobycia!), nawet nie każdą datę urodzenia znajdziesz w sieci. Ba, często nie określisz nawet pozycji, bo wszystko co znajdziesz to "obrońca" czy "pomocnik", a nie wszędzie odpiszą ci na prośbę o doprecyzowanie. Jeśli komuś się wydaje, że w pojedynkę zrobi wiarygodny research dla setki klubów, to jest bardzo, bardzo naiwny.

Więc niech zostanie tak jak jest.

no_2 Partyzant

0

04.07.2019, 13:04    #2

"flexior" napisał:

No i dzięki, że mi to wytłumaczyłeś.
Najwyraźniej brakuje mi prowadzenia żywej dyskusji na temat tej gry.

Może podobnie jest z Fifą, gdzie jakiś czas temu można było na danym forum przedstawiać swoje kariery z gry, dyskutować, oceniać, a teraz wszystko się opiera rozgrywce online i taki stary wyjadacz jak ja, co ciągle gra tylko w kariery, czuje taki niedosyt i tęsknotę za dawnymi czasami :D

teraz bardzo dużo dzieje się w grupkach na FB, dotyczy to wielu gier czy hobby

Ceyvol Premier Rewolucji

Grupa: Administrator

0

04.07.2019, 15:59    #3
Jestem w tych FM-owych grupach i one są definicją wszystkiego co napisałem - deficyt merytorycznych treści, repetycyjne borykanie się z podstawami, brak samoorganizacji. Nikt nic nie potrafi, więc nic nie powstaje.

Ostatnio skasowano bez słowa mój komentarz wytykający fakt, że OP zadał kilometrowe pytanie bez postawienia ani jednej kropki, generalnie bez jakiegokolwiek przeczytania tego co wstukał na ekran. To przyzwolenie dziadostwa. Lata wypracowanych na scenie standardów wywalone za okno. Utoniemy w cyklu pytań o link do logopacków.
twitter.com/Ceyvol

Shrek Partyzant

0

04.07.2019, 17:48    #4

"flexior" napisał:

No i dzięki, że mi to wytłumaczyłeś.
Najwyraźniej brakuje mi prowadzenia żywej dyskusji na temat tej gry.

Żeby była żywa dyskusja, musi być jakiś temat. Pamiętam czasy Piotra Sebastiana, gdzie można było nauczyć się wielu wartościowych rzeczy + zweryfikować swoją wiedzę potwierdzając coś, lub obalając.

Sam popełniłem dwa teksty, które liczyłem, że takową dyskusję rozpoczną - ale ani tutaj, ani u konkurencji żadna dyskusja się nie rozpoczęła. A ja z miłą chęcią poczytałbym komentarz, w stylu: Shrek, ale pierdzielisz głupoty, bo to co napisałeś to sterta bzdur. To powinno wyglądać tak! I tutaj wypisuje moje błędy.

Niestety, mamy to co mamy i ludzie czytając coś uznają, że skoro pojawiło się to w internecie, jest to prawdą objawioną, z którą nie można polemizować.

no_2 Partyzant

0

06.07.2019, 20:04    #5

"Ceyvol" napisał:

Jestem w tych FM-owych grupach i one są definicją wszystkiego co napisałem - deficyt merytorycznych treści, repetycyjne borykanie się z podstawami, brak samoorganizacji. Nikt nic nie potrafi, więc nic nie powstaje.

Ostatnio skasowano bez słowa mój komentarz wytykający fakt, że OP zadał kilometrowe pytanie bez postawienia ani jednej kropki, generalnie bez jakiegokolwiek przeczytania tego co wstukał na ekran. To przyzwolenie dziadostwa. Lata wypracowanych na scenie standardów wywalone za okno. Utoniemy w cyklu pytań o link do logopacków.

Zawsze można założyć swoją grupę, poziomem aspirującym do np Awangardy Piłkarskiej

Ceyvol Premier Rewolucji

-2

06.07.2019, 22:19    #6
Nie mogłeś minąć się bardziej z meritum.
twitter.com/Ceyvol

no_2 Partyzant

+1

10.07.2019, 12:50    #7

"Ceyvol" napisał:

Jak czytam o jakichś wypracowanych przez lata na scenie standardach to chce mi się śmiać.

Jeden z redaktorów naczelnych ze "sceny" wyzywa mnie w prywatnym mailu za odmienne zdanie.

Teraz problem bo napisałem o grupce na której można wyłapać bana za np spolszczanie na siłę zagranicznych nazwisk piłkarzy.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 10.07.2019, 12:51

Ceyvol Premier Rewolucji

-1

10.07.2019, 14:15    #8

"no_2" napisał:

"Ceyvol" napisał:

Jak czytam o jakichś wypracowanych przez lata na scenie standardach to chce mi się śmiać.

Jeden z redaktorów naczelnych ze "sceny" wyzywa mnie w prywatnym mailu za odmienne zdanie.

Może to właśnie efekt upadku standardów? :P

"no_2" napisał:

Teraz problem bo napisałem o grupce na której można wyłapać bana za np spolszczanie na siłę zagranicznych nazwisk piłkarzy.

Nikt tu nie zająknął się na temat twojego nawiązania do piłkawki, więc nie bardzo rozumiem, skąd zrodziło ci się w głowie, że ktoś ma z tym jakiś problem.

Mijasz się z meritum, ponieważ na moją krytykę grupy odpisałeś, bym założył sobie własną. Czyli sugerujesz, że rozwiązaniem mojego problemu jest selekcja. Tylko co da, że stworzę sobie jakiś śmieszny elitaryzm i bańkę społeczną? Tu nie chodzi o moje samopoczucie, tylko o skuteczną pomoc wszystkim eFeManiakom. Żeby ci eFeManiacy nauczyli się też pewnych odruchów i potrafili sami sobie pomóc.
twitter.com/Ceyvol

bazaFMtojaja Partyzant

+1

10.07.2019, 14:50    #9

"Ceyvol" napisał:

Może to właśnie efekt upadku standardów? :P

nigdy ich tu nie było

"Ceyvol" napisał:

Tylko co da, że stworzę sobie jakiś śmieszny elitaryzm i bańkę społeczną? Tu nie chodzi o moje samopoczucie, tylko o skuteczną pomoc wszystkim eFeManiakom. Żeby ci eFeManiacy nauczyli się też pewnych odruchów i potrafili sami sobie pomóc.

pewnie takie były słuszne założenia, a sprowadziło się to do elitaryzmu skoro są groźby, bany itp.

Ceyvol Premier Rewolucji

-1

10.07.2019, 18:59    #10
Przepraszam, naprawdę próbuję cię zrozumieć, ale nie wiem już czy piszesz o cmrev, jakieś innej stronie, fm-owej grupie facebookowej, piłkarskiej grupie facebookowej czy nigdy nieistniejącej fm-owej grupie facebookowej - bo właśnie przypisałeś groźby i bany tej ostatniej. W każdym razie ewidentnie nie dyskutujesz ze mną, tylko z własną wyobraźnią, więc nie widzę sensu kontynuować tej rozmowy.

//Edytowano 3 razy, ostatni raz 10.07.2019, 19:03

twitter.com/Ceyvol

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Najnowsze posty

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2019 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.