Strona

Komentarze do materiału

Ceyvol Premier Rewolucji

Grupa: Administrator
Poziom ostrzeżeń: 0

+1

13.10.2018, 23:53    #1
Czyli jak?
twitter.com/Ceyvol

myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Grupa: Użytkownik

0

15.10.2018, 18:09    #2
Tak, że gość z atrybutem szybkość biega szybciej od tego z "17" o strzałach z dystansu kozaków z "5" czy "7" w niskich (ale nie tylko) ligach nie wspominając.

Nie wiem czy w takich sytuacjach algorytm zapomina o tych liczbach bo analizuje akurat inne, no ale w poprzedniej części w którą grałem(chyba 13?) to takie kwiatki były na porządku dziennym, zresztą nie tylko ja to widziałem.

Nie było mnie z 2 lata na forum a mam tylko 500 postów mniej od Ceyvola, o panie, jaki spamer ze mnie był :)

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 15.10.2018, 18:13

Ceyvol Premier Rewolucji

Grupa: Administrator

0

15.10.2018, 19:21    #3

"myfunnygame" napisał:

Tak, że gość z atrybutem szybkość biega szybciej od tego z "17" o strzałach z dystansu kozaków z "5" czy "7" w niskich (ale nie tylko) ligach nie wspominając.

To jest tunelowe widzenie gry.

Podążając tą logiką, w niższych ligach powinno w ogóle padać mało bramek, bo przecież grający w nich piłkarze mają słabsze umiejętności, nie potrafią dobrze kopać piłki i powinna im się udać jedna akcja na sto, bo w pozostałych 99 ktoś zawsze potknąłby się o własne nogi :) Piłka nożna tak nie działa.

Zamiast tego masz tam więcej wyników hokejowych z racji większej liczby popełnianych błędów. Na powodzenie próby strzału z dystansu zawodnika z atrybutem "5" nie wpływa tylko ta jedna liczba, ale też liczby przeciwnika. Jak rywal ma w bramce np. kogoś z kiepskim ustawianiem się i dziurawymi łapskami, to taki bramkarz wpuści byle przyzwoity strzał w światło bramki. Druga sprawa, nacisk przeciwnika. Gość może mieć niskie strzały z dystansu, ale jak obrona da mu 100 lat na przygotowanie sobie pozycji i jeszcze nikt nie wyjdzie do bloku, to nawet Seba z okręgówki da radę zasadzić piłkę w okienko. Różnica między nim a gościem z atrybutem 17 będzie się opierała na powtarzalności i tym, w jak trudnych warunkach meczowych jest w stanie oddać taki strzał.

Atrybuty służą skalowaniu. Kiedyś przy okazji dodawania piłkarzy do PLU research sugerował coś takiego, że żaden polski zawodnik z czwartego poziomu rozgrywkowego nie powinien mieć żadnego atrybutu technicznego wyższego niż 13, bo 13 to już w warunkach 3. ligi wybitne wyróżnianie się takim elementem. Więc jak masz w 3. lidze gościa ze strzałem dystansu 5, to on jest po prostu w tym przeciętny, ale to nie znaczy, że nie ma prawa od czasu do czasu strzelić ładnej bramki. Ma, bo klasa przeciwnika mu na to pozwala. A jak dobrze ułożysz taktykę i stworzysz mu miejsce i czas, to może ich ustrzelić w sezonie nawet kilka. Przecież gość nie jest kulawy.

Co do szybkości - nie wiem nawet jak to oceniłeś, wziąłeś dwie kulki w 2D i kazałeś im się ścigać na 100 metrów? W warunkach meczowych czym innym jest szybkość, czym innym przyspieszenie, czym innym bieg z piłką, a czym innym bez piłki. Do tego dochodzi kwestia kondycji i ogrania, tego że jeden zawodnik może być bardziej zmęczony od drugiego. Plus inne rzeczy, jak ustawianie się, gra bez piłki, coś co daje lepszy start do akcji, pozwala kompensować braki w szybkości. Przeczytaj raz jeszcze wywiad (zwłaszcza tytuł :) ), Gietz fajnie to opisał w pytaniach o CA czy model fizyczny.

//Edytowano 1 raz, ostatni raz 15.10.2018, 19:23

twitter.com/Ceyvol

myfunnygame Żołnierz frontu ideologicznego

Grupa: Użytkownik

0

16.10.2018, 18:23    #4
A napisałem tak po tym jak nikt nie odpowiedział mi czy coś zmieniło się od 2015 w animacjach meczowych na plus ;)

Bo jeśli gra byłaby zdecydowanie lepsza pod tym względem to ktokolwiek by napisał, że "zrobiono postęp", "jest lepiej" lub "przez tyle lat sporo się zmieniło". ;)

Strona

Musisz się zalogować, aby dodać odpowiedź.

PRZEGLĄDAJĄ TEMAT

1 aktywny w tym 0 zarejestrowanych, 1 gość, 0 ukrytych

Najnowsze posty

FM REVOLUTION - OFICJALNA STRONA SERII FOOTBALL MANAGER W POLSCE
Największa polska społeczność Ponad 70 tysięcy zarejestrowanych użytkowników nie może się mylić!
Polska Liga Update Plik dodający do Football Managera opcję gry w niższych ligach polskich!
FM Revolution Cut-Out Megapack Największy, w pełni dostępny zestaw zdjęć piłkarzy do Football Managera.
Aktualizacje i dodatki Uaktualnienia, nowe grywalne kraje i inne nowości ze światowej sceny.
Talenty do Football Managera Znajdziesz u nas setki nazwisk wonderkidów. Sprawdź je wszystkie!
Polska baza danych - dyskusja Masz uwagi do jakości wykonania Ekstraklasy lub 1. ligi? Napisz tutaj!
Copyright © 2002-2018 by FM Revolution
[x]Informujemy, że ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką plików cookies. W każdym czasie możesz określić w swojej przeglądarce warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies.