Komentarze do materiału

szkopek Partyzant

Grupa: Użytkownik
Poziom ostrzeżeń: 0

0

30.07.2012, 19:25    #1
A wiesz co jest najlepsze? Ja idę tą drogą odkąd gram w Football Manager'a :) Dla mnie i dla Ciebie to jest oczywistość. Mamy identyczny pogląd. Liczę, że wielu ludzi zrozumie co napisałeś. Dzięki!

adrian095 Partyzant

0

30.07.2012, 20:03    #2
Zgadzam się z tobą, że szkolenie juniorów powinno być na wysokim poziomie gdyż daje to komfort w przyszłości i tak zawsze się staram że w 2014 roku w Schalke mam chyba ze 3-5 dobrych młodych piłkarzy aczkolwiek w Legii tak kolorowo nie miałem i ani baza treniengowa,ani obiekty młodzieżowe nie zostały zbudowane i musiałem cały czas ściągać piłkarzy co jakiś czas więc meneżerem pokolenia można być ale tylko w dobrych klubach.

P.S Wspominam tu o Legii i Schalke gdyż gram na 2 save odzielnych bo nie raz luksusy mi się nudzą :D

Rodzyn7 Partyzant

0

30.07.2012, 22:37    #3

"Rodzyn7" napisał:

Skoro jesteśmy już przy temacie juniorów, to mam do Ciebie Pucek i do całej Społeczności pewne pytanie.
Zauważyłem, że juniorzy w drużynach juniorskich mają trening juniorski. Ale gdy już się przeniesie ich do drużyny rezerw, trenują z seniorami, co oznacza, że mają większe obciążenia. Czy idzie za tym również szybszy wzrost atrybutów?

Ok, tak powinno to wyglądać w teorii, ale w praktyce tego nie zaobserwowałem.

Alex2150 Partyzant

0

31.07.2012, 00:25    #4
Witam!

Tekst naprawdę super. Podobnie postępuję jak ty. Na początku staram się rozbudowywać bazę i wszystko z tym związane (oczywiście jak pozwoli na to klubowy fundusz). Z drugiej strony gdzieś czytałem czy "obiło mi się o uszy", żeby ustawiać w U-19 taką samą taktykę jak w pierwszym zespole. Czy stosowałeś tak??

Pucek Stachanowiec

Grupa: Moderator

0

31.07.2012, 08:09    #5

"Najemnik" napisał:

Mam dosyć dużą kadrę więc ciężko wszystkim juniorom zapewnić ogranie meczowe. Czy dając dość dużą liczbę sparingów w sezonie dla zespołu juniorów rekompensuje to w jakimś stopniu brak gry w pierwszym zespole?

Na pewno jest to jakiś sposób rekompensowania tego, ale bez gier w pierwszym składzie żaden junior nie osiągnie wysokiego poziomu swojego potencjału.

"Alex2150" napisał:

Witam!

Tekst naprawdę super. Podobnie postępuję jak ty. Na początku staram się rozbudowywać bazę i wszystko z tym związane (oczywiście jak pozwoli na to klubowy fundusz). Z drugiej strony gdzieś czytałem czy "obiło mi się o uszy", żeby ustawiać w U-19 taką samą taktykę jak w pierwszym zespole. Czy stosowałeś tak??

Też to czytałem i też obiło mi się to o uszy. W kwestii rozwoju juniora granie taką samą taktyką nic nie daje, to nie ma wpływu. Chyba, że na przykład grasz systemem 4-3-3 bez skrzydłowych, a masz w juniorach jakiegoś utalentowanego skrzydłowego, to jeśli jesteś przywiązany do ustawienia, to po prostu przekwalifikowujesz go (opcja w treningu) na powiedzmy bocznego napastnika i tam już w juniorach czy rezerwach on ogrywa się na tej pozycji. Wtedy to może mieć jakiś sens. Ustawianie tej samej taktyki w U-19 czy rezerwach, to raczej jakiś aspekt filozoficznego podejścia do zarządzania klubem niż rozwoju piłkarza. Sam tego nie stosuję, ale zastanawiam się, bo może "fajnie to wygląda" :-)

"szkopek" napisał:

A wiesz co jest najlepsze? Ja idę tą drogą odkąd gram w Football Manager'a :) Dla mnie i dla Ciebie to jest oczywistość. Mamy identyczny pogląd. Liczę, że wielu ludzi zrozumie co napisałeś. Dzięki!

Miło! Jakie masz efekty? Zapamiętałeś w szczególności jakiegoś juniora albo jego wyczyn?

"adrian095" napisał:

Zgadzam się z tobą, że szkolenie juniorów powinno być na wysokim poziomie gdyż daje to komfort w przyszłości i tak zawsze się staram że w 2014 roku w Schalke mam chyba ze 3-5 dobrych młodych piłkarzy aczkolwiek w Legii tak kolorowo nie miałem i ani baza treniengowa,ani obiekty młodzieżowe nie zostały zbudowane i musiałem cały czas ściągać piłkarzy co jakiś czas więc meneżerem pokolenia można być ale tylko w dobrych klubach.

P.S Wspominam tu o Legii i Schalke gdyż gram na 2 save odzielnych bo nie raz luksusy mi się nudzą :D

W Football Managerze zdarzają się już utalentowani polscy piłkarze. Mam na myśli to, że znacznie częściej niż w poprzednich wersjach. Ludzie od polskiej bazy danych nanieśli sporo poprawek, więc może warto jeszcze raz spróbować w Polsce :-)

//Edytowano 3 razy, ostatni raz 31.07.2012, 08:12

To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

stefan1984 Młody aktywista

0

31.07.2012, 08:26    #6
Nie myślisz, że przekwalifikowanie zawodnika na nową pozycję nie zabiera aby zbyt wiele umiejętności w okresie, gdy powinien on jak najszybciej się rozwijać? Te 10 czy 20 procent obciążenia treningowego mogło by zostać wykorzystane na rozwój piłkarski juniora. Wiadomo, że w młodym wieku zmiana taka dokonuje się szybciej, ale ja i tak bardzo rzadko używam tej opcji, i zazwyczaj tylko gdy dany zawodnik ma już jakieś podstawy do gry na danej pozycji.

kamiQadze Partyzant

0

31.07.2012, 08:47    #7

"Pucek" napisał:

...więc może warto jeszcze raz spróbować w Polsce :-)

o tak ;) byle do "trzynastki" i pierwsza pod magiel pójdzie Wisełka, wreszcie będzie tam co robić ;)

Pucek Stachanowiec

0

31.07.2012, 08:49    #8

"stefan1984" napisał:

Nie myślisz, że przekwalifikowanie zawodnika na nową pozycję nie zabiera aby zbyt wiele umiejętności w okresie, gdy powinien on jak najszybciej się rozwijać? Te 10 czy 20 procent obciążenia treningowego mogło by zostać wykorzystane na rozwój piłkarski juniora. Wiadomo, że w młodym wieku zmiana taka dokonuje się szybciej, ale ja i tak bardzo rzadko używam tej opcji, i zazwyczaj tylko gdy dany zawodnik ma już jakieś podstawy do gry na danej pozycji.

Jest sporo racji w tym co napisałeś. Jednak piłkarz z potencjałem według mnie ma czas na rozwój gdzieś do 23-26 roku życia. To znaczy, hmm, jesteśmy w stanie sprawdzić za pomocą narzędzi do FM-a (edytory, Genie), że jest taki wiek dla każdego piłkarza po którym nie może już wykorzystać swojego pełnego potential ability (możemy to jednak sprawdzić dopiero gdy jest już za późno : P).

Oczywiście, jeśli mam dobrego piłkarza na jakąś pozycję, to nie przekwalifikowuję go. To dotyczy raczej takich średniaków, gdzie na przykład ktoś nadaje się na DPŚ, a jest OŚ i ma atrybuty, które u mnie wykluczają na przykład grę na naturalnej pozycji.

Stosuję opcję nauki pozycji dla wielu graczy - czasem jest to tylko rozwijanie jakiejś jak piszesz, do której ma podstawy, ale czasem też dodaję dodatkową nową pozycję, aby uzyskać dla tego piłkarza-juniora więcej możliwości do przebicia się do pierwszego składu. Gram na przykład jednym napastnikiem i OPL oraz OPP. Pojawia się napastnik, więc od razu polecam mu naukę OPP, OPŚ, czy OPL. Żeby miał więcej możliwości wejścia :-)
To piłkarze przegrywają Twoje mecze, a nie taktyka. Ludzie wygadali już mnóstwo bzdur o taktyce, a ledwo wiedzą jak wygrać w domino.

Pucek Stachanowiec

0

31.07.2012, 08:50    #9

"kamiQadze" napisał:

"Pucek" napisał:

...więc może warto jeszcze raz spróbować w Polsce :-)

o tak ;) byle do "trzynastki" i pierwsza pod magiel pójdzie Wisełka, wreszcie będzie tam co robić ;)

Nooo! W Wiśle zbudować szkółkę z polskimi piłkarzami to jest niezłe zadanie :-)

adrian095 Partyzant

0

31.07.2012, 12:16    #10

"Pucek" napisał:

W Football Managerze zdarzają się już utalentowani polscy piłkarze. Mam na myśli to, że znacznie częściej niż w poprzednich wersjach. Ludzie od polskiej bazy danych nanieśli sporo poprawek, więc może warto jeszcze raz spróbować w Polsce :-)

Zgodze się że warto by było spróbować ale zarząd Legii zawsze był znany z tego że mało daje a dobrych zawodników sprzedaje na chwile obecną tłumaczą mi się że nie mają pieniędzy na baze treningową albo na obiekty młodzieżowe.Dlatego polskich talentów szukam w Lechu i Wiśle jak jakieś się tam zdarzają.

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Najnowsze posty

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2018 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.