Komentarze do materiału

Bobic Partyzant

Grupa: Użytkownik
Poziom ostrzeżeń: 0

0

12.08.2017, 00:54    #1

"robal15" napisał:

W tym Fmie sporo dobrych Polaków się generuje, którzy mają PA pomiędzy 170 a 180.

Sorry, jeśli to nie problem to czy mógłbyś napisać ilu to jest sporo? Jeśli byłoby to 3-4 na w ciągu 5-7 lat to może warto jednak zainwestować w siedemnastkę... ;)
He ain't a crook, son, he's just a shook one

robal15 Młody aktywista

0

12.08.2017, 10:40    #2
Tak, dokładnie. Zagrałem dwie kariery, gdzie w ciągu 5 lat wygenerowało się 3-4 takich wonderkidów. Z oczywistych względów nie byłem w stanie zobaczyć, czy osiągnęli swoje PA. Pewnie tak by tak się stało, gdyż zostali od razu wykupieni przez najlepsze kluby na świecie. W aktualnej karierze też mam paru graczy grających w topowych klubach, ale nie sprawdzę ich PA, bo nie chcę sobie psuć zabawy.

//Edytowano 3 razy, ostatni raz 12.08.2017, 10:41

"Bezczelny młody człowiek" Aga 2k15

armbi Partyzant

0

12.08.2017, 12:04    #3
Ja dopiero jak poprawiłem poziom bazy szkoleniowej, scouting klubom to wtedy pojawili sie juniorzy z większym PA. Sam "poziom juniorów" regulował tylko ich liczbę, no może jakoś też wpływał na PA, ale jestem pewien, że to baza szkoleniowa decydowała raczej o potencjale. Zresztą gdyby to był parametr odpowiedzialny za PA juniorów to ciężko wytłumaczyć dobór tych parametrów w edytorze. Bo jakim cudem Chorwacja ma dużo mniejszy poziom juniorów od Ruskich? Kiedy Ruski wypuścił jakiś talent choćby na miarę Modricia?

Bobic Partyzant

0

12.08.2017, 15:19    #4

"armbi" napisał:

Ja dopiero jak poprawiłem poziom bazy szkoleniowej, scouting klubom to wtedy pojawili sie juniorzy z większym PA. Sam "poziom juniorów" regulował tylko ich liczbę, no może jakoś też wpływał na PA, ale jestem pewien, że to baza szkoleniowa decydowała raczej o potencjale. Zresztą gdyby to był parametr odpowiedzialny za PA juniorów to ciężko wytłumaczyć dobór tych parametrów w edytorze. Bo jakim cudem Chorwacja ma dużo mniejszy poziom juniorów od Ruskich? Kiedy Ruski wypuścił jakiś talent choćby na miarę Modricia?

Hmmm... może jak zwiększa się liczba newgenów to wtedy statystycznie łatwiej jest o wonderkida. passion4fm.com/fm-2017-equal-youth-rating-database/ - 3 bazy z równymi Youth Rating dla każdego kraju, z opisu wynika, że Poziom Juniorów ma duuuże znaczenie jeśli chodzi PA newgenów, choć zaznaczono, iż"until you improve the factors affecting youth intakes, nations where the facilities are already established will still produce more quality regens in the beginning"
Co do Chorwacji to w mojej karierze w 16 najlepsi byli prawdziwi zawodnicy. Nie pamiętam jakiś wonderkidów. Dla mnie też bez sensu jest wysoki Youth Rating dla rosji, ale na jakimś forum przeczytałem, że wynika to niby z liczby ludności.
Jeśli Poziom Juniorów odpowiadałby tylko za liczbe newgenów to wynikałoby, że więcej graczy wygeneruje się w Islandii niż w Chinach (choć przeglądając listę z poziomami juniorów można stwierdzić, że jest ona co najmniej dziwna Chile za Jordanią.... - ewidentnie do poprawy!)
He ain't a crook, son, he's just a shook one

Gietz Polski Szef Researchu

Grupa: Moderator

0

13.08.2017, 23:43    #5

"Bolson" napisał:

Poruszyłeś bardzo ciekawy problem i mam nadzieję, że zajrzy tu Gietz, czyli szef polskich researcherów i wytłumaczy, dlaczego to wygląda tak, a nie inaczej. Z krajów afrykańskich co i rusz wypływają perełki, a wielkich gwiazd futbolu z regionu Europy środkowo-wschodniej nie ma zbyt wiele.

Zajrzałem, ale nie wiem czy będę w stanie wszystko wyjaśnić, całego kodu nie znam, jest dość skomplikowany. Parametrów odpowiadających za jakość newgenów w klubie jest kilka, oprócz tego jest wpływ kraju, o którym jest dyskusja w tym temacie. Idea jest taka że szkoli się dzieci. Jeżeli w danym kraju dzieciaków po prostu nie ma, albo nie interesują się piłką, to nawet potężne inwestycje w infrastrukturę nie dają efektów. Jeżeli gdzieś jest ich bardzo dużo, albo po prostu każde dziecko gra w piłkę, to nawet słabsza obróbka da zawodników o dużym potencjale (ale do jego rozwoju będą już wymagać wsparcia). Żeby oddać ten potencjał demograficzny wprowadzony został Newgen Youth Rating, czyli w polskiej wersji (z tego co pamiętam) poziom juniorów. NYR nie jest brany z sufitu. Uwzględnia poziom cywilizacyjny kraju, populację młodzieży, istotność gry (ważne dla państw takich jak Litwa, gdzie piłka nie jest sportem nr 1, albo Indonezja z >250 mln ludzi), reputację ligi, reputację reprezentacji.

"Voyton" napisał:

I to jest problemem tej gry. Czescy i np Serbscy newgeni sa swietni, a Polscy przecietni i to tylko przez dwa pierwsze sezony, bo pozniej nie maja pieniedzy na baze i szkolenie mlodzierzy. Niestety po 15 latach, aby cos osiagnac to trzeba wypelnic prawie caly sklad obcokrajowcami.

Czesi mają identyczny wskaźnik jak my, Serbowie wyższy o 6%. Po 15 latach Twoje cele prawdopodobnie są już trochę wyższe niż wejście do grupy w LM - a nawet do tego polski klub musiał mieć całkiem sporo obcokrajowców.

"Bobic" napisał:

Masz rację, że świat się zmienił i jeśli chodzi o potentatów to w pierwszych jedenastkach jest zazwyczaj 3-4 krajowych zawodników. Tylko,że:
1. To wciąż jednak 3-4 rodzimych zawodników i przypuszczalnie kolejnych 6-10 w pierwszej kadrze. Ja w ostatnich FMach, chcąc osiągać sukcesy w Europie z Legią, nie mogłem sobie pozwolić na choćby jednego Polaka w pierwszej kadrze! W FM 2016 próbowałem zachować proporcję między krajowymi zawodnikami a obcokrajowcami, ale ciężko jest coś osiągnąć z Rzeźniczakiem w pierwszym składzie... Co najdziwniejsze nikt dużo lepszy wśród polskich newgenów się nie pojawiał.

No ciężko :) Dlatego Legia żeby awansować do LM musiała mieć Nikolicia, Odjidję, Hlouska, Guilherme itd. Moje doświadczenia pokazują że nie ma problemu z zastępowalnością pokoleń w polskiej kadrze, w każdym roczniku jest 3-4 zawodników którzy trafiają do reprezentacji wymieniając starszych graczy. Część to Polacy generowani w szkółkach za granicą (ale to nie jest błąd), ale większość wychodzi z polskich klubów, niekoniecznie największych.

"Bobic" napisał:

Wiadomo, na dzisiaj Polska nie wypuszcza w świat zbyt wielu dobrych juniorów. Tylko, że to i tak się poprawiło w ostatnim czasie (efekt bumu przed Euro 2012?,młodzi zapatrzyli się w Lewandowskiego?)-więc Youth Rating w realnym świecie jest dynamiczny. Jeśli więc udaje mi się, po wielu godzinach rozgrywki, wygrać z Legią LM to oczekiwałbym, iż w ciągu kilku sezonów nastąpi wysyp utalentowanych juniorów, zwłaszcza na Mazowszu.

Przeceniasz wpływ "boomu", zwłaszcza że jeżeli rodzic wysłał dziecko na treningi przez szał EURO 2012 to chłopak ma teraz 15 lat może. Poprawiła się otoczka, kilka klubów poinwestowało w infrastrukturę, usunęło najgorsze wypaczenia w szkoleniu młodzieży i tyle. Poza tym sukcesy wpływają na reputację klubu, reputację ligi, pośrednio reputację kraju - oczywiście że zmienią to jakich newgenów dostaniesz!

"robal15" napisał:

W tym Fmie sporo dobrych Polaków się generuje, którzy mają PA pomiędzy 170 a 180.

Tak samo u mnie.

"armbi" napisał:

Bzdura! Poziom juniorów, który można było ustawić w edytorze w ustawieniach poszczególnych krajów nie miał nic wspólnego z PA generowanych juniorów, a na pewno niewiele wspólnego. Pamiętam jako zapalony "edytorzysta" spytałem tutaj nawet bodajże Gietza o co chodzi z tym poziomem juniorów, bo również sądziłem, że określa on potencjał newgenów. Robiłem testy na FMie i sprawdzałem w Genie Scout i kiedy Polsce zmieniłem z domyślnego coś około 95 na 165 to juz w pierwszym sezonie było duuużo więcej juniorów.

Ma wpływ, ale tak jak mówiłem - to jeden z wielu parametrów.

"armbi" napisał:

Zresztą gdyby to był parametr odpowiedzialny za PA juniorów to ciężko wytłumaczyć dobór tych parametrów w edytorze. Bo jakim cudem Chorwacja ma dużo mniejszy poziom juniorów od Ruskich? Kiedy Ruski wypuścił jakiś talent choćby na miarę Modricia?

Bo ma 30 razy więcej ludzi. Po prostu. Gdyby w Rosji pojawiło się takie szkolenie, scouting, baza jak w Dynamie Zagrzeb, to pojawil

Gietz Polski Szef Researchu

Grupa: Moderator

0

13.08.2017, 23:46    #6
... to pojawiłoby się tam sporo równie dobrych zawodników. Na ten moment niezależnie od wartości NYR Dynamo Zagrzeb da w grze lepszych newgenów niż dowolny klub rosyjski. Z tego co widzę, to najlepszy w tym klub rosyjski, Spartak Moskwa jest niżej nawet niż Lech czy Legia, więc nie demonizujcie już tak tego wskaźnika NYR ;)

//Edytowano 3 razy, ostatni raz 13.08.2017, 23:53

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Najnowsze posty

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update 2016 Jedyny w Polsce dodatek do FM 2016 umożliwiający grę w II, III, IV oraz V lidze!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
FM 2016 Revolution Update Aktualizacje składów do FM 2016, ze szczególną myślą o polskich graczach.
Talenty do FM 2016 Znajdziesz u nas ponad 300 nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
FM 2017 - co już o nim wiemy? Pierwsze spekulacje i przecieki na temat nowej gry Sports Interactive.
Copyright © 2002-2017 by FM Revolution